08:30, 15 вересня 2020 р.
Надійне джерело
15 вересня - День Маманта-Овчинника. Чому цей день вважався нещасливим та чого не можна робити сьогодні?
День святої родини Мамонта
15 вересня — 258-й день року (259-й у високосні роки) у григоріанському календарі. До кінця року залишається 107 днів.
Іменини 15 вересня відзначають: Альфред, Антон, Демид, Леонід, Іван, Федір, Федот, Феодосій, Пилип, Юліан.
Міжнародні свята:
- Міжнародний день демократії
- Всесвітній день боротьби з лімфомами
- День народження Гугл.
15 вересня День святої родини — Мамонта і його батьків Руфіни і Федота
15 вересня за народним календарем – день Маманта-Овчинника. Цей день вважався нещасливим, тому селяни намагалися сьогодні навіть не виганяти худобу з двору. Маманта-Овчинника називали покровителем кіз і овець. В цей час опадали листя з черемхи, жінки і діти вирушали в ліс на збір журавлини. Важливо, щоб в цей день на столі були страви, приготовані з козячого молока.
Традиції та звичаї на 15 вересня
У народі 15 вересня вважали нещасливим днем. Старалися без зайвої потреби навіть не виганяти худобу з двору. Черемуха роняла листя, а в городах починався сезон збору овочів і фруктів. У лісі 15 вересня встигала журавлина, і зазвичай жінки і діти, вільні від роботи, відправлялися її збирати.
15 вересня на столах зазвичай присутні страви, приготовані з козячого молока – сир, бринза і т.д. У церкві шанували пам’ять мученика Маманта, його батьків Руфіни і Феодота. Відомо, що мати і батько Маманта були людьми знатними, але навіть незважаючи на це, вони не змогли уникнути сумної долі – під час гонінь і переслідувань прихильників християнської віри їх уклали в темницю, де обидва померли. Перед смертю Руфіна народила дитину, яку передоручила Богу. Маленького Маманта взяла на виховання одна багата вдова по імені Амієвих, яка також поховала і його батьків. Амія зробила все, щоб виростити Маманта християнином, дала йому гарну освіту. Юнак міг похвалитися талантом красномовства, а тому, вирішив стати проповідником. Багатьох людей Маманту вдалося навернути до віри. Однак коли правитель Демокріт дізнався про те, що робить Мамант, він повідомив про це імператору Авреліану, який заарештував проповідника і став умовляти прийняти язичництво. Вмовляння не діяли, а тому, Маманта піддали великій кількості катувань. Зрештою, вирішили втопити Маманта в морі, але Бог врятував мученика, і він був віднесений хвилями на високу гору в пустелі, розташовану неподалік від Кесарі. Там Мамант заснував церкву і проводив своє життя в молитвах.
Маманта називали Овчарніком, оскільки він вважався покровителем кіз і овець. Коли Мамант жив у пустелі, то до нього приходили дикі кози, які давали йому молоко. Тому, в день Маманта не можна було виганяти худобу в поле, оскільки вона, згідно з прикметами, може захворіти або померти.
15 вересня починалися гуляння. Також після закінчення робіт хлопцям необхідно було йти в рекрути. У цей день їх не навантажували ніякою роботою. Так що, 15 вересня люди ходили в гості, влаштовували жартівливі бійки і бенкети.
Народні прикмети й традиції:
- Якщо день ясний, то осінь тепла буде.
- Якщо захід червоного кольору, скоро буде мороз.
- Дощ – до сухої осені.
- Низькі хмари – до негоди.
- Безвітряна погода і велика кількість роси – до ясної та теплої осені.
- Сніг, що випав в цей день, швидко розтане.
- Щоб захистити житло від підступів нечистої сили його обкурювали ладаном.
- День підходить для проведення обрядів сімейної магії.
Що не можна робити сьогодні:
- Нові справи 15 вересня починати не варто – до провалу.
- На ринок краще не ходити. Покупки не принесуть бажаної радості, та й обікрасти можуть або обдурити.
- Не можна робити нічні та вечірні випаси худоби – овець і кіз на пасовище відправляли тільки вдень.
- Їсти молочні продукти. Так як Мамонтий вважається покровителем кіз і корів, краще утриматися від вживання продуктів, пов'язаних з ними. Інакше можеш накликати на себе нещастя.
- Відмовляти в допомозі. Якщо мова йде про твоїх рідних, близьких або друзів, намагайся допомагати їм, якщо вони тебе про це просять. І свою карму покращиш, і їм станеш корисним — звичайно, якщо це не йде врозріз з твоїми принципами або у тебе немає ресурсів та можливості.
- Байдикувати. В цей день постарайся залишити свою лінь на другий план. Звичайно, це не означає, що цілий день треба орати в поті чола, але потрібно зробити його хоча б трохи продуктивним. Постав заздалегідь кілька цілей і виконай їх, щоб привернути удачу.
- Нити і скаржитися. Не можна не погодитися з тим, що іноді дуже допомагає — виплеснути свої емоції, оголити душу й висловити всі образи близькій людині. Ми всі люди, нам часто потрібно співчуття, підтримка і почуття, що ми не самотні. Але в цей день 15 вересня постарайся бути більш оптимістичним. Резонні зауваження будуть доречні, а от скарги і капризи зроблять тільки гірше.
Події
- 533 — армія Східної Римської імперії ввійшла до Карфагену.
- 1821 — іспанські колонії Гватемала, Гондурас, Коста-Рика і Сальвадор проголосили свою незалежність.
- 1874 — у Берні відкрився міжнародний поштовий конгрес, на якому був підписаний договір про створення Всесвітнього поштового союзу.
- 1893 — у Джерсі-Сіті (США) почала виходити газета «Свобода» — перше україномовне видання в США.
- 1916 — уперше в історії під час бойових дій були застосовані танки.
- 1917 — Тимчасовий уряд проголосив Росію республікою.
- 1941 — у Берліні ув’язнено Степана Бандеру та Ярослава Стецька.
- 1944 — у Києві відкрито оновлений Державний музей західного і східного мистецтв (нині Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків).
- 1968 — в рамках радянської програми висадки людини на Місяць в СРСР запущено космічний апарат «Зонд-5», котрий вперше у світі облетів навколо супутника і повернувся на Землю.
- 1971 — у Ванкувері створено екологічну організацію «Грінпіс». Перша акція — протест проти американських ядерних випробувань біля Аляски
- 1991 — у Києві на площі Богдана Хмельницького відбулося Всеукраїнське народне віче на підтримку Акту про державну незалежності України.
- 1991 — Верховна Рада України скасувала ухвалу Севастопольської міської ради про російський статус міста.
- 1994 — Україна приєдналась до Конвенції «Про „відмивання“, пошук, арешт і конфіскацію доходів, отриманих злочинним шляхом».
- 2008 — банкрутство «Lehman Brothers».
Хто народився 15 вересня
- 1254 – купець і мандрівник Марко Поло.
- 1613 – французький письменник Франсуа де Ларошфуко.
- 1789 – американський письменник Джеймс Фенімор Купер.
- 1888 – єдиний українець кавалер ордена Хрест Вікторії, канадець українського походження Пилип Коновал.
- 1890 – англійський письменниця, майстер детективу Агата Крісті.
Агата Крісті
- 1941 – перший польський космонавт Мирослав Гермашевський.
- 1955 – засновник стилю бойового гопака Володимир Пилат.
- 1978 – український актор Анатолій Пашинін.
- 1984 – принц Уельський Гаррі, (Генрі Чарльз Альберт Девід Вінздор), син принцеси Діани і принца Чарльза, спадкоємець британської корони.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...