17:45, 5 грудня 2019 р.
Надійне джерело
У Полтаві поліцейські розповіли – як шукають вандалів, що пошкодили меморіальну та інтерактивну дошки і спалили волонтерське авто
5-го грудня у Головному управлінні Національної поліції у Полтавській області проводять зустріч між керівництвом поліції міста, представниками СБУ та громадськими активістами. Тема розмови – пошуки вандалів, які минулого тижня у Полтаві пошкодили меморіальну дошку учаснику АТО Сергію Лимарю, розбили інтерактивну дошку у парку Котляревського та спалили волонтерський мікроавтобус.
На початку зустрічі речник поліції Полтавської області Юрій Сулаєв зауважує, що правоохоронці можуть відкривати не всю інформацію, щоб не допомагати злочинцям. Також зазначає, що після першої зустрічі із активістами статтю, за якою відкрите провадження, перекваліфікували із статті 296 «Хуліганство» на статтю 297 «Наруга над могилою, іншим місцем поховання або тілом померлого». За цією статтею підозрювані можуть отримати три роки обмеження або позбавлення волі.
Керівник поліції Полтави Сергій Бейгул розповів про чотири версії слідства. За однією – злочини могла скоїти особа, яка є переселенцем із ЛНР/ДНР або має там родичів. За другою – особа, яка діяла із хуліганських мотивів. За третьою – особа, яка має психічні розлади. За четвертою – особа з числа учасників АТО.
Під час проведення слідства поліцейські переглянули інформацію із 134 відеокамер. За усіма трьома випадками є особа, яка потрапляла на камери у приблизний час скоєння злочинів – о 2:08 – у парку Котляревського, у 2:22 – у місці підпалу авто, о 2:48 – біля меморіальної дошки.
У ході слідства також допитали 170 осіб.
Після доповіді правоохоронців активісти задали свої запитання. Зокрема один із присутніх у залі поцікавився – скількох осіб затримали у Полтаві, враховуючи, що за час війни у місті скоїли вже 15-20 аналогічних злочинів?
На це Юрій Сулаєв відповів, що було одне затримання у селищі Чутове. У Полтаві таких затримань не було. Проте громадськість має врахувати, що такі злочини – є заздалегідь продуманими, добре запланованими акціями, які відбуваються не лише у Полтаві, а й у інших обласних центрах.
-Хто і з якою метою їх організовує? Щоб дестабілізувати ситуацію? Щоб, у тому числі, спричинити конфлікт між правоохоронцями та громадськістю. Ми із вами на одному боці. І якщо є додаткова інформація, яка може допомогти слідству, надайте її нам, - попрохав Юрій Сулаєв.
Також активісти цікавилися – чи встановлять після актів вандалізму відеокамери у місцях встановлення меморіальних дощок та інших місцях вшанування учасників АТО? На це присутній на зустрічі депутат міської ради Вадим Ямщиков повідомив, що вже подав відповідне звернення на комісію міської ради, яка має відбутися до 20-го грудня.
Щодо розбитої інтерактивної дошки, то, за словами представників поліції, її відправлять на експертизу до Києва або Харкова. Триватимуть дослідження не менше місяця.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
10:33, Сьогодні
10:33, Сьогодні
19:04, 31 грудня 2024 р.
10:33, Сьогодні
live comments feed...