
08:30, 1 липня 2020 р.
Надійне джерело
Сьогодні - Ярилин день або день пекучого сонця. Традиції і звичаї

1 липня наші предки відзначали День Ярила. Люди вірили, що саме сьогодні настає найкращий час починати косовицю і збирати лікарські трави. Також, в народі вважали, що на Ярила можна побачити безліч надприродних явищ – дірки в землі, які ведуть у протилежну частину світу, або своїх зниклих родичів. Це ставало можливим через те, що сонце уповільнювало свій хід і відкривався потойбічний світ. Головна прикмета дня: якщо вмитися сенокосной росою в Ярилин день, можна стати красивіше і здоровіше, а золота вечірня зоря обіцяє гарну погоду.
Іменини 1 липня День ангела відзначають: Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.
1 липня: традиції і звичаї дня
У минулі часи 1 липня на Русі шанували Ярила – бога Сонця. Варто відзначити, що і сьогодні в багатьох селах проводяться обряди і ритуали, пов’язані з поклонінням цьому слов’янському богу.
До цього дня наші предки приурочували ярмарку і так звані ярилини ігрища. Супроводжувалося свято піснями, танцями, кулачними боями, походами по гостям. Народ веселився, молодь водила хороводи. Зверніть увагу, що Ярилин день відзначали не тільки 1 липня, але і 1 березня.
Вважається, що цей день особливий, коли відступають земні біди, і стають видні дари землі, дивлячись на які можна побачити багато. Наприклад, якщо в полудень заплести міцні (не першу року) гілки у берези, то через них з крутого берега річки можна побачити своїх близьких, від яких давно не отримували звісток.
Існує повір’я, що 1 липня – маківка літа – час, коли всі святі з язичницьким богом Ярилою силою міряються, а побороти його не можуть.
Цього дня чекали весь рік. З самого ранку чоловіки відправлялися в поле, косили траву. Господині з матраців викидали стару солому і набивали їх свіжим сіном, на якому спали до самої осені. Увечері всім селом збиралися, палили багаття, водили хороводи, співали пісні, веселилися.
Народні прикмети на 1 липня
Туман стелиться по долинах вранці – ознака того, що буде ясна погода.
Якщо латаття пізно прокидається вранці і ледь піднімається над водою, то після обіду чекай дощу.
Якщо вранці немає роси, то вночі буде дощ.
Якщо вночі не спиться, то можна подивитися на місяць в небі і спробувати подумки повісити на ріг відро. Якщо відро «висить», то буде сухо, а якщо «падає», то бути дощу.
Свята:
- День архітектури України.
З року в рік в Україні влітку, 1 липня, прийнято відзначати професійне свято всіх архітекторів і любителів архітектурного мистецтва країни День архітектури України.
Статус офіційного свята України День архітектури знайшов в 1995 р., після того, як розпався Радянський Союз, Указом Президента України № 456/95 від 17.06.1995. День архітектури України був заснований для того, щоб надати підтримку містобудівникам і архітекторам, їх творчим об’єднанням, робочим місцевих організацій архітектури та містобудування, проектним установам.
Склалася традиція щороку в День архітектури України проводити вручення та присудження премій і нагород за заслуги на архітектурному просторі, в числі яких і Державні премії України.

- День працівників морського та річкового флоту.
Напевно, немає на світі людини, яка не дивився б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.
Морський та річковий транспорт – одна з важливих і надійних галузей економіки, і в цьому велика заслуга багатьох поколінь, які присвятили своє життя нелегкій морській праці, назавжди зв’язали свою долю, долю своєї родини з річкою і морем.
Професійне свято працівників морського і річкового флоту відзначається щорічно в першу неділю липня по Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 жовтня 1980 року N 3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні», в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 листопада 1988 року N 9724 -XI «Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні».
В Україні цей День встановлений відповідно до Указу Президента України № 1053/2008 від 18 листопада 2008 року, святкується щорічно в першу неділю липня і носить назву «День флоту України».

