12:00, 4 червня 2020 р.
Надійне джерело
Музей самогону та пивоваріння – нова точка на туристичній карті Полтавщині
Серед туристичних принад Полтавщини варто звернути увагу на єдиний Україні етно-музею пива та самогону. Розташований він у с. Абазівці, на території готелю «Алмаз плюс». Працює музей з 2018 року, за цей час його відвідали тисячі відвідувачів з усієї України та з-за кордону. Колекція налічує більше 1000 експонатів.
Засновник музею, місцевий підприємець Василь Кожан більше десяти років не тільки варить ексклюзивні сорти пива для власних ресторанів, але й збирає по всій країні та за її межами усе, що пов’язане з історією пива та самогона. Днями наш журналіст відвідав музей і на власні очі побачив усі його цікавинки.
« - Одна з перших назв села Абазівка – Єлизаветине, на честь Єлизавети Абази — дружини поміщика Миколи Абази. Тут він збудував палац, Успенську церкву (1847 р., мурована, з дзвіницею; дотепер не збереглася), цегельний завод, вовнообробну фабрику, ґуральню, кінно-поштову станцію, дві корчми. Абази тримали кріпацький театр, оркестр з італійських музикантів, в маєтку працювали художники. Щорічно в селі відбувався ярмарок.Родина мала п’ятьох дітей, один з них - Олександр Абаза, протягом 16 років був Полтавським міським головою. То ж Абазівка – дуже цікава своєю історією, наша мета, аби якомога більше людей дізналося про цю місцевість» - говорить Василь Кожан.
Пивоваріння було поширеним промислом на Полтавщині. Наша область відома своєю м’якою водою, то й пиво виходило дуже смачним. Відродити справу взявся Василь Юхимович. За кілька років з малого фермерського екологічного господарства виросла висококласна пивоварня «Beer House». На підприємстві зуміли поєднати найкращу м’яку воду, передові світові технології та любов до справи. Тут варять кілька сортів пива, які можна продегустувати у музеї, смак напоїв не залишить байдужим жодного. Нині - власник перший екскурсовод в музеї, що складається з двох окремих залів. Один з них – розповідає про історію пива, другий – українського самогону.
« - Ідея створення музею виникла ще 13 років тому, так почався збір експонатів. Деякі були знайдені власноруч під час будівельних робіт на території готелю «Алмаз плюс», деякі придбав, а дещо приносять в дар. В експозиції більше 30 видів саморобних самогонних апаратів, перші патенти на виготовлення алкоголю, рідкісні келихи та багато спеціалізованого старовинного приладдя. Унікальним експонатом є мідний козацький пивний чан, що дістали з дна Дніпра, його умисно не реставрували, щоб зберегти первозданність та енергетику предків» - розповідає Василь Кожан
« - Коли ми почали займатися пивоварінням я їздив по заводах, що вже не працюють, цікавився, купував старовинне обладнання. Окрім того, був в різних країнах, що славлятьсясвоїм пивом. Переймав досвід, а ще – привозив звідти старовинні та сучасні келихи, кружки, пляшки. Є й експонати зі славної Кочубеївської пивоварні. Цими особливо пишаюсяОднією з найцінніших речей вважаю старовинну книгу технолога-пивовара кінця ХIХ століття, в якій в усіх подробицях розповідається, як і в чому варити пиво та іншіхмільні напої. Це не тільки експонат, а й учбовий посібник » - продовжує Василь Юхимович.
Музей пивоваріння та самогону – цікавий туристичний об’єкт з історичним контекстом. Але на цьому в Абазівці дивовижі не закінчуються. Після знайомства з історією промислу можна побачити сучасний процес виготовлення пива та квасу в пивоварні « Beer House ».
Екскурсію завершують дегустацією свіжозвареного продукту та етнічних українських настоянок. А присмачити те все можна іншим колоритним частуванням: галушками та вареничками, червоним та зеленим борщиком у хлібному горщику та іншими суто українськими наїдками. До речі, більшість продуктів вирощені на власному фермерському господарстві.
Вас чекають за адресою: с. Абазівка, вул. Білоуська, 52/1.
Запис на проведення екскурсій за телефонами: 0964232828; 0956700465.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...