• Головна
  • Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців
11:30, 30 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців

Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців

30 листопада святкують Міжнародний день домашніх тварин. 

Журналіст 0532.ua поспілкувався з полтавцями, які розповіли про своїх улюбленців.

Кіт-пес або "бенгалка" - власниця Ірина Приходько

"У нас вдома живе кішка Лія бенгальської породи. Можливо, вона і не виглядає так незвично, як, наприклад, коти-сфінкси, проте це теж особлива тваринка", - розповідає Ірина. Каже, що головною особливістю котів-бенгалів є їхнє забарвлення.

"Коти і кішки цієї породи дуже схожі на леопардів - такі ж плямисті, мають розвинені м'язи, вони швидкі та спритні. Бенгали високі і доволі великі - їхня вага може досягати 8 кілограмів. Наша кішечка важить близько 4-5 кг, вона дуже прудка і грайлива. Проте раніше, коли вона була "підлітком", то нагадувала скелет. Хоча і годували її завжди аж із надлишком", - додає Ірина. Зауважує, що для цих кішок особливо важливо вживати їжу, багату кальцієм. Оскільки цей мікроелемент важливий для кісток і шерсті.

"Бенгали надзвичайно активні. Наша Лія, наприклад, постійно стрибає на стіни, бігає по квартирі і навіть грається з вимикачами світла - усе заради привернення нашої уваги. Бенгали аж надто соціальні і дуже прив'язані до господарів. Лія, наприклад, голосно нявчить і шукає нас, коли лишається сама в кімнаті. Якщо ми чимось зайняті - буде сидіти поруч і спостерігати. Також ця порода краще за інших піддається дресируванню, любить воду та із задоволенням ходить на прогулянки. Тому характером бенгали більше схожі на собак, аніж на котів. Знаю навіть родину у Полтаві, теж власники бенгалів, де їхній кіт виконує команду "принеси", - каже власниця кішки.

Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців, фото-1

 Довідково: Порода бенгальських котів походить від азіатського леопардового кота. У середині 20 століття цей дикий звір зазнав жорстокого винищення. Дитинчат браконьєри продавали наївним туристам, серед яких виявилася мешканка Арізони Джин Мілл. Придбане кошеня, назване Малайзією в честь історичної батьківщини, на новому місці відчувало себе незатишно. Щоб допомогти своїй улюблениці адаптуватися, господиня познайомила її з самим звичайним домашнім котом. У парочки з'явилося потомство. Експеримент по створенню нової породи тривав не один десяток років і був завершений лише в 1987 році, коли громадськість побачила першу бенгальську кішку. Ця порода вважається однією із найдорожчих у світі. 

Величезний маламут - власник Владислав

"Хочеш проблем - заведи маламута, - жартує Владислав, власник собаки породи "маламут" - Це величезний пес, якому потрібна свобода і багато вправ. Ззовні він схожий на улюблених багатьма хаскі. Проте набагато більший".

Владислав придбав цуценя породи маламут рік тому. Перед цим дізнався, що ця порода не надто гарно піддається дресируванню і трохи "шкодлива". Проте не злякався цього. 

"Так, я знав, які проблеми бувають з хаскі, маламутами, лайками. Вони нищать квартири, гризуть дивани, зносять все на своєму шляху. Багато хто розчаровується у цих породах", - ділиться Владислав. Каже, що знає випадки, коли господарі продавали чи навіть викидали цуценят після того, як собаки нищили майно. 

Проте, на його думку, головна проблема у господарях, які не вивчають особливості порід перед купівлею тварин. 

"Це надзвичайно розумні, добрі, неагресивні й активні собаки. Їх просто не слід тримати у квартирі. Тому не варто купувати таку собаку, якщо не можеш дати їй вдосталь простору", - каже хлопець. Своєму маламуту він побудував вольєр, будку у своєму дворі. У будинок пса не впускає. 

Зараз його маламут важить близько 35-40 кілограмів, він любить добре попоїсти і виє, якщо бачить господаря.

"Маламути не вміють гавкати - вони виють. А це не дуже подобається моїм сусідам, - посміхається Владислав, - Проте, думаю, за рік вони вже трохи звикли. Годую я його двічі на день, величезною каструлею каші з м'ясом", - каже власник маламута. Зауважує, що ця порода не тільки складна у вихованні, а й потребує багато коштів на утримання. Тому заводити його, як хатню собачку, дуже невдала ідея.

Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців, фото-2

Довідково: Аляскінський маламут - порода їздових собак аборигенного типу, призначена для роботи в упряжці, одна з найдавніших порід собак. Це дуже рухлива і добродушна собака, що має високий інтелект. Добре ладить з людьми. Іноді проявляє впертість, так як характер у маламутов дуже сильний. Виховувати маламута необхідно з самого раннього віку. Курс захисно-караульної служби з цими собаками, як правило, не проходять, так як вони за своєю природою не агресивні до людей, і це робить їх непридатними до сторожової служби, хоча зовнішній вигляд у них досить значний.

Равлики - власниця Аліна Пономар

"Живу у однокімнатній квартирі і маю алергію на шерсть. Рік тому захотіла завести тваринку, проте вибір був невеликий. Папугу не хотілося, рибок теж. Подруга порадила равликів", - розповідає Аліна. Каже, що равлики тоді якраз були " у моді" - їх купувало дуже багато людей.

"Знайти равликів-ахатін взагалі не було проблемою. Поблизу мого будинку знаходиться зоомагазин, де також їх продавали. Я обрала двох найменших - мені чомусь стало їх шкода, оскільки вони виглядали взагалі мініатюрними", - у зоомагазині дівчина також придбала акваріум і кокосовий субстрат, яким треба встеляти дно акваріуму. 

Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців, фото-3

"Піклуватися про равликів просто - раз на тиждень я змінюю субстрат, годую їх овочами, зеленню. Для того, аби у них був міцний панцир, придбала крейду, а також підкидую їм в акваріум яєчної шкаралупи", - за рік, як каже дівчина, равлики з пари сантиметрів виросли до розміру долоні.

"Тепер вони просто величезні! Я люблю пускати їх повзати мені по руках. Їх слиз має корисні для шкіри властивості, а ще, наскільки я знаю, равлики своїми зубами-щітками чистять шкіру від її відмерлих частинок", - каже дівчина.

Кіт-пес, величезний маламут і зубаті равлики - полтавці розповіли про своїх улюбленців, фото-4

Довідково:  Ахатини - рід сухопутних черевоногих молюсків з сімейства ахатінід загону стебельчатоглазих. Широко поширений в країнах з тропічним кліматом, високоінвазівний вид, є шкідником сільськогосподарських рослин, особливо цукрової тростини. Аби їх утримувати вдома, треба підтримувати тераріум в чистоті і дотримуватися комфортної для вихованця температури (25-28 градусів), а також вологості. Що для цього необхідно? Обприскувати будиночок равлика водою і один раз в два дні промивати равлика теплою проточною водою. 

Читайте також:Останній день осені: чому цього дня сняться віщі сни і чому не можна приміряти одяг?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#тварини #улюбленці #полтава #бенгал #кіт #равлик #ахатіна #маламут #собака #пес
Оголошення
live comments feed...