- День слідчого України.
1 липня своє професійне свято відзначають усі слідчі України. Слідчий – це свого роду детектив.
Слідчий у кримінально-процесуальному праві – посадова особа, уповноважена здійснювати попереднє слідство у кримінальній справі, а також інші повноваження, передбачені процесуальним законодавством.
Прийти в професію може будь-яка людина з юридичною освітою, а от працювати далі зможе не кожен – доведеться постійно стикатися з людським горем, витримає це тільки по-справжньому сильна людина.
Навчально-науковий інститут підготовки слідчих і криміналістів Національної академії внутрішніх справ є провідним підрозділом, на який покладено обов’язки підготовки висококваліфікованих слідчих.
Жартівливі свята:
День егоїста
Свято незапланованих безумств.

Події
1097 — хрестоносці під час першого хрестового походу розбили військо турків-сельджуків в Дорилейській долині.
1535 — англійський мислитель і державний діяч Томас Мор, котрий вже близько року перебував у тюрмі за відмову визнати законним розлучення Генріха VIII і принести присягу главі англіканської церкви, постав перед судом і був засуджений до четвертування, котре король замінив на відрубування голови.
1569 — Велике князівство Литовське й Польське королівство підписали Люблінську унію про створення федеративної польсько-литовської держави — Речі Посполитої.
1751 — надрукований перший том «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», виданий Дені Дідро і Жаном Лероном д’Аламбером. За 30 років вийшло 35 томів енциклопедії. Участь в складанні енциклопедії взяли найвидатніші представники століття Просвіти: окрім видавців, це були Вольтер, Руссо, Монтеск’є, Гельвецій і інші.
1823 — створена федерація Сполучені Провінції Центральної Америки (включала Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Коста-Рику та Нікарагуа).
1858 — Чарльз Дарвін у Лондоні вперше представив свою теорію еволюції.
1859 — в Протоколах лондонського Ліннеївського товариства вперше опубліковано короткий виклад теорії природного відбору Чарльза Дарвіна.
1863 — Почалася битва під Геттісбургом, в якій війська Півночі завдали поразки Півдню (США).
1867 — внаслідок об’єднання кількох британських колоній проголошено створення домініону Канада.
1911 — польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово «вітамін».
1936 — у Нью-Йорку вперше вийшов друком роман Маргарет Мітчел «Віднесені вітром».
1946 — проведено перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні.
1961 — у Торонто (Канада) відкрито пам’ятник Тарасові Шевченку.
1976 — Васи́ль Омеля́нович Романю́к — майбутній Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир — відмовився від радянського громадянства.
1982 — запущено перший пошуково-рятувальний супутник «Космос-1383», створений СРСР, Францією та США.
1989 — у Києві утворено Народний рух України.
1997 — Гонконг був переданий під управління Китайської Народної Республіки.
2013 — Хорватія приєдналася до Європейського Союзу.
2014 — Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні.
Народились:
1804 – народилася Жорж САНД, французька письменниця;
1899 – народився Генрі “Індіана” ДЖОНС, археолог, по його образу знято одноіменні пригодницькі фільми;
1945 – народилася Дебора ХАРРІ, солістка американської групи Blondіe;
1961 – народилася принцеса ДІАНА;
1967 – народилася Памела АНДЕРСОН, фотомодель, акторка (“Рятувальники Малібу”);
1977 – народилася Лів ТАЙЛЕР, американська кіноактриса, фотомодель, дочка лідера групи Aerosmіth Стіва ТАЙЛЕРА;
2002 – помер Михайло КРУГ, співак і композитор, зірка шансону;
2004 – помер Марлон БРАНДО, американський актор.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram https://t.me/polltava0532ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:35, 9 травня
09:03, 2 травня
07:21, 12 травня
12:49, 4 травня
13:45, 9 травня
live comments feed...