• Головна
  • Грибник із Полтави поділився секретом, де знаходить "білі" за будь-якої погоди
18:30, 29 травня 2020 р.
Надійне джерело

Грибник із Полтави поділився секретом, де знаходить "білі" за будь-якої погоди

Грибник із Полтави поділився секретом, де знаходить "білі" за будь-якої погоди

Полтавець Дмитро Чікуров збирає гриби багато років. Проте називає себе аматором, а не професіоналом. Незважаючи на скромність, герой нашого матеріалу може знайти гриби практично у будь-якому місці та за будь-якої погоди. Про найбільший знайдений гриб та «прикормлені» місця Дмитро розповів журналісту 0532.ua.

Про захоплення грибництвом

Походи за грибами – це хобі для душі. Я тут просто відпочиваю. Виїжджаю у нове місце, багато проходжу пішки – виходить і активність, і відпочинок заразом.

Про найбільший гриб

Найбільший знайдений гриб був білий. Важив приблизно 700-800 грамів.

Про найбільший «улов»

Років 20-25 тому ми удвох із батьком назбирали 14 відер польських грибів у районі Зінькова. Минулого року за раз зібрали 6-7 відер.

Про білі гриби

Білі гриби знайти складніше. Вони трапляються рідше, ніж маслюки чи опеньки. Все залежить і від сезону, і від місця. Знайти білі можна і у дубах, і у соснах, і у мішаному лісі. У цьому році у сосні я вже їх знаходжу, у дубах іще немає. А минулого року навіть у спеку 35 градусів збирав білі гриби.

Про грибні місця

Зазвичай є грибні місця, які регулярно видають гриби. Але рік на рік не приходиться. Проте грибниця там лишається і їх періодично варто перевіряти. Є 4-5 місць, у які я їжджу не перший рік. Щоб знайти кожне із них, мені доводилося пішки находити не один десяток кілометрів. Проте я точно знаю, що у одному із цих місць обов’язково щось буде. Цього року в одне із таких п’ять днів поспіль їздив за підберезовиками.

Про види грибів

Зараз у нас можна знайти маслюки, підберезовики, білі, польські, рідко – підосичники. Трапляються ще сироїжки, але я їх не беру. Я ж аматор, а не професіонал. А у пластинчастих грибах часто можна помилитися. Загалом, у мене головне правило, як у грибника – «Не певен не бери!» Приміром, у нас є цілком їстівні сморчки, які мають конусну форму. А є ядовиті строчки, такі гриби, схожі на мозок. Їх краще не брати.

Це сморчки

А це сторчки

Про грибний дощик

Цього року зима була несніжною, тому і гриби йдуть дещо із затримкою. Минулого року у цей час я вже білі збирав у дубах, зараз цього немає.

В принципі, є така тенденція, що після дощу зявляються гриби. Їм потрібні волога та сонце. Буває, що земля вже напитана вологою, проходить іще невеликий дощик – і гриби йдуть.

Про найкращий подарунок

Зібрані гриби, в основному, консервуємо, маринуємо. Звісно, смажимо, додаємо у суп, сушимо. Минулого року із зібраного насушили 8 відер грибів. Зазвичай, коли йду у гості, беру сушені гриби на подарунок. Для друзів отримати такий подарунок від мене – завжди за щастя.

 Фото зі сторінки Дмитра Чікурова у соціальній мережі "Фейсбук"

Нагадаємо, раніше чиновники і депутати на Полтавщині влаштували грибний челендж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #гриби #грибник #історія #розповідь #дощик #місця
Оголошення
live comments feed...