• Головна
  • 3 грудня - День Прокла за народним календарем. Прикмети та історичні події дня.
08:30, 3 грудня 2019 р.
Надійне джерело

3 грудня - День Прокла за народним календарем. Прикмети та історичні події дня.

3 грудня - День Прокла за народним календарем. Прикмети та історичні події дня.

3 грудня православні віряни вшановують пам'ять святителя Прокла Константинопольського, патріарха. В 5 столітті він служив архієпископом у Константинополі. В народі свято прозвали День Прокла.

Наші предки вірили: «На Прокла проклинай нечисть». Це потрібно було робити, щоб злі сили не вийшли з-під землі, де вони ховалися від морозів, і не руйнували будинки і життя людей.

Ще до цього періоду остаточно прокладалася зимова дорога. «До Прокла не чекай від дороги пуття», — говорили на Русі.

Іменини 3-го грудня святкують: Олександр, Олексій, Анатолій, Ганна, Арсеній, Василь, Володимир, Григорій, Омелян, Іван, Іларіон, Йосип, Ісак, Макар, Микола, Прокл, Тетяна, Фекла.

Прикмети в цей день

Народ в цей день традиційно спостерігав за погодою:

- Якщо на Прокла випаде сніг, то 3 червня буде дощити.

- Якщо на Прокла співав снігур, а сорока ховалася під стріху – це віщувало суворі хуртовини.

Іноді по погоді цього дня судили про весь червень.

Історичні події 3 грудня

1621 – Галілео Галілей винайшов телескоп.

25 серпня видатний мислитель та астроном Галілео Галілей вперше направив телескоп на Місяць. Тоді він ще не уявляв, що кардинально змінює уявлення про світ. Галілео спростує тезу, що Земля є центром Всесвіту.

1888 – помер Карл Фрідріх ЦЕЙС, німецький оптик-механік.

Карл Фрідріх Цайс - всесвітньо відомий німецький інженер і виробник оптики, засновник фабрики оптичних систем «Цайс» в Єні. Він зробив істотний внесок у розвиток технології виготовлення лінз. Його досягнення в цій галузі використовуються й досі. Заснований ним у 1840 році у Веймарі (Німеччина) завод згодом став одним із найвідоміших і найкрупніших виробників оптики. На фабриці в Єні Цайс розробив лінзи, які лягли в основу популярної оптики Zeiss. Спочатку продукція заводу використовувалася у виробництві мікроскопів, а після винаходу фотокамери компанія «Цайс» почала виробляти і знамениті високоякісні об'єктиви. Створені Цайсом об'єктиви мали дуже велику апертуру, що давало змогу отримувати якісніші зображення.

1910 – вперше продемонстрована неонова лампа, винайдена французьким фізиком Жоржем Клодом.

Жорж Клод — французький хімік, конструктор першої неонової лампи. Активно працював над скраплення газів, вивченням і популяризацією неонового освітлення, експериментами над отриманням енергії за рахунок викачування холодної води з морських глибин. У грудні 1910 року Жорж Клод виготовив першу газорозрядну лампу, заповнену неоном. 9 листопада 1911 Клод запатентував неонову рекламу. У 1920-ті Жорж Клод першим запропонував удосконалити лампи розжарення заміною аргону криптоном, що вело до зниження теплових втрат.

1919 – помер П’єр Огюст РЕНУАР, французький художник.

П’єр Огюст РЕНУАР - представник французького імпресіонізму, що пізніше відійшов від цієї мистецької течії. Ренуар писав натюрморти та сценки з їжею, обідом в кафе чи в родині, в сільській корчмі. Серед цих композицій — «В корчмі» (1866), «Обід» (1879), «Після обіду» (1879), «Сніданок в солом'яних брилях» (1881), і нарешті пізній твір - «Обідня пора у Берневалі» (1898), можливо, найкраща картина побутового жанру в творчості митця. Він відмовився від сюжетів в картинах, а всі пізні твори — спрощена художня продукція, невеликі картини на невибагливі смаки.

1948 – народився Оззі ОСБОРН, англійський рок-співак.

3 грудня - День Прокла за народним календарем. Прикмети та історичні події дня. , фото-1

Разом з Тоні Айомі (гітара), Теренсом «Ґізером» Батлером (бас-гітара), Білом Вордом (ударні) Оззі Осборн заснував гурт, який виступав під різними назвами: «Polka Tulk Blues Band» і «Earth». У 1968 вони змінили назву на «Black Sabbath», за назвою фільму жахів, який демонструвався у кінотеатрах, та концепції гри. Тоні Айомі побачивши чергу за квитками на фільм жахів, вирішив, оскільки люди готові платити гроші за жахи на екрані — можна спробувати створити щось подібне й на сцені. Відтоді музика гурту стала похмурою та важкою. Це принесло гурту успіх, а винятковий вокал Оззі слугував команді за візитівку.

1967 – Крістіан Барнард у Південній Африці проводить першу операцію по пересадженню серця. Пацієнт, Луїс Вашканський, прожив після операції 18 днів.

3-го грудня святкують:

1. Міжнародний день людей з інвалідністю.

У 1992 році Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією №47/3 проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю, з метою просування прав цих людей у всіх сферах суспільного життя, а також залучення уваги широкої громадськості до проблем людей з інвалідністю. У 2006 році Генасамблея ООН прийняла Конвенцію про права людей з інвалідністю, яка є правозахисним документом з орієнтацією на соціальний розвиток.

Конвенція вступила в силу 3 травня 2008 року, а її принципами є:

- повага до притаманного людині достоїнства і особистої незалежності;

- недискримінація;

- повне й ефективне залучення та включення в суспільство;

- повага особливостей людей з інвалідністю та їх прийняття як компонента людської різноманітності й частини людства;

- рівність можливостей;

- доступність;

- рівність чоловіків і жінок;

- повага країн здібностей дітей з інвалідністю і повагу їх права на індивідуальність.

2. Хануку — свято свічок, які запалюють на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха в 164 році до нашої ери. Це свято починається 25-го числа єврейського місяця кислева і триває більше тижня.

Публікація створена за відкритими джерелами.

Раніше ми розповідали про свято Авдея 2-го грудня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#календар #історія #дати #день в історії #день прокла #свята
Оголошення
live comments feed...