Новини компаній
12:43, 15 жовтня 2020 р.
Сучасні технології дозволять зменшити споживання енергії в існуючих будинках до 80%
Новини компаній
Будинки споживають дедалі більше енергії. Сьогодні на них припадає приблизно половина світового попиту, але цей відсоток може зрости протягом наступних 20 років. Тому потрібні рішення для підвищення енергоефективності будівель. Тим більше, що за оцінками, сьогодні вони споживають на 80% більше енергії, ніж могли б, якби були використані енергозберігаючі технології. Впровадження таких рішень з приводу більших інвестицій може лише незначно збільшити їх вартість.
Житлові будинки використовують понад 50% світової енергії. За підрахунками, цей відсоток зросте до 80% протягом наступних 20 років, тобто більша частина електроенергії буде споживатися будівлями. Тим часом, наявні сьогодні енергозбережувальні технологіїдозволяють зменшити це споживання та заощадити до 80% енергії.
Останнє дослідження "Барометр здорових будинків" показує, що 65% будівельних фондів - це будівлі старше 40 років, і лише 10% мають енергетичні сертифікати класу A або B. В Україні більшість будинків односімейні та мають низький або дуже низький енергетичний стандарт, а отже і високий попит на тепло.
На будівлі припадає 40% загального споживання енергії, при цьому близько 75% енергії використовується неефективно. На відміну від цього, зменшення споживання енергії в будівлях є одним із найбільш економічно вигідних способів зменшити викиди вуглекислого газу.
Перші будівлі з нульовими викидами вже існують. Будівля в Амстердамі є найбільш енергоефективною будівлею, що виробляє стільки енергії, скільки споживає. Ми бачимо, що в нашій країні енергоефективність, яку раніше впроваджували великі міжнародні корпорації, починає проникати до державного управління та підприємців. Для багатьох компаній вартість енергії є важливою у звіті про прибутки та збитки, і це викликає все більше і більше споживачів.
Компанії, що займаються промисловим виробництвом, повинні модернізувати свої системи через зростання витрат, або технічний прогрес. Модернізація виключно з метою підвищення енергоефективності або зменшення вуглецевого сліду є дорогою, тому варто проводити її з більшими інвестиціями - тоді її додаткові витрати збільшуються на кілька відсотків.
Що важливо, у нашій країні підприємці, які вирішили вжити заходів для підвищення енергоефективності, можуть розраховувати на енергозберігаючі технології в Україні, в тому числі від національного фонду охорони навколишнього середовища та водних ресурсів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:07, 21 грудня
08:44, 20 грудня
08:45, 17 грудня
12:22, 18 грудня
3
22:08, Вчора
live comments feed...