14:00, 3 липня 2020 р.
Надійне джерело
Кожна полтавська родина, де народилась дитина, отримує «пакунок малюка»
З вересня 2018 року в області реалізується пілотний проект з надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», який є адресною безповоротною соціальною допомогою, що надається у натуральній формі додатково до грошової допомоги при народженні дитини. Мета проекту - знизити фінансове навантаження на родину новонародженого, забезпечити належний догляд за дитиною.
" - З початку реалізації проекту в області жінкам, які народили дітей, видано 16419 «пакунка малюка» (за 6 місяців 2020 року – 4022), у тому числі пологовими будинками – 15306, управліннями соціального захисту населення – 1113. Право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, а також особи яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину. Безпосередніми отримувачами допомоги є мати, батько, родичі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі новонародженої дитини. «Пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину" - розповіла директор департаменту соціального захисту ОДА Людмила Корнієнко.
Допомога „пакунок малюка” видається при народженні дитини у закладі охорони здоров’я. Якщо одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» не видано у лікувальному закладі або у разі екстрених пологів, «пакунок малюка» видається управлінням соціального захисту населення за місцем проживання/перебування новонародженої дитини у термін не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати народження дитини. Для її отримання необхідно звернутися із заявою та довідкою про неотримання пакунка у закладі охорони здоров’я.
За час реалізації проекту так звані бебі-бокси суттєво змінилися, покращилась якість предметів, збільшився асортимент найменувань товарів (дитячого одягу, розвиваючих іграшок та засобів гігієни), з 30 до 70 збільшилась їх кількість та розміри одягу.
Закупівля одноразової натуральної допомоги здійснюється централізованою закупівельною організацією за рахунок коштів державного бюджету на рівні потреби, визначеної пологовими будинками/відділеннями та управліннями соціального захисту населення.
" - В області забезпечена вчасна видача пакунків. Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації проводиться щотижневий моніторинг забезпечення пологових будинків пакунками та контроль їх видачі. На даний час усі пологові будинки області 100% забезпечені „пакунками малюка” відповідно до потреби. Враховуючи, що Міністерством соціальної політики України проводиться робота з монетизації державних соціальних гарантій, Департамент соціального захисту населення звернувся з пропозицією розглянути питання переведення державної соціальної допомоги з натуральної форми у грошову, що надасть одержувачам допомог можливість вибору необхідних товарів для новонароджених дітей відповідно до індивідуальних потреб" - підсумувала Людмила Корнієнко.
Читайте також: У Полтаві поліцейські шукали дівчинку, яка втекла від стоматологів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:21
Вчора
18:33
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
16:37, 10 січня
1
16:18, 8 січня
live comments feed...