14:15, 11 січня 2021 р.
Надійне джерело
У Полтаві – черговий «тарифний» мітинг ( ФОТО, ВІДЕО) - оновлено
У Полтаві об 11 ранку під стінами ОДА розпочався черговий мітинг проти підвищення тарифів на газ.
Сьогоднішє зібрання доволі багатолюдне – вийшло кілька сотень людей. Як вказують організатори, активісти Олена Гальченко та Роман Стегній, на мітинг прибули з усієї Полтавщини.
Кажуть, вийшли за всіх людей, які не в змозі оплачувати непід'ємні тарифи.
"Люди не можуть вже оплачувати тарифи, навіть відрізають собі газові труби. Це геноцид! Бо люди страждають вже не тільки від голоду, а й від холоду! - зауважує Олена Гальченко, - Моя мама, жінка 80-и років, зараз живе у холодній хаті. У неї +13. А все через непрофесійність Обленерго. Їй встановили газові лічильники, які так швидко мотали газ, що матері довелося від нього відмовитися. Потім вона придбала лічильник за власні кошти, проте працівники відмовилися його встановлювати - щоразу знаходили то одне, то друге, то третє. А зараз взагалі не відповідають навіть на дзвінки. Доводиться опалювати хату електрообігрівачами".
Як зауважує пані Олена, мітингу передували численні звернення в облдержадміністрацію. Останньою була петиція на сайті президента України Володимира Зеленського про скасування тарифів на транспортування газу. Вже підписало 3 тисячі чоловік, проте цього недостатньо.
"Якщо петицію підпишуть ще більше українців, і вона дійде до президента, той має на неї зреагувати і накласти "вето" на оплату за транспортування", - додала жінка.
Мітинг розпочався із промов. У них, зокрема, вимагали від влади пояснити тарифну політику і як нараховують вартість газу. Окрім цього, висунули умови:
"Ми вимагаємо повернути виступи громадськості перед початком кожної сесії, поставити і проголосувати питання про ціноутворення на газ власного видобутку. Окрім цього, відновити пільгових 100 кВт газу, скасувати тариф на транспортування газу. Якщо наші вимоги не будуть виконані, залишаємо за собою право вжити інші заходи: перекриття траси і блокування Полтавської ОДА", - повідомив Роман Стегній.
Згодом виступи ставали дедалі емоційнішими – зрештою, люди намагалися прорватися всередину ОДА і вимагали, аби до них вийшли голова ОДА Олег Синєгубов та голова облради Олександр Біленький – скандували "Синєгубов, виходь" та "Ганьба".
Зрештою найбільш активні прорвалися всередину будівлі, проте далі охоронця не пройшли. Той, у свою чергу, пообіцяв передати очільнику ОДА звернення людей. Хвилин через 10 охоронець вийшов до мітингарів із відповіддю: Олег Синєгубов нині проводить нараду, тому вийти не зможе.
Це обурило людей.
"Раз такі методи недієві, йдемо перекривати дорогу", - виголосив з імпровізованої сцени на сходах ОДА правозахисник Василь Ковальчук. Разом із мітингарями пішли і правоохоронці, аби забезпечити порядок.
Спершу перекрили дорогу по вулиці Соборності, біля СБУ. І, якщо для автомобілів це не створило великих проблем – вони мали змогу розвернутися – то тролейбуси припинили рух взагалі і вистроїлися один за одним.
Перекриття дороги біля СБУ тривало хвилин зо 20. Далі мітингарі почали рухатися по Соборності в сторону Сінної.
У 12:30 рух по вулиці Соборності відновили. Акція протесту знову повернулася під стіни ОДА, але не затрималася там надовго. Частина людей вирушила далі – на вулицю Сінну, перекрити дорогу й там.
Не давали проїхати ні тролейбусу, що змінив маршрут через перекриття на Соборності, ні грузовому автомобілю, який не мав би їхати центром міста. З водіями автобусів та легкових авто виникали конфлікти.
Мітинг завершився близко 13:30. Проте, як обіцяли організатори, це ще не кінець.
Читайте також: « Створення картинки», робота на камери важливіші за реальну ситуацію і бажання знайти з неї вихід» - заступник голови ОДА Євген Греков
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:24
Вчора
16:42
Вчора
13:44
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...