• Головна
  • "Ніколи не показуй дурню половину роботи", - Олександр Шамота про реставрацію музею
16:30, 17 грудня 2020 р.
Надійне джерело

"Ніколи не показуй дурню половину роботи", - Олександр Шамота про реставрацію музею

"Ніколи не показуй дурню половину роботи", - Олександр Шамота про реставрацію музею

У музеї-садибі Івана Котляревського завершують реставраційні роботи. Наразі його дах вкривають дерев’яним гонтом.

Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Реставрація на фінішній прямій”, – зазначив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Він перевірив виконання робіт, і повідомив, що перша за півстоліття реставрація садиби проходить в установлені терміни.

З 1969 року, коли відбудували музей-садибу Івана Котляревського, не було капітальних ремонтів. А дерев'яний дах уже давно втратив і зовнішній вигляд і перестав виконувати основну функцію – захищати будівлю від зовнішніх чинників.

За словами Олександра Шамоти, проект перекриття даху розробляли таким чином, щоб дах не лише був автентичним, але й давав змогу реалізувати всі потреби в енергоефективності. Відтак, його добре утеплили, гідроізолювали. Для безпечності каркас вкрили металевою сендвіч-панеллю, а вже зверху - дерев’яним гонтом з вимореного дуба.

Також Олександр Шамота висловився на своєму Телеграм-каналі про "хайп навколо реставрації".

"Навіть якби люди побачили, що я йду по поверхні Темзи, вони кричали б, що це тому, що я не вмію плавати" - цю цитату приписують Маргарет Тетчер. І вона дуже добре описує деякі процеси, які відбуваються в Полтаві, коли справа доходить до реальної роботи.  Звідси випливає ще одна неочевидна мудрість — ніколи не показуй дурню половину роботи", - повідомив він у Телеграм-каналі. 

Написав і про те, що вперше хайпувати почали навесні, коли на реставрацію музею з міського бюджету виділили 2 млн грн.

"Одразу ж знайшлося трохи більше десятка експертів-будівельників, які були готові все зробити за 10 000 грн (умовно). Запропонував усім бажаючим взяти участь у конкурсі, подати пропозиції і показати не на словах, а на ділі. Але ніхто з них чомусь не захотів зв’язуватись з історичною будівлею.  А знаєте чому – бо для підрядника робота з пам’яткою архітектури – завжди геморой. Тут не вийде робити на тяп-ляп, халтурити і економити. Жорсткий контроль міста, мінкульту і науковців вимагає дотримання всіх стандартів щодо реставрації. Має бути збережено автентичний вигляд, а всі матеріали і роботи чітко унормовані", - написав він. 

Читайте також: Для вчителів та бібліотекарів області відбулася презентація літературно-мистецького журналу “Полтавська криниця”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#садиба #музей #котляревський #полтава #реставрація #шамота
Останні новини
Оголошення
live comments feed...