17:22, 25 листопада 2020 р.
Надійне джерело
Суд виправдав Наталію Саєнко: крапка у історії трагічного ДТП
25 листопада у Октябрському районному суді Полтави оголосили вирок Наталії Саєнко, яка два роки тому збила 15-річного Артема Левченко. Журналіст видання 0532 побував на засіданні у суді.
Історія ДТП за участі Наталії Саєнко та п’ятнадцятирічного Артема Левченка викликали бурхливий резонанс у суспільстві.
Розслідування щодо ДТП тривало два роки.
На оголошення вироку окрім судді Анатолія Савченка та учасників справи зібралися близько десятка представників всеукраїнських та полтавських ЗМІ. Окрім цього, у залі засідань були присутні правоохоронці.
Пані Наталія Саєнко під час зачитування деталей справи сиділа, спершу дивлячись на суддю, потім – закривши обличчя руками.
Під час оголошення рішення суду, вона плакала.
Пані Наталія Левченко, матір загиблого Артема, спокійно вислухувала суддю.
Деталі справи
За матеріалами справи, Наталія Саєнко не встигла зреагувати на Артема Левченка, який переїжджав дорогу на своєму спортивному велосипеді на нерегульованому переході. Збитий Артем отримав значні тілесні ушкодження, що спричинили кому, а згодом і смерть.
Як вказано у справі, Наталія Саєнко на час ДТП перебувала у тверезому стані і гарно себе почувала. Проте під час руху перевищила дозволену швидкість, тому і не змогла вчасно загальмувати.
Дії Артема Левченка також розцінюються як протиправні, оскільки той переїжджав у недозволеному місці.
Суд наголосив - ДТП сталася за участю двох транспортних засобів – мерседеса Саєнко і велосипеда Левченка. Артема визнали водієм транспортного засобу, а не пішоходом, тому він мав здійснювати рух за правилами ПДР.
Одним із важливих доказів, як вважає суд, є протокол з місця ДТП від 6 листопада 2018 року. У ньому вказані дослідження місця трагедії - перехрестя нерівнозначних доріг і неконтрольований перехід. У протоколі вказані розміри гальмівних слідів транспортних засобів, ширина дороги, швидкість руху авто і велосипеду, свідчення свідків тощо.
Окрім цього, суддя зачитав аргументи сторін щодо справи.
Вирок
Як зауважив суддя, за даними численних експериментів, а також тривалого розслідування, визначити, чи мала Наталія Саєнко можливість вчасно зупинитися, неможливо. Оскільки її точна швидкість руху так і не була встановлена, обвинувачення у русі зі швидкістю у 120 км/год розцінюють як надумане.
Артем Левченко створив аварійну ситуацію, оскільки він виїхав на дорогу із високою швидкістю і проти правил руху.
Суд вважає, що доводи про вчинення правопорушення Наталією Саєнко мають сумнівний характер, тому не можуть свідчити про її винуватість. Тому її визнано невинуватою у скоєнні правопорушення.
Усі арешти, накладені на обвинувачену, підлягають скасуванню. Посвідчення водія і закордонні паспорти повернуть.
Також усі судові витрати оплатить держава.
Позови щодо морального відшкодування родині Левченко суд лишив без розгляду.
Наталія Саєнко від коментарів відмовилася.
Проте Наталія Левченко висловилася, що рішення суду було передбачуване. Оскільки суд продажний.
Адвокат Левченків Дмитро Семеха зауважив:
"Після цього вироку, у жодної особи немає впевненості у діях та кваліфікації слідчих, якщо, не дай Боже кожному, станется ДТП", - також додав, що будуть подавати апеляцію, аби оскаржити рішення суду.
Тако переконаний у винуватості Наталії Саєнко і прокурор Володимир Стовбун.
"Однозначно будемо звертатися до апеляційного суду з клопотанням щодо оскраження рішення у зв'язку з його незаконністю. Ми вважаємо, що тими доказами, яякі були зібрані під час досудового розслідування доводиться її вина. І в зв'язку з цим, ми просили максимальний розмір покарання у вигляді 8 років позбавлення волі та обмеженні права користувтаися транспртними засобами", - поділився Володимир Стовбун.
У свою чергу, адвокат Саєнко Богдан Глядик зауважив, що зібрані докази не доводять вину Наталії Олександрівни.
Нагадаємо, що після ДТП 6 листопада 2018 року 15-річний Артем Левченко впав у кому. 7-го січня 2019-го він помер.
Наступного дня після смерті Артема до місця аварії прийшли сотні людей із квітами та іграшками, аби вшанувати пам'ять хлопця.
9-го січня із юнаком попрощалися у Свято-Успенському соборі Полтави.
У той же день біля обласної прокуратури полтавці зібралися на акцію – вимагали прозорого та неупередженого розслідування справи щодо ДТП. При цьому адвокат родини потерпілих звертав увагу суду на маніпуляції із відереєстратором, який чоловік Саєнко забрав із місця аварії, а потім повернув із стертою картою.
Тоді ж Октябрський суд Полтави відправив Наталію Саєнко під цілодобовий домашній арешт.
6-го лютого у центрі Полтави перекрили рух через проведення слідчого експерименту у справі Саєнко. Експерти визначали швидкість руху автомобіля та велосипедиста.
6-го березня іншим рішенням суду Наталії Саєнко змінили запобіжний захід на домашній арешт лише вночі.
25-го червня у Октябрському суді Полтави розпочався розгляд справи по суті. Проте на прохання обвинуваченої засідання перенесли на іншу дату.
17-го липня адвокат родини Левченків Дмитро Семеха вимагав відсторонити від справи суддю Анатолія Савченка, оскільки той, на думку Семехи, вів справу упереджено. У клопотанні відмовили.
У коментарі виданню "Обозреватель" Дмитро Семеха повідомив, що у поліції таємно закрили кримінальну справу щодо залишення у небезпеці. При цьому він зазначив, що слідча Євгенія Кожемякіна повідомила, що Наталія Саєнко після ДТП телефонувала до піцерії та прохала викликати медиків. При цьому, сама нібито не знала, що із мобільного можна додзвонитися у швидку.
18-го грудня у Октябрському суді під час слухання справи дослідили низку доказів, у тому числі - відеореєстратор та флеш-носій.
19-го грудня ухвалою Октябрського суду Наталії Саєнко передали на "відповідальне зберігання" автомобіль "Мерседес", на якому вона втрапила у ДТП.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
16:37, 10 січня
11:38, 1 січня
live comments feed...