![](https://s.0532.ua/section/logo/upload/pers/11/logo.png?20250210)
10:00, 10 грудня 2020 р.
Надійне джерело
У Всесвітній день футболу тренер із Полтави розповів про школу для хлопців та дівчат, досвід «Шахтаря» та приклад «Ліверпуля» (ФОТО, ВІДЕО)
![У Всесвітній день футболу тренер із Полтави розповів про школу для ... У Всесвітній день футболу тренер із Полтави розповів про школу для хлопців та дівчат, досвід «Шахтаря» та приклад «Ліверпуля» (ФОТО, ВІДЕО)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Із полтавським футболістом та тренером Дмитром Мільком ми спілкуємося напередодні Всесвітнього дня футболу. Він розповідає про те, що останні два роки не лише грає у футбол, але й працює як тренер – спочатку дорослих команд, а тепер вже – і дитячої секції, яку мріє перетворити у справжню футбольну школу.
![У Всесвітній день футболу тренер із Полтави розповів про ш..., фото-1 У Всесвітній день футболу тренер із Полтави розповів про школу для хлопців та дівчат, досвід «Шахтаря» та приклад «Ліверпуля» (ФОТО, ВІДЕО), фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Дмитру – 24 роки. У якості футболіста він два сезони виступав за «Ворсклу U-19», за ФК «Полтава» грав у першій лізі чемпіонату України. Потім у Полтаві організував футбольну команду «Бастіон», із якою сходу виграв чемпіонат міста. Два роки тому створив футбольний клуб «Нафтогаз», який вже у першому сезоні взяв срібні медалі у чемпіонаті міста і зараз бере участь у всіх міських турнірах з футболу та міні-футболу. Сам Дмитро цього року став кращим гравцем турніру BVS Cup.
Із минулого року також тренує команду «Стандарт-Нафтогаз» (Нові Санжари), яка приймала участь у вищій лізі чемпіонату області з футболу.
Крім цього, Дмитро Мілько почав втілювати свою давню мрію – і набрав у Полтаві дітей, яких навчає футболу. Поки що це, скоріше, гурток, який відвідують 25-30 дітей. Проте у перспективі Дмитро планує розширити його і створити повноцінну футбольну школу із кількома різновіковими групами дітей.
-Я розумію, наскільки це буде важко. У місті є школи «Ворскли», «Молодь», імені Горпинка, там працюють імениті тренери, до яких я ставлюся із повагою. Їм складно буде скласти конкуренцію. Проте, із іншого боку, мені лише 24 – і є час, щоб створити свою маленьку футбольну родину, - говорить Дмитро.
Розповідає, що у тренуваннях використовує свій досвід гравця. А також знання спеціалістів, у яких доводилося грати. Згадує зокрема Анатолія Безсмертного, який у свій час тренував ФК «Полтава», а також іншого українського тренера Юрія Панфілова, який дав йому чимало порад щодо роботи із дітьми. Також Дмитро намагається постійно стежити за тенденціями в українському та європейському футболі, читає тематичні статті, використовує різноманітні програми – як із організації тренувального процесу, так і з психологічної роботи із грацями.
Підкреслює, що у сучасному футболі 70-80 відсотків успіху – це психологія. А лише потім йдуть всі етапі фізичної підготовки, тренувального процесу. Як приклад ви будови психології переможців називає «Ліверпуль» Юргена Клоппа. Німецький тренер за чотири роки зумів зробити команду переможцем англійської прем’єр-ліги та Ліги Чемпіонів.
Звісно, психологія в рази важливіша і під час роботи із дітьми. Адже важливо не лише навчити їх влучно бити по м’ячу, але й знаходити правильні слова, мотивацію, розуміти дитячу психологію. А для цього – потрібно самому навчатися у кращих спеціалістів. Власне, наш співрозмовник так і робить. Нагадаємо, минулого року ми розповідали про те, як Дмитро Мілько разом із іншими молодими українськими тренерами проходив навчання у футбольній академії «Шахтаря».
Там йому пощастило спілкуватися із колишнім спеціалістом філіалу академії «Барселони» Хорхе Рафою. А також спостерігати за тренувальним процесом різних вікових груп академії від U-10 до U-21.
-Ці знання у мене не лише зафіксувалися у пам’яті, я постійно переглядаю якісь записи із того стажування. І частину здобутого досвіду вже використовував, зокрема у тренуваннях «Нафтогаз», - пояснює молодий тренер.
Зараз до його дитячого футбольного гуртка разом із хлопцями ходять двоє дівчат. Дмитро пояснює, що розвиток жіночого футболу – це європейська практика і найближча перспектива українського чемпіонату.
-Практика у багатьох європейських країнах – там дівчата тренуються разом із хлопцями. Тому ми також йдемо у цьому напрямку. Крім цього, як ви знаєте, є вимоги УЄФА, за якими всі клуби УПЛ повинні будуть поруч із чоловічою мати також і жіночу команду. Тому і я планую у подальшому набрати окрему групу дівчат, щоб цей напрямок розвивався і у Полтаві, - ділиться Дмитро Мілько.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:43, 31 січня
10:43, 31 січня
08:53, 1 лютого
live comments feed...