14:00, 1 червня 2019 р.
Надійне джерело
У комунальному підприємстві «Полтаватеплоенерго» стурбовані «підкилимними іграми», які блокують призначення їх керівника
У Полтавській обласній раді цього тижня мало відбутися засідання конкурсної комісії, на якому із двох претендентів мали обрати майбутнього керівника «Полтаватеплоенерго». Адже вже півтора року нинішній керівник комунального підприємства Олександр Олексенко працює із приставкою «в.о.».
Проте конкурс у обласній раді так і не відбувся. За день до його проведення заступник голови обласної ради Євген Холод написав заяву про складення із себе повноважень голови комісії.
Оскільки заступник голови перебуває у відпустці, без керівних органів засідання просто не відбулося. Хоча члени конкурсної комісії, до якої входять представники ОДА, обласної ради та трудового колективу, готові були заслуховувати обох претендентів та рекомендувати одного із них сесії облради як майбутнього генерального директора.
На підприємстві чергове відтермінування призначення керівника сприймають насторожено. У колективі переконані, що завершення конкурсу намагаються зумисно зірвати.
-Я був на засіданні комісії. І з того, що побачив, можу зробити висновок, що ведуться якісь «підкилимні ігри», - говорить помічник генерального директора «Полтаватеплоенерго» Сава Бабенко, - Незрозуміло – кому це вигідно, але така ситуація негативно відбивається на внутрішньому кліматі на підприємстві. Я об’їхав усі структурні підрозділи і бачу, що люди занепокоєні. Вони розуміють, що коли визначений керівник, можна очікувати якихось гарантій, буде людина, котра братиме на себе відповідальність за стабільність на підприємстві. Тому трудовий колектив переконливо просить і вимагає усі інстанції, які причетні до призначення керівника, зробити усе, щоб цей процес був завершений.
У «Полтаватеплоенерго» говорять про те, що півтори роки – більш ніж достатній час невизначеності.
Зараз підприємству потрібно готуватися до опалювального сезону, приймати чіткі рішення, фінансові, кадрові. А виконуючий обов’язки не може у повній мірі брати на себе відповідальність. Відсутність затвердженого керівника ускладнює співпрацю із Нацкомісією та міжнародними фінансовими організаціями (зокрема, ЄБРР), банками. Адже їм важливо знати – хто буде гарантом взятих на себе зобов’язань.
Зараз, за результатами першого етапу конкурсу, до фіналу вийшли два представники «Полтаватеплоенерго» - виконуючий обов’язки генерального директора та один із його заступників. Кожен із них був готовий представити свою програму розвитку та бачення роботи підприємства на найближчі 4-5 років. Проте на підприємстві припускають, що у обласній раді існують сили, які воліли б бачити «свою» людину керівником «Полтаватеплоенерго».
-У колективі про це говорять. Навіть якщо є така кандидатура, скажімо, зі сторони – це ж не проблема! Приведіть цю людину на підприємство, нехай відповість на питання фахівців, нехай її покажуть колективу. Але цього не відбувається, а конкурсна комісія між тим блокується, - додає Сава Бабенко.
У «Полтаватеплоенерго» чекають і реакції на ситуацію із комісією від голови обласної ради Олександра Біленького. Саме в його силах призначення нового голови комісії замість Євгена Холода, а також продовження другого етапу конкурсу. Адже якщо не провести комісію до 3-го червня, результати відбору будуть анульовані, а увесь процес потрібно буде починати заново. Це виллється у додаткові два-три місяці невизначеності для одного із ключових комунальних підприємств не лише Полтави, але й області.
Сам голова обласної ради Олександр Біленький стверджує, що головна причина, через яку конкурс можуть скасувати і призначити заново – не у заяві голови комісії.
За словами очільника обласної ради, головною причиною є лист Антимонопольного комітету, у якому нібито є зауваження стосовно процедури проведення конкурсу. За словами Олександра Біленького, комісія, скоріш за все, буде скасована. А от змінювати голову комісії він не планує, незважаючи на заяву Євгена Холода. При цьому голова ради не бачить у скасуванні конкурсу якихось «підводних течій».
У «Полтаватеплоенерго» вважають, що право призначення керівника підприємства лежить у компетенції обласної ради, але аж ніяк не Антимонопольного комітету. Тому сподіваються, що епопея із призначенням керівника завершиться найближчим часом і без скасування конкурсу.
До речі, на останній можливий день його проведення – 3 червня – призначене чергове засідання конкурсної комісії, яке може поставити крапку у цій історії. Звісно, кандидатуру переможця конкурсу мають затвердити своїм голосуванням депутати обласної ради. Але якраз того дня, 3-го червня о 10:00 у Краєзнавчому музеї розпочнеться сесія обласної ради, під час якої депутати цілком можуть призначити і нового керівника «Полтаватеплоенерго».
Про те, як завершаться засідання комісії та сесії наші журналісти обов’язково напишуть у новинах сайту.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
08:08, 31 грудня 2024 р.
08:44, 20 грудня 2024 р.
12:07, 21 грудня 2024 р.
live comments feed...