• Головна
  • Працевлаштування лікарів та медсестер з України в Польщі
Новини компаній
22:26, 19 вересня 2020 р.

Працевлаштування лікарів та медсестер з України в Польщі

Новини компаній
Працевлаштування лікарів та медсестер з України в Польщі, фото-1

4 з 5 польських лікарень готові прийняти на роботу медичний персонал з України. Річ йде не про допоміжних працівників, а про лікарів та медсестер, відсутність яких особливо помітна для польської служби охорони здоров'я. Людські ресурси зісходуможуть стати ліками для польської служби охорони здоров'я, тим більш що в 7 з 10 польських лікарень бракує медсестер талікарів. Умовою є зняття адміністративних бар'єрів таспрощення процедури отримання дозволу на роботу. Проект EUROMED https://www.evromed.org.ua/poluchenie-prava/ пропонує допомогу в отриманн права на лікарську практику в Польщі для українських медичних фахівців.

Переважна більшість, 79 лікарень, готові наймати медичний персонал з України. Питання про відкритість лікарень для прийманняна роботу фахівців з України стосувалосякандидатів, що склали іспит по польській мові, таїх диплом був визнаний.

Складний процес визнання диплому утрудняє приймання на роботу співробітників зі сходу

Проблема з прийманням на роботу медичного персоналу з України полягає у безлічі правил, пов'язаних з отриманням права займатися професією лікаря та медсестри із-за східної межі, а також у відсутності їх стандартизації. У Польщі в кожній медичній установі діють свої правила визнання дипломів фахівців. Процедураможетривати до шести місяців. Крім того, лікарі із-за меж ЄС повинні мати імміграційний статус та успішно скластимовний іспит.Ці все є обов'язковим для іноземних лікарів при поданні заяви на посаду незалежного фахівця.

Працевлаштування співробітника з України - крок за кроком

Існує гостра потреба у вжитті широкомасштабних заходів, починаючи від усунення адміністративних бар'єрів й закінчуючи легалізацією перебування, через запуск прискореного шляху отримання дозволу на роботу для кваліфікованих польськомовних лікарів із західних регіонів України, до підготовки привабливої пропозиції для кандидатів в регіонах Польщі, там, де кадрові потреби найбільш високі.

Також варто розглянути можливість отримання грантів для тих лікарів, які хочуть продовжити навчання в аспірантурі або безкоштовного навчання медсестрам та акушеркам. Обидва рішення дозволять зацікавленим сторонам з України краще упізнати систему медичного обслуговування в Польщі й, як наслідок, ефективніше залучитиїх.Дефіцит лікарів багатьох спеціальностей вимагає кардинальної зміни визнання звання фахівця, отриманого на сході.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...