17:10, 17 листопада 2019 р.
Надійне джерело
Аматорський театр "Малафея" готує для полтавців сюрприз до своєї річниці
У грудні 2019-го року аматорському театру "Малафея" – один рік. Вони підготували для своїх глядачів сюрприз – деталі обіцяють трохи пізніше. А поки що пропонуємо згадати історію театру і як він розвивався протягом року. Про це нашому виданню розповіла організатор і сценарист Людмила Вітенко.
Історія створення театру
Театр зовсім юний. У грудні ми будемо відзначати першу річницю від створення театру. Рік був дуже плідний, ми багато чого встигли. Нашу діяльність почали із показу новорічної казки «Теремок». Далі була комедія «Ніч перед Різдвом» та лірична комедія «Звідки беруться діти», написана за мотивами оповідання письменника Володимира Короленка «Вночі».
Потім була велика робота над драмою-феєрією «Лісова пісня». Ми показували цю виставу усе літо – 6 показів. Також була вистава-мініатюра «Утоплена» за мотивами повісті Миколи Гоголя.
Навіщо ми створили театр?
Ми створили театр для власної радості і для відпочинку. Коли ми отримуємо задоволення від того, що робимо – тоді і наші глядячі радіють і приходять до нас.
Про акторів
Усіх акторів до нас привели якісь небесні сили. Бо всі яскраві, із величезним творчим потенціалом. Це люди різних професій, щось тягне людей, бо вони приходять і залишаються.
Про кількість глядачів
Музей Короленка взагалі не має такого залу, адаптованого для вистав. У нас є площа, досить великий зал, але не театральний. Є й інші формати. Влітку ми робили експеримент: у саду музею показували виставу «Французька сторінка в житті Короленка». Там поміщається до 150 чоловік. Ми робили виїзди і в Дендропарк з драмою-феєрією – до 200 чоловік.
Але більше ми не можемо посадити ще й по тій причині, що не маємо професійної озвучки. Наш театр – аматорський, ми не маємо професійних акторів, режисерів, сценаристів. Ми робимо так, як розуміємо і як нас поведе природа, інтуїція, відчуття.
Осінні вистави
Осінь 2019-го року розпочалася із шоу-вистави «Дракула» (2 покази). Тепер ведеться робота над чотирма проектами. Один реалізували нещодавно, 14-го листопада – «Звідки беруться діти».
Про останню показану виставу
У четвер відбувся третій показ вистави «Звідки беруться діти» (грали 7 дітей і 7 дорослих). Ми її презентували ще у лютому. Вистава написана за мотивами оповідання Короленка «Вночі». Це майже біографічна вистава, яка стосується дитинства Володимира. Коли він підростав у багатодітній родині разом з братами і сестрами, то почув, як мама народжує дитину. Тоді матерінароджували вдома. Діти дуже хвивалися за матусю, за те, як пройдуть пологи і чи залишаться всі живі. Вони говорять між собою про те, звідки взагалі беруться діти, висувають версії. Ми показуємо цю ніч, у якій накопичується тривога, але все розв’язується благополучно, всі залишаються живі. Але чи знайдуть діти відповідь на питання – полтавці дізнаються, коли прийдуть на виставу.
Про сюрприз
На річницю ми запланували подарунок. У нас є гарний майданчик, який нам дають безкоштовно. Уже ближче до самої події усе розповімо. Зал чудовий, посадкових місць буде багато. І ми з радістю обміняємося накопиченою за рік енергією.
Плани на рік
У зв’язку з тим, що ми працюємо не як установа, яка фінансується, ми не можемо говорити про плани на рік. Сьогодні людям подобається і вони приходять, завтра їм може не сподобатися або зміняться плани – і тому через півроку ми уже не зможемо робити те, що хотіли.
На початку січня ми покажемо «Ніч перед Різдвом» (мінімум 2 покази), на кінець зими – «За двома зайцями». На весну є бажання і бачення того, що б хотілося, але поки що про це говорити рано.
Раніше ми повідомляли Полтавський актор Богдан Чернявський отримав звання Заслуженого артиста України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
19:25, 21 листопада
live comments feed...