15:30, 7 липня 2020 р.
Надійне джерело
Як у Полтаві здавали ЗНО з англійської мови? (ФОТО)
В Україні і на Полтавщині, зокрема, триває основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Вже відбулися тестування з математики, української мови та літератури, фізики, трьох іноземних мов: німецької, французької та іспанської.
Сьогодні полтавські учасники тестування писали тести з англійської мови у 15-ти пунктах області. Ми побували у Полтавській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №38 та дізналися як відбувався допуск учнів до іспиту.
Спочатку у школу впускають вчителів-інструкторів. Одразу біля входу у школу - температурний скринінг, перевіряють наявність масок - їх видають тим, хто забув взяти свою або кому потрібна запасна. Також біля входу відповідальні за пункт ЗНО працівник проводять перевірку документів. Для учасників тестування при собі треба мати запрошувальну листівку, сертифікат учасника, паспорт, маску та ручку з чорним чорнилом. До речі, документи учасників тестування перевіряють три рази – на вході у будівлю, перед входом у класи, та потім вже за партою старший інспектор востаннє їх звіряє . Воду також потрібно брати з собою, вона має бути у прозорій пляшці без жодних наліпок та етикеток. На вході до будівлі учасники ЗНО також обов'язково вимикають телефони та інші ґаджети, які мають при собі.
Інструктор пункту зовнішнього незалежного оцінювання та вчитель зарубіжної літератури Ольга Іванова розповідає:
- Згідно своїх посадових обов’язків, відповідно до прописаної інструкції з дотриманням техніки безпеки, я маю перевіряти та звіряти документи учасників при вході у клас, де проходить іспит. Маю ідентифікувати особистість та попереджати про недопущення через порушення процедури екзаменування. Ми попереджаємо учасників, що не можна використовувати технічні засоби та порушувати дисципліну. Під час іспиту, разом зі старшим інструктором, я слідкую за тим, аби не допустити списування і екзамен пройшов ефективно.
- Допущення працівників та учасників ЗНО відбувається з дотриманням усіх цьогорічних санітарних вимог – це збереження соціальної дистанції, використання антисептика, носіння маски та температурний скринінг, - зазначає помічник відповідальної особи пункту тестування Наталія Воронянська. – Разом з медичним працівником перевіряємо температуру, аби вона не перевищувала встановлену межу - 37, 2 градусів по Цельсію. Учасники показують нам документи, які ми не маємо права брати до рук. У класах, де проходитиме іспит, також збережені усі норми безпеки – відстань між стільцями, де будуть сидіти учасники, повинна бути не менше, ніж 1, 20 м. У кожному коридорі та туалеті облаштовані місця, де можна обробити руки антисептиком. Цього року передбачені усі умови, аби оцінювання пройшло безпечно для здоров’я дітей. Сьогодні ЗНО з англійської мови триватиме 150 хвилин, тобто дві с половиною години.
Після того як до пункту тестування впустили інструкторів, шкільний двір наповнюється учнями, яких допускають пізніше.
- До іспиту звісно готувалася, але в останній день дала собі час перепочити, - ділиться учениця 11-го класу Полтавської загальноосвітньої школи №2 Владислава Битківська. - Англійську мову поглиблено вивчаю з дев’ятого класу, так що особливо не хвилююся. Граматику вивчила давно, тому повторювала лексику та вчила нові слова – поповнювала свій словниковий запас. Попередні іспити також здавала легко – навіть закінчила раніше, хоча дуже хвилювалася, що не встигну вчасно. Тепер знову хвилююся не встигнути, адже англійську мову ми пишемо на півгодини менше, ніж, наприклад, українську мову та літературу, хоча завдань стільки ж. Загалом, іспити не складні, якщо готувався.
11-класниця Анастасія Яремченко розповідає:
- До іспитів готувалася в останній момент, за місяць до ЗНО. У підготовці мені допоміг карантин. Готувалася за допомогою онлайн курсів. Також використовувала у підготовці відео на ютубі. Дуже допоміг сайт – “На всі двісті”, адже там подається матеріал дуже систематизовано. Але теорія це ще не все – головне практика. Потрібно також проходити тести минулих років. Крім англійської мови, здавала ще українську мову та літературу. Було не дуже складно. Взагалі сам процес ЗНО легкий і зрозумілий для мене. Не було якогось страху або хвилювання, адже я вже проходила пробне ЗНО. Єдине про що хвилювалася, чи будуть нам повідомляти про те, скільки лишилося часу. Але проблем з цим не було – час писали на дошці та у кімнаті висів годинник. До нас дуже гарно ставилися – постійно питали, чи вистачає світла та відкривали вікна, аби не було задухи.
Раніше ми писали Як святкуватимуть випускні полтавські школярі?
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram https://t.me/polltava0532ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
16:11, 16 жовтня
live comments feed...