16:30, 8 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Як змінилося життя полтавців на карантині – думка молоді
У зв’язку з впровадженням карантину все соціальне життя полтавців перейшло у режим онлайн. Це і віддалена робота, і особисте спілкування. Так, наприклад, полтавський клуб анонімних книголюбів, організований бібліотекаркою та дитячою письменницею Оленою Колінько, який раніше збирався у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара нещодавно провів онлайн-засідання.
- Як же ми сумували один без одного! – каже Олена. - Жодних книжкових балачок, жодних спільних зустрічей. Але для того і вигадали Інтернет, щоб книголюби змогли зустрітися під час карантину. Так приємно було всіх знову побачити і почути, почитати і подуркувати. Похизуватися тортиками, батончиками і поп-корном. Звичайно, зустрічатися в бібліотеці приємніше, але онлайн-засідання теж мало свій шарм. До нових зустрічей!
Ми поспілкувалися з полтавською молоддю та безпосередніми учасниками полтавського клубу анонімних книголюбів та дізналися, що вони думають з приводу карантину, чим займаються та як змінилося їх життя у примусовій самоізоляції. І ось що розповіли наші респонденти.
- Трохи не вистачає свіжого повітря, але в іншому - все стерпно, - ділиться бібліотекарка Олена. - Робота дистанційно, спілкування з рідними і друзями телефоном і онлайн. Трохи звільнилося часу, бо не треба щодня добиратися на робоче місце, і можна цей час використати на цікаві книжки.
- З плюсів карантину можу виділити наступне – з’явилося більше часу для себе (фізичні вправи, смачна їжа, косметичні процедури), для читання книг, перегляду серіалів та улюбленої справи, для здорового сну, - розповідає приватний підприємець Юлія. - Тобто є можливість зробити те, на що завжди не вистачало часу. Мінуси карантину – це відсутність живого спілкування з людьми; неможливість відчути себе повноцінною людиною, не маючи змогу вільно пересуватися по місту, парку. Під час ізоляції вдома почуваєш себе звіром чи злочинцем, який має сидіти за гратами, з'являється відчуття, що твої права людини притісняють. Постійні погані новини по телебаченню та в інтернеті щодо епідемії негативно впливають на психологічний стан. Через відсутність роботи та заробітку втрачаєш впевненість в завтрішньому дні. Можу впевнено сказати, чим довшим буде карантин, тим більше мінусів з'являтиметься, і тим гіршим ставатиме психологічний і фінансовий стан людей.
- Я взагалі не домосід, і думав, що це буде щось жахливе, - зізнається учасник клубу Олександр. - Але карантин, по-моєму, добре на мені відбивається, упорядкував мені голову. З поганого те, що було дуже багато планів і поїздок на весну, як робочих, так і особистих, і тепер все зсувається і перемішується. Ну і, звичайно ж, скучив за своїми друзями, за живим спілкуванням.
А ось як жартує вільний письменник Владислав:
- Мені здається, що карантин - це як гра в мафію з урядом. Коли місто спить, мафія прокидається. Бо на Волині нишком рубають ліс, а уряд приймає жахливі закони. Час підрубати дрібний бізнес і конкурентів, відкрити ломбарди і вкрасти гроші, які виділяються на пандемію. Сидіти вдома дратує, хочеться побільше гуляти і спілкуватися, але, звісно, жити хочеться ще більше. З позитивного – особисто мені дуже личить маска, адже я у ній схожий на ніндзю. На вулиці усе цвіте і пахне, але ми ж сидимо вдома, то це, мабуть, можна віднести не до плюсів. Що тут сказати – де той позитив? Уявіть собі чуму у Середньовіччі – вмирають люди, а тих, хто не захворів, змушують кинути домівку і усі речі. І тут тебе питають про позитив.
Раніше ми писали 58 книг на час карантину, які розширять кругозір
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:17, 11 грудня
11:12, 10 грудня
14:17, Сьогодні
11
11:12, 10 грудня
1
live comments feed...