14:30, 22 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Як працює в умовах пандемії коронавірусу третя лікарня Полтави
КП третя міська лікарня ПМР – один із закладів, що приймають на лікування хворих на коронавірус полтавців. У попередніх публікаціях ми розповідали, що віднедавна у цій лікарні почалася нова точка відліку. Раніше залізничний заклад став міським комунальним. Міська влада виділила 15 мільйонів гривень, завдяки яким проведено капітальний ремонт фасаду та кількох відділень, закуплено обладнання.
Пандемія коронавірусу стала неабияким випробуванням для світової медицини. Навіть у найрозвиненіших країнах виявилися до цього не готові. В Україні, де тільки почалися процеси реформування – тим більше. Так, нещодавно резонансний випадок стався у п’ятій міській лікарні Полтави – там звільнилося одразу п’ятнадцять медичних сестер відразу, тільки но стало відомо, що там прийматимуть інфікованих коронавірусом. Керівництво міської медицини пояснює – кілька людей перейшли у інші лікарні, кілька звільнилися через поважний вік та супутні захворювання. Тому ми вирішили поцікавитися якою є ситуація у третій лікарні? На наші питання відповів директор комунального підприємства третя міська лікарня ПМР Анатолій Рудич:
« - Люди у нас готові працювати. Випадків звільнення у нас немає. Єдине, від нас пішли ті працівники, які у нас трудилися за сумісництвом. Бо на їхніх основних місцях роботи їм сказали, що вони будуть повністю там задіяні. Настрій робочий, ми розуміємо серйозність ситуації, і відповідальність, яка на нас покладена. Чи є побоювання? Так, адже всі ми живі люди. Але хочу запевнити, всі наші працівники повністю забезпечені засобами захисту у повній мірі. Кожного хворого у лікарні приймають як реального хворого коронавірусного – лікарі у повній екіпіровці. Для хворих всі основні медикаменти для лікування у нас є. Так, ліків у світі поки що не існує, тому лікування симптоматичне. Основні препарати для цього є» - стверджує Анатолій Рудич.
Крім того, у закладі придбали дещо з обладнання, хоча багато чого у процесі закупки:
« - Є проблема по ШВЛ, водночас, ми ж розуміємо, що апарати зараз потрібні усим і багато, нам потрібно 4 , але у травні маємо їх отримати. Розширили реанімацію. У нас вона була на шість ліжок, тепер вона у нас на 10 ліжок. Це так звана « брудна» реанімація. А ще попрохали коштів у міста і оперативно зробили ще одну палату на три ліжка , аби убезпечити пацієнтів, розділити хворих на коронавірус та неуражених. Палата має підключення до кріоциліндра з киснем, обладнана сучасним медичним обладнанням. Це дає змогу забезпечити тривалу кисневу підтримку при потребі для пацієнтів, а також збільшити кількість ліжок для надання ефективної інтенсивної хірургічної та анестезіологічної допомоги в умовах Covid-19. Відділення теж поділене на «чисте» і «брудне». Влаштовуємо шлюзи і душові , що би люди з брудної зони окремо могли перевдягатися».
Якщо епідситуація погіршиться і лікарям доведеться працювати вахтовим методом – тобто бути у лікарні по кілька днів поспіль – для них передбачено проживання у готелі « Атмосфера», з яким заключили договір.
« - Це відбуватиметься таким чином. Медики тиждень відпрацьовують, ми беремо у них аналіз ПЛР, поселяємо у готель. І тільки якщо аналіз виявиться негативним, людина зможе вирушати додому. Ми керувалися досвідом інших країн. Все, що можливо зробити у наших умовах, будемо робити» - наголошує Анатолій Рудич.
Перед вихідними у лікарню поступив хворий з загостренням панкреатиту. Його доставили у третю лікарню, бо він мав контакти з інфікованими.
« - Ми йому пролікували панкреатит, обійшлися без операції, коронавірус у нього підтвердився лабораторно, і розвинулася і пневмонія, стан оцінювали як тяжкий, перебував на кисневій дотації, мав кашель та одишку, але зрештою, лікарям таки вдалося стабілізувати стан» - розповідає Анатолій Рудич.
Відповідальна ланка роботи – мобільна бригада, котра за викликом робить експрес тести по місту і робить забір біоматеріалу.
фото департаменту охорони здоров'я ПМР
« - Засобами для роботи та захисту тут ми теж забезпечені - стверджує Анатолій Рудич – не зважаючи на вихідні, ми теж посилено працювали. Скажімо, минулої суботи будо 18 викликів, у неділю 6. Жодних свят для мобільної бригади не існувало. Так же працюватимемо і далі. Але, звісно, хочеться сподіватися, що великої кількості хворих у Полтаві не буде – все це залежатиме великою мірою від свідомості кожного полтавця» - підкреслив Анатолій Рудич.
Читайте також: У хірургічному віддленні тетьої міської лікарні виконують операції на обладнанні, аналог якого є лише в існтитуті Шалімова
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...