17:30, 9 квітня 2019 р.
Надійне джерело
Будинок патріарха Мстислава в Полтаві перебуває у аварійному стані і потребує ремонту
10 квітня виповнюється 121 рік від дня народження видатного полтавця, церковного діяча, предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви та УПЦ Київського Патріархату Мстислава. У Полтаві будинок Патріарха Мстислава розташований на однойменній вулиці, яка раніше носила ім’я Карла Лібкнехта, а ще раніше називалася Тригубівською. Його включили до туристичного маршруту, пов’язаного із Симоном Петлюрою, адже майбутній Патріарх Мстислав, в миру Степан Скрипник доводився племінником Петлюрі.
З 1994 року у цій будівлі на громадських засадах діяла хата-музей, яким опікувалося ГО «Полтавське міське православне сестринство св. Княгині Ольги». Тут навіть проводили екскурсії. Проте зараз музей закритий для відвідувань: будівля в аварійному стані і потребує ремонту. Про це йдеться у публікації на сайті «РІСУ».
Як зазначає архиєпископ Харківський і Полтавський Афанасій, частина артефактів зберігається в Полтавському краєзнавчому музеї:
“- Коли стало зрозуміло, що цей будинок може просто завалитися, ми вивезли експонати, бо всі вони цінні, і втрата хоч одного з них буде відчутною”.
Віднедавна частину будинку, у якій розташовувався музей, Свято-Михайлівська парафія Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ отримала в оренду. Іншу ж частину, яка перебувала в приватній власності, парафії вдалося викупити.
“Там люди мали квартиру. Була загроза, що викуплять інші люди, і тоді про цілісність музею не йтиметься”, – розповів Архиєпископ Афанасій.
Щоб викупити цю будівлю, Львівська єпархія ПЦУ зібрала більше 120 тис. грн. Зараз розробляється ескізний проект реконструкції будівлі, у процесі виготовлення дозвільні документи.
“Проект коштує десь від 60 000 грн. Ми збираємо кошти на попередні передпроектні дії, дослідження, консервацію певних елементів і таке інше”, – повідомив голова відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ протоєрей Олександр Горай.
Зважаючи на стан будівлі, можливо, йтиметься навіть не про ремонт чи реконструкцію, а про відбудову, як це було з садибою Івана Котляревського. Після реконструкції музей, найімовірніше, залишиться в комунальній власності.
“Самотужки нам важко буде ним опікуватися, – говорить архиєпископ Афанасій. Це складне завдання в усіх аспектах – і в фінансовому, і в організаційному. Найкраще, якщо він буде на балансі Полтавського краєзнавчого музею”.
Якщо ще трошки потягнути із реконструкцією, то більш ніж 200-літня будівля може зникнути із мапи Полтави, говорить Олександр Горай. Тож привертати увагу до проблеми планують у різний спосіб.
“- Влаштуємо толоку, під час якої буде прибрано територію та висаджено квіти біля музею; пішохідну екскурсія, а також спробуємо організувати благодійний Мстиславівський марафон”.
Перерахувати кошти на реконструкцію музею можна на рахунок парафії: Святого Архистратига Михаїла релігійна громада (парафія) Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, ЄДРПОУ/ДРФО 37914874,АТ КБ “ПРИВАТБАНК” (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 331401) рахунок: № 26001054205208 (Поточний рахунок), валюта UAH (Українська гривня).
Раніше Полтавська церква " Світло життя " відзначає тридцятирічний ювілей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
09:16, 7 грудня
11:21, 5 грудня
21:05, 1 грудня
25
live comments feed...