• Головна
  • "Вірус "пішов у народ", - експерти про гепатит і ВіЛ
11:30, 21 листопада 2020 р.
Надійне джерело

"Вірус "пішов у народ", - експерти про гепатит і ВіЛ

"Вірус "пішов у народ", - експерти про гепатит і ВіЛ

20 листопада 2020 року розпочався осінній Європейський тиждень тестування. З цієї нагоди у КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я” відбулося засідання “круглого столу” “Проблема вірусних гепатитів та ВІЛ стосується кожного”. У ньому взяли участь провідні фахівці в галузі інфекційних захворювань та журналісти. Усі учасники зібрання могли пройти експрес-тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С.

На “круглому столі” повідомили про те, що протягом найближчого тижня Центр громадського здоров’я активно працюватиме над залученням до тестування якомога більше мешканців області. Адже, за прогнозами науковців, знають про свій позитивний статус  лише 20 відсотків людей, інфікованих гепатитом С, та близько 9 відсотків – інфікованих гепатитом В. 

Ніна Дурдикулиєва, керівник Полтавського обласного центру громадського здоров’я, попросила журналістів донести до населення вкрай важливу інформацію: ліки проти гепатитів та ВІЛ в області є в достатній кількості. І чим раніш розпочнеться лікування, тим швидше вірус буде знешкоджено. 

Експерт Департаменту охорони здоров’я ОДА за напрямом “Інфекційні хвороби” Лідія Войтенко розповіла, що реєстр хворих на вірусні гепатити в області ведеться із 2002 року. 

“Дуже часто виявляємо запущені форми хронічних гепатитів, коли фіброз печінки наближається до цирозу. Люди «списують» загальну слабкість чи пожовтіння шкіри на різні причини, замість обстежитися. Тоді як лікувати гепатит ми можемо на різних стадіях, безкоштовно”, – розповіла Лідія Войтенко 

Лікар закликала не боятися тестування, попри “червону зону, нокдаун”. Обласна інфекційна лікарня приймає пацієнтів за направленням із районів та призначає лікування.

“Із 2006 року ВІЛ “пішов у народ”. Зараз понад 60 відсотків інфікованих мають вищу освіту, ніколи не належали до жодних груп ризику. Майже третина з них на момент виявлення мали 4-ту стадію захворювання, тобто жили з ВІЛ багато років і встигли інфікувати інших людей», розповіла Тетяна Голубєва.

Швидке тестування дозволить перервати цей ланцюг, виявити хворобу на ранніх стадіях і повернути людей до повноцінного життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гепатит #віруси #лікування
Оголошення
live comments feed...