• Головна
  • На всеукраїнському телеканалі транслюють історичний серіал про події на Полтавщині
20:00, 16 вересня 2020 р.
Надійне джерело

На всеукраїнському телеканалі транслюють історичний серіал про події на Полтавщині

На всеукраїнському телеканалі транслюють історичний серіал про події на Полтавщині

14 вересня на телеканалі СТБ стартував показ 12-серійного фільму «І будуть люди» . Серіал має безпосередній стосунок до Полтавського краю. Його відзнято за романом уродженця міста Миргород на Полтавщині, письменника Анатолія Дімарова; автором сценарію є письменник родом з Полтави Тарас Антипович; події відбуваються на Полтавщині в буремні часи ХХ століття: перша світова війна, Українська революція 1917-21 рр. – створення Української Центральної Ради, постання Української Народної Республіки (УНР), окупація УНР і прихід комуністичної влади.

https://www.stb.ua/serial/ua/episode/i-budut-lyudi-1-seriya-ot-14-09-2020/?fbclid=IwAR1hoSYZHPWwr_45hcTVoxipaxSfH10TO-J1QibWF5y_o_P_14JEKlHyU0Y

Фільм «І будуть люди» виготовила студія FILM.UA за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Серіал побудований у формі саги і через призму життя звичайних людей показує знакові історичні етапи ХХ століття. Кожен з героїв по-своєму зустрів зміни, з точки зору своєї правди, але всіх їх об'єднувало одне — бажання жити, любити і знайти своє місце у новому вимірі історії. 12 епізодів. 12 основних героїв. 12 непересічних доль. Історія драматичних змін, пристрасного кохання і цінності людського життя. Режисером став Аркадій Непиталюк, відомий за трагікомедією «Припутні».

https://www.stb.ua/serial/ua/episode/i-budut-lyudi-2-seriya-ot-14-09-2020/?fbclid=IwAR1hoSYZHPWwr_45hcTVoxipaxSfH10TO-J1QibWF5y_o_P_14JEKlHyU0Y

Робота над проєктом тривала п’ять років. Початок її припав на 2015, коли FILM.UA Group підписала угоду щодо екранізації роману з удовою письменника Євдокією Дімаровою. Анатолій Дімаров помер влітку 2014 року у віці 92 років.

Режисер Аркадій Непиталюк після успіху кінофільмів «Кров’янка» і «Припутні» не збирався повертатися до роботи в телесеріалах, але закохався у проєкт. Щоправда, він погодився стати його режисером з другого разу: «Для мене цей серіал цінний перш за все тим, що ця історія покаже сучасним українцям, як їхні діди-прадіди зуміли вижити й залишитись людьми за нелюдських обставин. Це буде потрібним та корисним прикладом для сьогодення», — зазначив режисер. У серіалі знялися понад 120 акторів. Кастинг відбувався по всій Україні. Окрім Києва, актори приїздили зі Львова, Тернополя, Миколаєва, Дніпра, Харкова, Запоріжжя, Івано-Франківська, Ужгорода, Одеси та інших міст.

Історична достовірність і актуальність подій обов’язково зачепить серця глядачів. Адже в історії кожного українця, кожної української сім’ї є ті драматичні епізоди, звернення до яких дасть змогу зрозуміти свою природу, своє сьогодення. Це наші традиції і культура, які важливо пам'ятати. Це історія і події, про які не можна забувати.

Про серіал розповідає креативний продюсер Олеся Лук’яненко: «Цей проєкт важливий для нашого суспільства. Його герої - наші прадіди, яким довелося жити у буремні часи і зіткнутися з однією з найбільших трагедій нашого минулого. Проєкт складний за темою і має багатошарову структуру. Але, як мені здається, завдяки ось цій інтимній інтонації - що це історії наших родин, дідів та прадідів - нам вдалося уникнути пафосу і створити насправді зворушливий твір. Мені хочеться вірити, що тепер і у нас є своя кіносага, на кшталт «Двадцяте століття».

Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті

Читайте також: Полтавські телеканали показали ролик про Василя Тютюнника

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#телебачення. кіно #Полтавщина
Оголошення
live comments feed...