14:00, 10 лютого 2020 р.
Надійне джерело
Полтавцям пояснили, чому важливо укласти декларацію з сімейним лікарем до 1 квітня
Якщо ви досі не підписали декларацію із сімейним лікарем, пояснюємо чому це краще зробити.Декларація не тільки спростить шлях до отримання медичних послуг, а й гарантуватиме їх безоплатне отримання.
«З 1 квітня уже в повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій. Це вже розширений перелік медичних послуг, які пацієнт може отримати безкоштовно. Доступ до всіх цих послуг на безоплатній основі можливий лише за направленням лікаря, а отримати направлення ви зможете у того лікаря, з яким підписали декларацію. Краще це зробити до 1 квітня, щоб користуватися медичними послугами і не сплачувати за них зі своєї кишені», - пояснила директорка Департаменту охорони здоров`я та соціального розвитку Вікторія Лоза.
Що ви отримаєте завдяки декларації:
- Ті, хто вже уклав декларацію з лікарем вже зараз мають право на безоплатний пакет медичних послуг на первинній ланці та можуть скористатися електронним рецептом на «Доступні ліки». Докладніше про перелік безоплатних медичних послуг за посиланням https://bit.ly/2v7mgkJ
- Уклавши декларацію, пацієнти зможуть отримувати безкоштовні консультації у вузькопрофільних спеціалістів. За направленням сімейного лікаря або лікаря-педіатра консультація для пацієнта буде безкоштовною. До вузькопрофільних спеціалістів ви можете звернутися і самостійно, проте за консультацію доведеться заплатити. Також сімейний лікар визначить для вас оптимальний маршрут для обстеження та лікування. До речі, зросте і перелік діагностичних досліджень, які будуть безкоштовними для пацієнта, якщо у нього буде направлення.
- Декларація спростить комунікацію з сімейним лікарем. У вас будуть контакти і ви зможете домовитися про час візиту, отримати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи, наприклад, термінову консультацію телефоном.
Якщо ви знаєте хорошого фахівця, не гайте часу. Терапевт набирає 2000 пацієнтів, сімейний лікар - 1800, педіатр - 900. Щоб обрати лікаря, який не набрав ще оптимальної кількості пацієнтів можна скористатися дешбордом «Електронна карта місця надання ПМД» https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/elektronna-karta-misc-nadannya-pervinnoyi-mediko-sanitarnoyi?fbclid=IwAR23A9r_h58DIhw_GOQs07fBkRlVjpv9F9dp6LdqgRANuBxt7JdJtkAbSlA
Документи необхідні для підписання декларації:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- свідоцтво про народження дитини та документ(паспорт та код) одного з батьків або опікунів.
З ким можна підписати декларацію
- Ви можете підписати декларацію з сімейним лікарем чи терапевтом, який вам подобається, незалежно від вашого місця реєстрації.(прописки).
- Ви можете підписати декларацію з лікарем комунального медичного закладу, з лікарем-ФОПом чи лікарем із приватної клініки, якщо вони є у системі і уклали договори з Нацслужбою здоров'я.
- Декларацію для дитини можна підписати як з педіатром так і з сімейним лікарем.
- Якщо вам не подобається сімейним лікар, з яким ви уже підписали декларацію, маєте можливість підписати її з іншим медиком, коли забажаєте. Для цього навіть не треба іти до попереднього. Підписуєте нову – і дані автоматично змінюються у системі.
На сьогодні у Полтаві декларацію з лікарем підписали майже 85 % мешканців, а це 244 549 людей.
Інформацію надано Департаментом охорони здоров'я та соціального розвитку
Читайте також: З 1 квітня стартує другий етап медичної реформи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...