• Головна
  • «Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?
17:30, 18 вересня 2019 р.
Надійне джерело

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?

18-го вересня у Полтавському художньому музеї імені Микола Ярошенка проводять форум «Творимо Полтаву туристичну – разом», який організовують Полтавська міська рада та «Інститут розвитку міста».

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?, фото-5

У залі збираються кілька десятків активних полтавців, які бажають долучитися до обговорення туристичного майбутнього Полтави. На початку заходу перед ними виступає секретар міської ради Олександр Шамота. Він говорить про важливість зростання туристичної привабливості Полтави. І констатує, що у міста є величезний потенціал не лише у культурному, а й спортивному туризмі. Як приклад наводить цьогорічний напівмарофон, який зібрав тисячі учасників та десятки тисяч глядачів. Також Олександр Шамота додав, що у інших українських містах зумисне генерують цікаві легенди для приваблення туристів.

- У нас такої потреби немає. Легенд у Полтави вистачає, головне – навчитися грамотно їх продавати! – резюмує секретар міської ради.

Власне, форум починається доповіддю начальника відділу туризму та культурної спадщини управління культури міськвиконкому Віталія Павлова. Він зокрема розповідає про опитування, за результатами якого вдалося скласти портрет типового туриста, який відвідує Полтаву. Як правило, до нашого міста дістаються власними авто – 43 відсотки опитуваних (24 % - потягом); ночують, переважно, у друзів та родичів – 35 %; 52 % туристів приїздять вперше; 48 % - повторно.

Загалом середньостатистичний турист у Полтаві 2019-го року виглядає наступним чином: це чоловік, йому 25-34 роки, він українець, приїхав із Києва, Харкова чи Дніпра; мета приїзду – відпочинок, розваги чи організований туризм; він вперше у Полтаві, приїхав особистим транспортом, віддає перевагу самостійним екскурсіям, планує витратити понад 1000 гривень, бажає відвідати наше місто друзям і рекомендуватиме Полтаву друзям.

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?, фото-10

Далі на форумі виступає керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві Ірина Брижань. Вона констатує, що цього року Полтава не потрапила до десятки найбільш туристично привабливих міст України. Але має обов’язково потрапити до цього переліку у 2020-му, тому що чимало людей (у тому числі – присутніх на форумі) готові допомагати місту розвиватися у туристичному напрямку. Ірина Брижань згадує також, що туризм і культура – одна із шести найважливіших сфер розвитку міста за концепцією Полтава 2030.

Головною метою форуму Ірина Брижань називає напрацювання, які ляжуть в основу нової програми «Полтава туристична» на 2020-2026 роки. Впродовж цього року автори програми отримали близько сотні пропозицій, які і мали обговорити учасники форуму. Серед пропозицій – будівництво у Полтаві канатної дороги, утворення комплексної туристичної мережі, створення спільної комплексу з Полем Полтавської битви та Дендропарком, будівництво парку розваг «Полтаваленд» та багато інших.

Після вступу учасників форуму поділили на три групи, у кожній із яких обговорили туристичну промоцію Полтави, розбудову інфраструктури та заходи для розробки видів туризму.

На кожному із трьох майданчиків розгорнулися жваві дискусії між учасниками груп. Чи не найбільша стосувалася амбітного проекту будівництва канатної дороги від Білої Альтанки до Прирічкового парку. Реалізувати цю ідею запропонував голова фракції "Батьківщини" у Полтавській міський раді Олег Бєлоножко.

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?, фото-17

Противники цієї ідеї наводили наступні аргументи: спочатку потрібно подбати про розвиток паркових зон міста – Прирічкового парку, парку Перемоги тощо, а вже потім вкладати кошти у канатну дорогу. Так регіональна представниця Національної асамблеї людей з інвалідністю України Ірина Твердохліб Ірина Твердохліб констатувала, що парк Перемоги вже змінюється, а будь-які нові проекти містять ризики, проте їх варто реалізовувати, інакше місто не матиме розвитку.

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?, фото-18

Виступив на захист проекту канатної дороги і директор комунального підприємства «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. Він зазначив, що подібні проекти вже зараз реалізовують у Львові, Харкові, Дніпрі, Маріуполі, Вінниці. І в усіх випадках будівництво фінансують не місцеві бюджети, а інвестори.

«Полтаваленд», канатна дорога, кафе для котів – що зробить Полтаву привабливою для туристів?, фото-19

- І у нас таке будівництво буде фінансуватися, скоріш за все, за рахунок інвестора. Він буде зацікавлений у такому будівництві. Варто зрозуміти, що канатна дорога – це не лише туристичний елемент, це дуже зручний та швидкий засіб пересування. Тому розглядати таке будівництво потрібно як покращення транспортної інфраструктури, - зазначив Юрій Левченко.

Серед пропозицій, які обговорювали у трьох групах, були і облаштування Меморіалу на місці масових поховань на місці масових захоронень на місці Пушкарівського яру, створення відділу маркетингу та туризму у міській раді, відкриття у місті котокафе та готелю для домашніх тварин. Кожну пропозицію учасники обговорили і прийняли (або не прийняли) голосуванням. Потім узагальнені та структуровані пропозиції потраплять до нової програми «Полтава туристична».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #форум #туризм #розвиток #місто #проект
Оголошення
live comments feed...