17:09, 17 квітня 2019 р.
Надійне джерело
Парк чи зелена зона? У Полтаві вирішували майбутнє Прирічкового парку (ФОТО)
17-го квітня у Полтавській міській раді обговорили майбутнє Прирічкового парку у Полтаві. На зустріч прийшли представники громадських організацій, депутати міської ради, представники Інституту розвитку міста, керівники обласних та міських комунальних підприємств.
Розпочала дискусію представниця «Полтавської платформи» Альона Гончаренко.
Вона нагадала, як за колишнього мера Олександра Мамая Прирічковий парк рятували від забудови. Потім, коли парк таки відстояли, організовували воркшопи. Створили дві робочі групи щодо Прирічкового. Проте справа не надто просувалася уперед.
-Щоб зайшов інвестор, він має чітко розуміти умови. Для цього потрібно визначити межі, потім розробити концепцію. Але для отримання концепції потрібно провести конкурс, який неможливий без визначення меж, - розповіла про дилеми представниця «Нової Полтави» Юлія Городчаніна.
Втім, тут-таки на засіданні з’ясовулось, що межі парку вже досліджувались. І відповідні матеріали є у Інституті розвитку міста. Про це повідомив депутат міської ради від «Солідарності» Олександр Глазов.
Він розповів, що у Інституті розвитку міста спільно із німецькими партнерами із проекту GIZ планували провести міжнародний конкурс для розробки концепції Прирічкового. Але в останній момент з’ясували, що за проектом не зможуть цей конкурс профінансувати. Потім була пропозиція до закордонних вишів, студенти яких могли б на тиждень приїхати влітку до Полтави і розробити проект реконструкції парку. Проте відгукнулися представники лише одного іноземного ВНЗ. Тоді відклали і цю ідею. Зараз вже планують звернутися до українських вишів із аналогічною пропозицією.
Керівник комунального підприємства «Декоративні культури» Сергій Луценко розповів, що на балансі його організації 38 парків, алей, скверів та інших об’єктів. Їх прибирають, обстежують, обрізають. Але оскільки Прирічковий парк не входить до цього переліку, то там, відповідно, і немає закріплених працівників.
Альона Гончаренко додала, що серед планів щодо Прирічкового – не лише прибирання його зеленої частини, але й розчистка річки біля нього. Проте присутній на засіданні Олександр Чмир, в.о. заступника начальника відділу водних об'єктів та техногенної безпеки регіонального офісу водних ресурсів Полтавської області, одразу заперечив – чистити річку біля парку практично неможливо.
По-перше, не можна проводити розчистку та поглиблення дна за 100 метрів від моста, по-друге, на дні річки у тому місці знаходяться кабелі комунікацій, перенесення яких коштуватиме значних сум. Натомість Олександр Чмир зауважив, що на березі у парку можна було б зробити набережну. Але на це вже відповів своїм коментарем заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко.
-Давайте не будемо відриватися від реальності. Нам до набережної, як звідси до планети Марс. Ми можемо кинути всі кошти і зробити із Прирічкового парку «цукерочку». Тільки мешканці Левади потім будуть і далі ходити до парку розбитими тротуарами, недобудованим бульваром Хмельницького і без вуличного освітлення. Тому що грошей у бюджеті не вистачає. Але якщо депутати приймуть таке рішення – ми будемо його виконувати, - зазначив Чепурко.
Депутат міської ради від «Свободи» Юліан Матвійчук констатував, що можна виконувати не усі роботи одночасно.
А почати хоча б із розчистки заростів, зробити у парку якісь доріжки, а вже потім із перевиконання виділяти якесь більше фінансування. І тут же отримав заперечення колег, що без проекту фінансування об’єкту буде незаконним.
Висловився із приводу Прирічкового парку і голова фракції «Солідарності» Андрій Матковський. Він зауважив, що цей парк не має туристичної перспективи. Тому при витрачанні на нього якихось коштів потрібно враховувати думки мешканців міста.
-Вимоги до парка вирізняються від вимог до зелених зон. Там потрібно буде випилювати 90 відсотків дерев, хворих на омелу, саджати нові, робити алеї, ліхтарі, інфраструктуру. Це сотні мільйонів гривень!А можна зробити там зелену зону, де люди зможуть займатися тріатлоном, іншими видами спорту. Зробити там парковку, туалет, якісь спортивні майданчики – це зовсім інші суми, - висловився Андрій Матковський.
На це Альона Гончаренко зауважила, що громадські активісти проводили відповідні опитування мешканців Левади. І вони якраз бачать там повноцінний парк.
Підсумував обговорення депутат від «Самопомочі» Юрій Бойко. Він нагадав, що представники «Самопомочі» одними із перших підняли питання Прирічкового парку. І підтримав ту думку, що потрібно змінювати Прирічковий якщо не багатомільйонною реконструкцією, то поступовими кроками, які вже зараз може здійснити міська влада.
Завершилася зустріч домовленістю про зустріч між представниками громадських організацій та Інституту розвитку міста.
Також Юлія Городчаніна наостанок нагадала усім присутнім, що 12-го травня у Прирічковому парку відбудеться традиційна толока.
Нагадаємо, минулої суботи кілька десятків містян вийшли прибирати Прирічковий парк від сміття.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:24, 7 грудня
43
15:34, 3 грудня
live comments feed...