• Головна
  • Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята
08:30, 31 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята

Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята

Отже, сьогодні Геловін. Свято, котре в Україні щороку розбиває суспільство на дві частини: це або затяті прихильники або не менш затяті противники. Байдужих мало, зазвичай, вони просто губляться між двома таборами опонентів. Геловін в Україні набув популярності на кілька років пізніше, ніж день Святого Валентина, але з часом гарбузяно – кажанова – відьомська атрибутика тільки шириться. Але давайте без емоцій рзберемося : що таке Геловін і звідки сягає корінням?

Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята, фото-1

Час і історія святкування

Геловін, Або Хелоуїн, або Ніч напередодні Дня всіх святих відзначають щорічно в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Легенда свідчить: саме цієї ночі з злі духи починали панувати на землі. Стародавні кельти, що жили на території сучасної Великобританії, ділили рік на дві частини - світлу і темну (літо і зиму). І коли темна частина змінювала світлу (в кінці жовтня), у кельтів починалися гучні гуляння – Самайн. Після прийняття християнства в IX столітті 1 листопада почали відзначати День всіх святих. Дата збіглася з язичницьким Самайном. В англійській мові цей день називається "All Hallow's Eve" і якщо скоротити, значить Halloween. У США Хеловін привезли емігранти з Великобританії в кінці ХХ століття.

Де святкують?

Наприклад, у США Геловін - національне свято. Задовго до нього розгортається масштабна торгівля атрибутами: організовують цілі ринки гарбузів, тематичних інсталяцій, аксесуарів для інтер’єру, прикрашають приватні будинки, вітрини магазинів та вулиці.

Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята, фото-2
Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята, фото-3

Для любителів карнавалів - костюми на будь - який смак та гаманець. Увечері 31 жовтня скрізь панують буйні веселощі та вечірки. Діти бігають від будинку до будинку, вимагаючи солодощів. Це теж - неодмінний атрибут Геловіна - обряд «Trik or trak» («Капость або подарунок»). Діти стукають у будинки з криками: «Treat or trick!» - «Пригощай або пошкодуєш!». Кожен квадратний метр наповнений жахом і атмосферою потойбічного світу.

Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята, фото-4

У Франції 31 жовтня Діснейленд з казкового і світлого місця перетворюється в справжню обитель зла. Крім параду зомбі тут влаштовуються справжні баталії, в яких визначається найефектніший тематичний костюм. У Німеччині Геловін теж розповсюджений, але там головний герой свята – Франкенштейн.

Традиції

Традиційними кольорами Геловіна є чорний, що символізує смерть і темряву ночі, і помаранчевий – символ збору врожаю в цьому році. Головним символом Хеловіна вважається гарбузова голова, яку також називають "Світильник Джека", "Джек – гарбузова голова" або "Джек". Він являє собою помаранчевий гарбуз, на якому вирізане страхітливе обличчя. Всередину "гарбузової голови" поміщається запалена свічка. Спочатку "Світильники Джека" робили з брукви або ріпи.

Сьогодні – Геловін. Історії та звичаї наймістичнішого свята, фото-5

«Українізація» Геловіна

В Україні Геловін не має релігійного підґрунтя, тут мало хто про нього розмірковує. Це винятково привід аби весело провести час. Оселі на Геловін українці прикрашають рідко, здебільшого можна бачити це у торговельних закладах та кафе. Що ж до костюмів, то дівчата особливо люблять перевтілюватися у Панночку з "Вія" Гоголя, або ж у Мавку з твору Лесі Українки "Лісова пісня". Дехто обирає костюми і маски одіозних українських політиків. Скажімо, торік Полтавою ходили юнаки, у масках Азарова та Януковича. 

Раніше ми писали Афіша заходів , що пройдуто цього тижня у Полтаві

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #геловін #звичаї
Оголошення
live comments feed...