14:30, 9 грудня 2020 р.
"Фонтан за мільйон, шпроти, мерседес, хамон": топ резонансних корупційних скандалів
9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Його заснували з ініціативи ООН на честь відкриття в 2003 році Конвенції ООН проти корупції з метою боротьби з хабарами, розкраданням бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.
Принагідно до дати, 0532.ua вирішило нагадати про гучні корупційні скандали, які трапилися у Полтаві за останні кілька років.
Долари, айфони, шпроти і хамон
Ще у лютому 2019 року «Українська правда» із посиланням на ухвалу Солом’янського райсуду Києва опублікувала подробиці розслідування, яке стосувалося корупційної схеми в Полтавській ОДА, яке ведуть НАБУ та САП. У ньому повідомлялося про те, які хабарі давав азербайджанський бізнесмен Альберт Уваров ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку. Мова йшла про сотні тисяч доларів і євро, хамони, айфони, мерседес та інші товари.
Майже через рік , 24-го грудня на Ютуб-каналі «Свободный» з’явилося відео великого інтерв’ю азербайджанського бізнесмена Альберта Уварова. На відео він розповів, які подарунки отримувало керівництво Полтавської ОДА для того, аби надати бізнесмену підряди для роботи у області. У розмові фігурують прізвища колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка, колишнього першого заступника голови Андрія Пісоцького, колишнього начальника департаменту будівництва Тимофія Голбана та деяких інших колишніх та нинішніх чиновників.
Альберт Уваров розповідає про те, що подарував Валерію Головку ексклюзивний Mercedes-Benz G63 AMG, а Андрію Пісоцькому позичив 100 тисяч євро, з яких той повернув менше половини. Також на прохання чиновників для них придбали 12 телефонів iPhone. Мало того, спеціально для Валерія Головка бізнесмен привіз із Риги кілька ящиків шпротів. Про усі забаганки чиновників та "подарунки" від бізнесмена - у повній версії відео.
"Фонтан за мільйон" чи "пам'ятник корупції"?
23 вересня 2019 року у Полтаві відкрили реконструйований фонтан у парку Незалежності. Усі роботи вратувлаи місту 27,9 млн гривень, або мільйон доларів. Але не все так просто.
Ще у серпні того ж року поліція Полтави відкрила кримінальну справу щодо реконструкції фонтана, а чиновників та підрядника запідозрили у розкраданні коштів.
На думку поліції, службові особи управління капбудівництва Полтавського міськвиконкому і ТОВ «ВКФ «СЕН» внесли неправдиві відомості до актів виконаних робіт. У них вони завищили вартість робіт і матеріалів і так привласнили та продовжують привласнювати кошти бюджету.
На ґрунті цих здогадок, 9 липня 2019-го, поліція відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем). Підстава - «неодноразові статті в ЗМІ, в яких наведені схожі види робіт за значно нижчою вартістю».
Проте справу і досі не розкрили.
"Не обкрадеш - не політаєш": скандал із Полтавським аеропортом
У 2019 році у Полтаві ремонтували Полтавський аеропорт. А вже у квітні 2020 року екс-керівника ТОВ «БК «Центр-Буд» Сергія Штрікуля запідозрили у шахрайстві, ухиленні від сплати податків та службовому підробленні. Обсяг збитків — 5,3 млн гривень. Йому інкримінують шахрайство (ч. 3 ст. 190 ККУ), ухилення від сплати ПДВ (ч. 2 ст. 212 ККУ) та службове підроблення (ч. 2 ст. 366 ККУ). Так, його підприємство виграло тендер на капремонт будівлі аеровокзалу з улаштуванням міжнародного пункту пропуску. Але ремонтні роботи виявилися незавершенними. 3 квітня Штрікуля посадили під домашні арешт з особистим зобов'язанням (підпискою про невиїзд).
Окрім цього, СБУ встановила, що до справи причетний посадовець Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ Полтавської ОДА. Він проводив технічний нагляд за виконанням капремонту будівлі ПОКП «Аеропорт-Полтава» та підписав акти приймання робіт, які фактично не виконувались.
Депутат райради і 160 000$
8 травня поліція затримали депутата Полтавської районної ради Олександра Шевченка після того, як він отримав $160 000 хабара. За даними слідства, депутат, за попередньою змовою з двома особами, вимагав від жителя Полтавщини гроші за вирішення з посадовцями обласного Держгеокадастру "питання". Мова йшла про видачу 50 дозволів на виготовлення проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею майже 100 га.
Під час обшуку у помешканні депутата правоохоронці знайшли зареєстровану зброю, більше $14000, близько €4000 та понад 140000 гривень. Тоді ж повідомлялося, що у його спільника, проектанта з Держгеокадастру, в автомобілі знайшли $7000 та 100000 гривень.
9 травня Октябрський райсуд Полтави Олександра Шевченка суд відправив у СІЗО, надавши можливість внести 4,2 млн грн застави, а двох інших — під цілодобовий домашній арешт.
Читайте також: Поліція Полтави відкрила кримінальне провадження за фактом пожежі в історичній будівлі в центрі міста
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:06, Сьогодні
08:07, 4 січня
08:41, 3 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...