12:00, 7 грудня 2019 р.
Надійне джерело
У Галереї мистецтв відкрили виставку Народного художника Володимира Колеснікова « Koles. Життя в мистецтві» (ФОТО)
Художника Володимира Колеснікова називають класиком двадцять першого сторіччя. Видатний монументаліст, живописець, він вписав унікальну сторінку у історію світового мистецтва. Його життя нерозривно було пов’язано з Полтавою.
Сенсом життя цього митця була творчість, безупинний рух вперед до здолання найвищих вершин. Його спадщина – це понад 30 тисяч творів, виконаних у найрізноманітніших техніках та стилях. Роботи Колеснікова зберігаються у 22 музеях світу та приватних колекціях найрізноманітніших куточків землі. Масштабні за обсягом, бездоганні за виконанням, монументальні і декоративні розписи митця прикрашають численні заклади, установи та підприємства України та Росії. Значна частка мистецького спадку Володимира Колеснікова навічно лишилася в Полтаві. Кожному знайомі створені ним панно у приміщеннях автовокзалу, аеропорту , медичної академії. Щедрим дарунком митця пишається і Полтавський художній музей галерея мистецтв. Тут зберігають 12 робіт майстра.
Він народився у Луцьку, художню освіту здобував у Харкові і Львові, наприкінці 90 х остаточно поселився у Києві. Але саме до Полтави, міста його дитинства і юності, часто приїздив. Саме з Полтавою пов’язував головні етапи творчого сходження, саме на суд полтавців поспішав подати результати найвагоміших звершень. Пошановувачам добре запам’яталися його тематичні виставки різних років, у них він ділився своїми враженнями від численних подорожей. Пригадує майстер народного мистецтва Євген Пілюгін:
- Він був високий, кремезний. Мав освіту і Харківський інститут, і Львівський інститут, сплав отакий сходу і заходу . Був гарний художник і монументаліст, і декоративний художник, його роботи і монументальні і декоративні цікаві. Він був Полтавським художником. Він ним і залишається. Цінно, що він був такий гарний полтавський художник.
Гідно продовжили справу художника його сини – Володимир молодший і Дмитро. У квітні 2014 року вони презентували виставку «Україна - Португалія», що набула широкого резонансу по всій країні. Володимир Колесніков працював усе життя – невпинно, невтомно. Життя його обірвалося надзвичайно рано. Художник Євген Курбала був другом і соратником Володимира Колесникова. Разом вони створили найвідоміші монументальні роботи.
Ці роки поруч з генієм для пана Євгена – найдорогоцінніший спогад:
- Ми з ним дружили, і зробили багато монументальних робіт у місті. До останнього були друзями і спілкувалися. І за ввесь час, коли ми робили спільні роботи, було повне взаєморозуміння.. Увесь час мене поражала його пррацездатність. Згорів він на роботі. Скільки робіт, стільки він написав за своє життя – на п’ять життів хватить. Графіка, монументальні роботи, плакати, інші роботи. Надзвичайна працездатність!
Володимир Колесніков постійно переймався проблемами буття. Більшість його творів носить символічний характер. Роботи Колесова – незвичайний спалах енергії, емоцій, занурення у феєричний світ барв та пластики. Особливо багато робіт присвячених танцюристам.
У нинішній виставці також є кілька афіш, подарованих музею Олексієм Петренком.
Вся творча спадщина Колеснікова не залишають сумнівів, що ім’я художника буде вписане до класики українського живопису – сказала в одному з інтерв’ю директор галереї мистецтв Ольга Курчакова:
- Він вважав себе послідовником Сальвадора Далі, але в той же час він абсолютно самобутній. Знаєте, я думаю, що постать Колєснікова вона ще не кінця оцінена сучасниками на терені світових тенденцій розвитку мистецтва. Він завжди міг знаходити не просто нові ідеї, не просто реалізувати їх фантастично. Він завжди міг знайти нову техніку. Говорять, що зараз вже все перепробувано, все визначено. Всі тенденції розвитку мистецтва знайдені ще у 19- 20 столітті. От Колєсніков це якраз художник, який завжди вражає новим пошуком. І він таким і залишився. До останнього дня свого життя.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:54, 10 жовтня
16:11, 16 жовтня
15:17, 28 жовтня
14:35, 1 листопада
20:14, 27 жовтня
4
live comments feed...