• Головна
  • Комендантська година та забиті дошками синагоги. Полтавка розповіла про Пасху під час карантину у Ізраїлі
17:00, 19 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Комендантська година та забиті дошками синагоги. Полтавка розповіла про Пасху під час карантину у Ізраїлі

Комендантська година та забиті дошками синагоги. Полтавка розповіла про Пасху під час карантину у Ізраїлі

Полтавка Рита Патік багато років мешкає у Ізраїлі, у місті Рішон-Ле-Ціон. Разом із іншими жителями країни вона вже більше місяця живе в умовах ізраїльського карантину. Ми поспілкувалися із нею телефоном та дізналися – чим спільні чи як відрізняються запобіжні заходи у Ізраїлі та Україні.

Вимоги карантину виконують відсотків 70 ізраїльтян

Карантин у нас розпочався приблизно у ті ж терміни, що й в Україні. Виконують його вимоги десь 70 відсотків населення. Тобто носять маски, дотримуються безпечної дистанції. Автомобілів на вулицях значно поменшало, більшість виходить на вулицю тільки у магазин за продуктами. При цьому не можна віддалятися від будинку більше, ніж на 100 метрів. З неділі цю відстань мають збільшити із 100 до 500 метрів. Якщо магазин знаходиться далі, маєш показати чек із нього. У протилежному випадку сплатиш штраф. Суми штрафів досить великі. Якщо будеш бігати десь на пляжі, оштрафують на 500 шекелів (курс шекеля до гривні – 1 до 7,5 – Авт.). Якщо у автомобілі буде більше двох осіб, то на перший раз попередять, на наступний – оштрафують на 500-700 шекелів.

Маски та антисептик у Ізраїлі подорожчали у кілька разів

Із початком карантину ціни на маски виросли у кілька разів. Зараз 3 звичайних маски коштують 10 шекелів. Респіратори коштують 30 шекелів. Антисептик подорожчав із 40 шекелів до 100. При цьому маски мешканцям міста роздавали працівники муніципалітету, які закупили їх за кошти міста. Також маску можуть видати у магазині, якщо ви намагаєтеся зайти без неї.

Особливого дефіциту якихось товарів у магазинах я не спостерігала. Ходить громадський і навіть міжміський транспорт. Його стало менше, але він ходить.

На час святкування Песаху у країні запровадили комендантську годину

У нас уже відсвяткували і єврейську, і марокканську Пасху. Ізраїльське свято Песах триває більше тижня. За день до його початку у країні ввели комендантську годину. Те ж саме зробили у останній день. Люди нікуди не виходили, тому що все було закрито, у тому числі – магазини. У храми люди не ходили, щоб цьому завадити навіть забивали дошками двері синагог.

Я бачила, як вранці рабин молився, стоячи на балконі своєї квартири. Люди слухали його, стоячи на балконах своїх квартир, якась частина зібралася і слухала на вулиці.

Більшість хворих на коронавірус – старші за 80 років

У нашому місті, яке має 250 тисяч жителів, захворіли 180 людей. Переважна більшість – старші за 80 років. Це здебільшого люди, які живуть у геріатричних центрах, будинках престарілих.

Зараз епідемія поступово йде на спад, кількість хворих по країні зменшується. Щовечора виступає прем’єр-міністр і розповідає, як зміняться умови карантину, залежно від розвитку ситуації. Зараз говорять, що дозволять займатися спортом на відкритій місцевості до п’яти людей за дотримання дистанції. Також анонсують, що першими із сфери послуг запрацюють перукарні.

Нагадаємо, раніше ми влаштували опитування на тему "Чи підуть полтавці до храмів попри карантин?"

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ізраїль #карантин #полтавка #умови #розповідь #Песах
Оголошення
live comments feed...