• Головна
  • До уваги полтавців: обережно, кліщі!
10:30, 1 квітня 2019 р.
Надійне джерело

До уваги полтавців: обережно, кліщі!

До уваги полтавців: обережно, кліщі!

З приходом тепла  в лісах і парках активізувалися кліщі.  Комахи можуть нападати на людину в будь-який час дня і ночі. Менше їх, як правило, за сухої жаркої погоди, а прохолодними та похмурими днями їх кількість збільшується. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Напившись удосталь крові людини або тварини, кліщ відпадає самостійно для відкладання яєць у ґрунт.

   Укуси кліщів загрожують людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма),кліщовий вірусний енцефаліт.

Першим проявом хвороби Лайма є: почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, а й навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: на протязі доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.

До уваги полтавців: обережно, кліщі!, фото-1

Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювання  та порушення сну. При цьому захворюванні , переважно,  уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках - до летальних наслідків.

Що робити, аби убезпечитися від  кліща?

Під час прогулянок на природі покривайте голову головним убором і одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла.

Кожні 2 години прогулянки оглядайте себе і своїх супутників, аби виявити кліщів. Повторіть огляд вдома. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям.

   Місце для привалів на природі звільніть від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м.

   Повернувшись додому, відразу зніміть і ретельно огляньте одяг, виперіть та випрасуйте його. Найчастіше кліщі чіпляються до одягу людини, тому можуть присмоктуватись не лише під час перебування на природі, а й згодом, перекочувавши із одягу.

   Використовуйте для захисту від кліщів спеціальні ефективні засоби.

До уваги полтавців: обережно, кліщі!, фото-2

   Що робити, якщо кліщ присмоктався?

   Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

   Після видалення комахи  змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

До уваги полтавців: обережно, кліщі!, фото-3

   Після видалення ретельно вимийте руки з милом, а кліща спаліть.

   Протягом двох тижнів щоденно замірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі зверніться до лікаря!

Раніше Сьогодні Всесвітній день боротьби з епілепсією

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #хвороби #небепека
Оголошення
live comments feed...