09:30, 24 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
У хірургічному відділенні третьої міської лікарні Полтави виконують операції на унікальному обладнанні, аналог якого є тільки у столичному інституті Шалімова
Віднедавна у третій міській лікарні почалася нова точка відліку. Раніше залізничний заклад став міським комунальним. Тут провели першу за п’ятдесят років масштабну реконструкцію, закупили обладнання. Реорганізації зазнало і відділення хірургії. Віднедавна воно стало клінічною базою кафедри хірургії № 4 з малоінвазивною хірургією ВДНЗ України УМСА.
Лікарі відділення та кафедри єдиною командою надають допомогу тим, хто її потребує двадцять чотири години на добу. Нині полтавцям стали доступні операції, які раніше виконували тільки у Києві.
« - Великий акцент у відділенні роблять на малоінвазивних операціях. Вони не такі травматичні, як смугові. Пацієнт вже на другий день рухається, потребує значно менше медикаментів. Хворі перебувають у стаціонарі не тиждень чи дев’ять днів, а переважно 3 – 5 днів. Це медицина нового покоління. Лапаросокопічні втручання дозволяють нам збільшити потік пацієнтів і ми можемо надати допомогу більшій кількості людей. А оскільки у нас нині фінансування залежить не від кількості місць, а від кількості наданих послуг, то це для нас і економічно вигідно» - розповідає директор комунального підприємства третя міська лікарня ПМР Анатолій Рудич.
Завідувач хірургічного відділення Олександр Котовий зауважує : «Потік пацієнтів зростає, ми не відмовляємо нікому, адже маємо фахову команду лікарів».
Ремонт у хірургічному відділенні ще триває. Багато чого тут роблять самі лікарі.
« - А як інакше? Ми всі в одній команді. Команді небайдужих людей» - розповідає Максим Дудченко, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри хірургії № 4 з малоінвазивною хірургією.
- « - У третій міській лікарні ми почали працювати за ініціативи та під патронатом ректора УМСА В’ячеслава Ждана. Вдалося нам чимало – придбали обладнання, аналог якого є хіба що у інституті Шалімова – лапароскопічне, урологічне, гінекологічне. Тісно співпрацюємо з київською клінікою LISOD. Якщо нині у медицині відчувається брак кадрів, то у нас – чудовий молодий колектив ентузіастів. Наші лікарі постійно навчаються, підвищують фах у кращих закладах світу. Тому нині нам стали доступні операції за європейськими протоколами. Почали робити найскладніші втручання на печінці, освоїли напрям урології, судинної хірургії, гінекології. Чекаємо обладнання, аби почати операції на кишечнику. Нам доступні майже всі види операцій» - каже Максим Дудченко.
Важливо також те, що операції у відділенні фіксуються на відео з можливістю онлайн трансляції. Записи зберігають, а за потреби надають матеріали пацієнтам.
« - Це звичайна практика для кращих світових закладів. Тобі не соромно за свою роботу, так ти можеш пояснити хід операції чи доцільність використання того чи іншого методу. Так має бути у цивілізованому світі і на високому рівні, до якого ми прагнемо» - підсумовує Максим Дудченко.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
"Якщо лікар не відчуває жодного страху, йому краще не заходити до операційної": полтавська лікарня освоїла новий вид гінекологічних операцій День боротьби зі СНІДом: чому цю хворобу часто асоціюють із представниками ЛГБТ, як захиститися і де отримати підтримку в Полтаві У Полтаві відбувся Всеукраїнський майстер клас з хірургії
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:06, 16 грудня
5
15:30, 20 грудня
19:02, 18 грудня
09:32, 27 грудня
13:18, 18 грудня
85
live comments feed...