19:00, 11 листопада 2020 р.
Надійне джерело
Про що мовчать чоловіки: лікар із Полтави розповів, коли ходити до уролога і як уникнути простатиту
Про симптоми урологічних хвороб, їх профілактику та регулярність обстежень для чоловіків ми говоримо із лікарем-урологом першої кваліфікаційної категорії Олексієм Решетніковим, який має 18-річний стаж роботи та спеціалізується на лікуванні хвороб сечостатевої системи. Також сьогодні у Полтаві працює "Урологічний центр лікаря Решетнікова", у якому проводять діагностику, лікування та профілактику хвороб сечостатевої системи у чоловіків та жінок, а також – ультразвукове дроблення каменів у нирках, сечоводах та сечовому міхурі.
-Олексію Вікторовичу, як часто чоловіки повинні проходити обстеження в уролога?
- Це потрібно робити регулярно, 1-2 рази на рік. Проте чоловіки, як правило – істоти ніжні та лякливі. І до уролога намагаються не йти до останнього. А якщо і приходять, то, частіше, у супроводі жінок. Або вже коли серйозно «притискає» - приміром, з’являються проблеми у статевому житті. Таких, які ходять на огляд регулярно і самостійно, лише відсотків 10 із числа усіх моїх пацієнтів. Переважно, це молоді люди віком 20-22 роки, які турбуються про своє здоров’я.
-За якими ознаками чоловік може відчути, що має якусь урологічну хворобу?
-Може взагалі ніяк не відчути, хвороба може протікати безсимптомно. Саме тому потрібне регулярне обстеження. Тому що профілактика – це завжди легше та дешевше, ніж лікування.
А можуть бути симптоми. Приміром при простатиті, якщо хвороба прогресує, то може бути порушення сечовипускання, також – чоловік може періодично прокидатися вночі в туалет, стикатися із проблемами з потенцією, передчасною еякуляцією. Часто плутають простатит із аденомою простати, при які бувають часте сечовипускання, нічний підйом. Аденома простати – це доброякісна пухлина, яка оперується.
-Наскільки болісною та неприємною для чоловіка є процедура обстеження в уролога?
-Процедура може бути дискомфортною, але від візиту до уролога чоловіків стримує більше моральний аспект.
-У якому віці можна захворіти на простатит? І що робити, щоб цього уникнути?
-Захворіти на простатит може чоловік віком від 20 років і старше. Причиною можуть стати перемерзання чи статеві інфекції. Щоб захистити себе, потрібно займатися спортом, робити кардіонавантаження, користуватися презервативами, вживати мінімум алкоголю, гострої та кислої їжі та вести регулярне статеве життя.
-Які саме операції ви проводите в урологічному центрі?
-Ми дистанційно дробимо камені у нирках, сечоводах та сечовому міхурі. Камені формуються, як правило, через порушення обміну речовин, неправильне харчування та погану воду. Ця операція, яка називається дистанційна літотрипсія, проводиться амбулаторно і не потребує наркозу. Хворий того ж дня їде додому. Камінь потім фрагментується та виходить разом із сечею.
Фахівець із дистанційної літотрипсії Требін Віталій Андрійович
Коли у людини починає «йти» камінь і стається ниркова колька, це дуже сильний біль. Тоді люди телефонують і посеред ночі – і прохають терміново допомогти.
Із каменями, на жаль, ті самі проблеми, що із іншими хворобами. Люди довгий час просто не звертаються до лікаря – ходять по бабках, по якихось шаманах. А вже коли приходять, то кричать: «Рятуйте!».
Щоб ви хотіли побажати тим, хто прочитає цей матеріал?
-Не бути собі ворогом. Берегти своє здоров’я, займатися профілактикою і, у разі потреби, не боятися звертатися до лікаря. Також потрібно пам’ятати, що не існує «чарівної таблетки», яка вилікує вас одразу і від усього. Іноді потрібно пройти тривалий курс лікування, але натомість знову стати повністю здоровою людиною.
***
Урологічний центр лікаря Решетнікова
Адреса: Полтава, вулиця Миколи Дмитрієва (колишня – Володарського), 6-д
Тел. (050)585-01-45; (066)787-86-47.
(053)65-24-01
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
16:13
Вчора
15:12
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...