19:00, 23 грудня 2020 р.
Надійне джерело
На Полтавщині реалізували освітню програму для вчителів від Полтавської філії Суспільної служби України
Цього року карантин змусив майже всі країни переглянути свої освітні стратегії, а українським вчителям, батькам та учням буквально за тиждень довелося перейти на дистанційний режим навчання.
Дистанційне навчання з одного боку, це досить серйозний виклик для всіх гравців освітнього поля. Це, звичайно, споживачі освітніх послуг: батьки, діти, а також вчителі, інститути післядипломної освіти, громадські організації, які займаються навчанням дорослих. Цей виклик потрібно було витримати гідно, оскільки всі опинилися в ситуації, де довгого часу на “розкачку”, розробку курсів не було.
Для багатьох шкіл організація віддалених занять виявилася викликом, з яким упоралися далеко не всі. Проте дистанційна освіта створює багато можливостей для залучення сучасних технологій та пошуку нових методів викладання, тож головне сьогодні, допомогти педагогам дізнатися про них, розібратися в методиках і новітніх підходах освіти онлайн, зробити її максимально ефективною в умовах, що склалися.
“Дистанційна освіта - цеі справді можливість. Адже вона дала нам змогу подивитися, на що ми здатні, який потенціал маємо і наскільки сміливо готові змінюватись. З настанням карантину ми отримали змогу провести серйозну ревізію – методичних інструментів, тренерських та фасилітаторських навичок, нашої здатності трансформуватися і бути адаптивними”, - говорить тренерказ цифрової грамотності Тетяна Бондар
Ще на початку літа Полтавська філія Суспільної служби України розпочала серію навчань для вчителів під назвою “Цифрові освітні технології для дистанційного навчання”. Саме для цього тренерами та експертами з дистанційної освіти Полтавської філії Суспільної служби України було розроблено Програму для підвищення рівня цифрових компетенцій педагогів. Курс відвідали як вчителі Полтави так і педагоги з сільської місцевості.
Програма має дуже широкий вибір інструментів. На курсі вчителі на практиці опановують інструменти, які пропонує Google, різніплатформи пов'язані з відеозв’язком, створенням Google-класу та можливостями, які він надає. Завданням навчання є допомогти вчителям опанувати інструменти, які є базовими під час дистанційного навчання. Це такі безкоштовні сервіси Google, як електронна пошта, Google Контакти, Google Диск, Google Календар.
Правильне використання цих простих інструментів дозволяє оптимізувати комунікацію з учнями та колегами, покращити планування, а також створювати якісні електронні навчальні матеріали. Також особливу увагу ми приділяли цифровій безпеці. Навіть такі речі, як протидія нав'язливій рекламі, менеджмент додатків, захист облікових записів можуть допомогти вчителям у їхній роботі.
“Також, крім різних типів онлайн-дошок, сервісів для тестувань, створення онлайн-вправ і вікторин, на курсі ми вивчаємо невідомі широкому колу користувачів можливості соціальних мереж, аби використовувати їх не тільки для роздачі матеріалу, а більш активно з навчальною метою”, - говорить тренер Андрій Карпенко.
Сервіси для створення онлайн-вправ дуже допомагають вчителям під час дистанційного навчання, оскільки пропонують доступний функціонал і широкі можливості поширення готових вправ, якими легко поділитися із учнями в тому самому Gogle-класі.
Проект «Підвищення якості дистанційного навчання в сільських школах через навчання цифровим компетентностям вчителів та підготовку тренерів» виконує Полтавська філія Суспільної служби України за підтримки Посольства Канади в Україні.
Публікація створена за сприяння Суспільної служби України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
15:49, 19 грудня 2024 р.
16:56, 30 грудня 2024 р.
11:37, 26 грудня 2024 р.
1
13:29, 23 грудня 2024 р.
live comments feed...