• Головна
  • Масове отруєння бджіл хімікатами : пасічники звернулися до Кабміну
13:30, 4 травня 2020 р.

Масове отруєння бджіл хімікатами : пасічники звернулися до Кабміну

Масове отруєння бджіл хімікатами : пасічники звернулися до Кабміну

Спілка пасічників України та Гільдія медоварів України звернулись до керівництва держави, з проханням вирішити ситуацію щодо масового отруєння бджіл пестицидами. Про це йдеться в офіційному зверненні до президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, передає АгроЮг. Зазначається, що спочатку весняно-польових робіт в Україні почали масово гинути бджоли, що пов’язано з використанням аграріями високотоксичних, а часто і заборонених в Україні ЗЗР та пестицидів, які призводять до жахливих наслідків.

«В результаті бездіяльності державних інституцій зобов’язаних забезпечити виконання Конституції України та охороняти довкілля від діяльності аграріїв, які використовують токсичні ЗЗР і своїми діями призводять до масового отруєння бджіл, у суспільстві створилась напружена ситуація, яка може призвести до широкомасштабних акцій протесту», – йдеться у листі.

Також відмічається, що за 5 місяців парламент не зробив жодного кроку для ухвалення закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва», який був зареєстрований у грудні 2019 р.

«У квітні того ж року, після акції протесту перед Кабінетом Міністрів, нами внесений проект-постанови Уряду про заборону ввезення в Україну 60-ти найбільш небезпечних високотоксичних препаратів. Рішення не прийнято. Ми просимо підтримки і захисту своїх прав», – йдеться у повідомленні.

Масове отруєння бджіл хімікатами : пасічники звернулися до Кабміну , фото-1

Чи підтримують полтавські пасічники звернення та якою є ситуація в нашій області? Ці питання ми поставили голові Полтавської громадської спілки «Обласне об’єднання «Полтавський пасічник»», Наталії Сенчук.

« - Сьогодні найпроблемніше питання в галузі бджільництва – збереження бджіл у весняно-літній період, адже саме в цей час на поля вноситься велика кількість хімічних препаратів, які спричиняють масову загибель бджолосімей» - каже пані Наталія.

Масштаби цього лиха подекуди вражають. Так, 2014 року на Полтавщині загинуло більше тисячі бджолосімей. Причому, це лише офіційні цифри, які стосуються втрат тих бджолярів, що звернулися зі своєю бідою до Спілки пасічників.

« - То один район потерпає, то інший. От, скажімо, нещодавній випадок – у Решетилівському районі у пасічника загинули бджоли. І ми не можемо знайти, хто винуватець, котрий з фермерів використовував хімікати і не повідомив про це заздалегідь. Також надійшли повідомлення з Кобеляцького району. Також не можемо знайти винуватця. Зауважу, що багато фермерів йдуть назустріч, співпрацюють – телефонують голові спілки пасічників, повідомляють про використання хімікатів, небезпечних для бджіл.

Тобто, повторю, не про всі випадки ми знаємо. Але від отруєння бджіл потерпають і маленькі господарства і великі. Якщо гине льотна бджола, то, вважайте, сім’я загинула. А якщо це господарство на кілька сот вуликів, і пасіка – єдине джерело доходу? Це розорення для господаря. Тому ми теж підтримуємо звернення до Кабміну. Це потрібно, адже бджолярство – це важлива ланка. Але проблема системна, адже йдеться і про екологічні проблеми загалом» - говорить Наталія Сенчук.

Найближчим часом спілка пасічники запланували велику обласну нараду за участі аграріїв, Дерпродспоживспілки, керівництва області, де обговорять подальший план дій щодо подолання проблеми.

Масове отруєння бджіл хімікатами : пасічники звернулися до Кабміну , фото-2

Читайте також: Як у Полтаві відбувалося свято меду

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бджоли #мед #аграрії
Оголошення
live comments feed...