• Головна
  • Медичний кардіоваскулярний центр вже готують до повноцінної роботи
13:30, 20 листопада 2020 р.
Надійне джерело

Медичний кардіоваскулярний центр вже готують до повноцінної роботи

Медичний кардіоваскулярний центр вже готують до повноцінної роботи

Скоро у Полтаві має запрацювати КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради». На останній сесії Полтавської облради депутати проголосували за передачу новозбудованого об’єкта кардіодиспансеру в комунальну власність. І завдяки цьому, медики зможуть укласти угоди на надання комунальних послуг та повноцінно запустити кардіоваскулярний центр.

Про це повідомляють Новини Полтавщини.

Будівництво кардіоваскулярного центру тривало 4 роки. Протягом цього часу на його зведення і оснащення витратили майже 500 мільйонів гривень. Кошти надавав Державний фонд регіонального розвитку, Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Міністерство охорони здоров’я України. З цієї суми більше 200 мільйонів гривень виділив обласний бюджет.

Завдяки прийнятому на сесії рішенні безоплатно передали корпус інтервенційної кардіології та реабілітації з балансу Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА на баланс КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради».

"Це дасть можливість,– зазначив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький,  керівництву профільного комунального підприємства та лікарняному закладу заключати договори на постачання тепло-, електро- та водоресурсів. Дуже важливо, що депутати акумулювали всю свою енергію на крайню сесію нашої каденції. Хочу сказати, що це – надважливе рішення, не зважаючи на спекуляції навколо цього питання, не зважаючи на те, що певні народні обранці блокували дане рішення. Але сесія обласної ради була проведена, і питання про передачу цього об’єкта кардіодиспансеру вирішено".

Найсучасніша будівля, високоточне обладнання

Директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради» Костянтин Вакуленко розповів, що вже провів перемовини із керівником «Полтаватеплоенерго». Сподівається, що їхній заклад днями буде із теплом.

"Ми сплачуватимемо за тепло ще до того, як укладемо угоду. Воно нам потрібне для запуску основних технологічних систем – апаратів, які не можуть працювати у холоді, у тому числі, вентиляції, диспетчеризації тощо. Є й багато інших важливих ньюансів", - розповів Костянтин Вакуленко.

Скоро усі ці ньюанси вирішать, і медичний заклад повноцінно запрацює. Він зовсім не схожий на старі лікарні ще радянського типу. Це найсучасніша шестиповерхова будівля із просторими коридорами та клімат-контролем. У ній вже облаштували високоточне обладнання, три операційні, надсучасну реанімацію та інтенсивну терапію, футуристичні кабінети, комп’ютерну томографію, кабінети лікарів, конференцзал на вісімдесят місць і навіть спеціальні душові для лікарів перед початком проведення операцій.

Костянтин Вакуленко наочно демонструє потужний апарат КТ, подібний йому є лише у Полтавській обласній клінічній лікарні імені Скліфасовського. Детально розповідає про апарат штучного кровообігу, показує, як діє венозний сканер. А у рентген-операційній пояснює, як проводять стентування – малоінвазивний метод, завдяки якому відновлюють кровообіг у судинах.

"У планах також проводити операції на відкритому серці, як це роблять у Києві, Харкові та Дніпрі. Для цього запрошуватимемо спеціалістів та консультантів. Наші полтавські лікарі перейматимуть у них досвід. Маємо й угоду із інститутом серця імені Миколи Амосова. Тобто цю справу будемо поступово розвивати", - розповів директор.


Зручно й комфортно для хворих

Зараз у кардіоцентрі кількість персоналу зросла із 239 до 270 чоловік. Збільшення робочих місць передусім відбулося за рахунок кількох технічних професій обслуговування інженерних систем та спеціальностей інтенсивної терапії. На трьох поверхах облаштовано 120 ліжок та 16 – у реанімації.При чому палатидвомісні із окремими санвузлами, великим настінним телевізором та сучасними батареями теплопостачання і кондиціонування.

"Влітку охолоджуватимуть, а взимку нагріватимуть. Це дуже логічно з точки зору зберігання тепла. Якщо палата порожня можна буде поставити на мінімум, або взагалі відключити. Зручно й комфортно для хворих, які перебувають на сонячній стороні, або в тіні",– пояснює директор кардіоваскулярного центру.

Біля кожного ліжка на стіні закріплена консоль, яка має електричне підведення, Інтернет, порти для кисню та вакуум для відсмоктування. Є спеціальна кнопка виклику лікаря та медсестри. При чому остання носитиме ще й спеціальні часи із функцією пейджера. На них приходитиме сповіщення про виклик.

У всіх палатах у достатній кількості– необхідне кисневе обладнання. А тому не випадково, що цей заклад на Полтавщині внесли до складу восьми додаткових лікарень, які надаватимуть стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.

Читайте також: 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кардіодиспансер #ода #облрада #полтава
Оголошення
live comments feed...