• Головна
  • Понад вісімсот полтавців хворіють на туберкульоз.Серед них - тринадцять дітей
07:30, 15 березня 2019 р.
Надійне джерело

Понад вісімсот полтавців хворіють на туберкульоз.Серед них - тринадцять дітей

Понад вісімсот полтавців хворіють на туберкульоз.Серед них - тринадцять дітей

З 15 березня по 15 квітня триватиме місячник боротьби з туберкульозом. Його проводять щороку аби привернути увагу до масштабів розповсюдження хвороби. В Україні  епідемія туберкульозу офіційно оголошена з 1995 року. Торік кількість хворих в області зменшилася на 8%, всього ж захворіло понад 800 людей. Серед них більше ста громадян одночасно хворих на туберкульоз та ВІЛ. Крім того, захворіло тринадцять дітей. Всі ці дані прозвучали на засіданні координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ інфекції та СНІДу при Полтавській ОДА.

Понад вісімсот полтавців хворіють на туберкульоз.Серед них - тринадцять дітей, фото-1

Як відзначають спеціалісти, початок нового тисячоліття супроводжується загрозливою ситуацією з туберкульозу, яка завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві. За офіційними даними ВООЗ, у світі близько 9,6 млн. осіб хворіють на туберкульоз, щорічно близько 1,5 млн. людей помирає внаслідок цього захворювання. Туберкульоз є однією з причин смертності внаслідок інфекційних хвороб. Понад 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хворіють люди зі слабким імунітетом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, які виділяють збудника в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, при розмові. Кожен хворий протягом року під час контактів може заразити до 14 осіб.

Понад вісімсот полтавців хворіють на туберкульоз.Серед них - тринадцять дітей, фото-2

«На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо» - говорить  головний експерт департаменту охорони здоров*я з фтизіатрії, головний лікар Полтавського протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця:

« - Україна була і лишається у стадії епідемії , туберкульоз був і лишається однією з важливих економічних проблем для нашої держави.  На жаль, не зважаючи на всі докладені зусилля, ми не можемо похвалитися, що нам вдалося подолати епідемію, рівень захворюваності високий , але особливо турбує те, що великою є кількість хворих на мультирезистентні форми туберкульозу. Ми входимо в десятку країн з за кількістю хворих на цю тяжку форму хвороби. Якщо не залучити зусилля влади, громадськості, неурядових організацій – подолати туберкульоз не можливо. Ми були і є на загальноукраїнському рівні серед тих областей, де хворих не багато , але це точно не є причиною для заспокоєння»

При цьому, говорить Володимир Печериця,  було багато зроблено для поліпшення обслуговування хворих, понад сорок відсотків починають лікування з першого дня встановлення діагнозу. Проблемою ж залишається налагодження діагностики. Не зважаючи на доступність будь – якої інформації, люди все ще мало знають про туберкульоз, близько двадцяти відсотків випадків туберкульозу пізно виявленого.

Для посилення контролю за лікуванням хворих, в області працюють Проекти  медико – соціального супроводу за фінансової підтримки Глобального фонду та міжнародних організацій. Медико – соціальний супровід здійснюють ТОВ Червоного хреста та БО « Світло надії». За підсумками минулого року такі послуги отримали 228 хворих. Відтак ефективність лікування чутливого туберкульозу підвищилася до 76% , мультирезистентного до 63%.

Раніше ми розповідали Полтавців, хворих на туберкульоз, лікуватимуть іноваційними ліками

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хвороба #туберкульоз #ліки
Оголошення
live comments feed...