• Головна
  • На Полтавщині шахраї видурили у людей 3 мільйони гривень. Як захиститися?
18:00, 11 березня 2020 р.
Надійне джерело

На Полтавщині шахраї видурили у людей 3 мільйони гривень. Як захиститися?

На Полтавщині шахраї видурили у людей 3 мільйони гривень. Як захиститися?

11-го березня у головному управлінні національної поліції у Полтавській області провели брифінг на тему «Стан протидії шахрайствам на Полтавщині: статистичні дані, факти та рекомендації».

Заступник начальника управління карного розшуку ГУНП у Полтавській області Роман Іващенко розповів, що від початку року у області зафіксували 438 випадків шахрайських дій. За цей час підозри отримали 29 фігурантів, які причетні до скоєння 40 злочинів. Найбільше випадків зафіксували у великих містах – Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород. Близько 66 відсотків злочинів пов’язані із використанням банківських рахунків (купівля-продаж через Інтернет, маскування злочину під послуги банку) та стільникового зв’язку (повідомлення неправдивої інформації про затримання родичів працівниками правоохоронних органів або отримання коштів на лікування). Таких випадків зафіксували 264, а збитки громадянам склали 3 мільйони гривень.

Часто шахраї видають себе за соціальних працівників. Цього року у поліції зафіксували 20 таких шахрайств, під час яких у людей злочинним шляхом виманили 950 тисяч гривень. Так, у лютому дві шахрайки під виглядом соцпрацівниць запропонували мешканці області обміняти «старі» гроші на «нові». Таким чином здобули 114 000 гривень.

Крім цього, у арсеналі шахраїв залишаються, так звані, зняття порчі. У 8 випадках шахрайств зловмисники «заробили» 200 000 гривень.

Також часто у громадян виманюють гроші при продажі/встановленні вікон, меблів, парканів, дахів. Шахраї, як правило, отримують у довірливих клієнтів задаток та зникають.

У другій частині брифінгу керівник відділу протидії кіберзлочинам Олександр Ведмідський розповів про поширені шахрайства через мережу Інтернет.

Часто шахраї використовують для маніпуляцій популярні інтернет-магазини, майданчики для купівлі/продажу. При цьому їх легко вирахувати, тому що вони часто занижують ціни на свої товари, чим приваблюють покупців.

-Тому наша рекомендація – уникайте пошуків та придбання надто дешевої продукції! Тим самим ви можете уникнути загрози потрапити на гачок шахраїв, - пояснив Олександр Ведмідський.

Також ніколи не варто повідомляти шахраям у телефонній розмові не лише особистих даних, але і номерів телефонів, на які ви дзвонили. Адже з цією інформацією зловмисники можуть зробити копію вашої картки, а потім оформити на вас кредит типу «Швидкі гроші».

Часто шахраї пишуть потенційним «жертвам» у соцмережах та прохають перерахувати якусь суму грошей. Щоб перевірити цю інформацію – просто подзвоніть своєму знайомому, а не одразу перераховуйте гроші.

Поширені способи інтернет-шахрайств – отримання завдатку за товар. Продавати можуть будь-що – від іграшки до автомобіля. Але схема одна – пересилаєте частину грошей і… продавець більше не виходить на зв'язок.

-У будь-якій ситуації важливо те, як швидко ви звернетеся до поліції. Якщо звернення буде оперативним, буде шанс заблокувати кошти на рахунку шахрая та повернути вам, - нагадав начальник відділу комунікації Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв.

 Нагадаємо, раніше на Полтавщині мешканка сусідньої області видавала себе за соціального працівника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахрайства #поліція #інформація #зловживання #поради
Оголошення
live comments feed...