• Головна
  • «Водій «під наркотиками» кидався на нас! Потім у суді плакав і каявся!» - поліцейська із Полтави розповіла про патрулювання у місті
18:30, 7 березня 2019 р.
Надійне джерело

«Водій «під наркотиками» кидався на нас! Потім у суді плакав і каявся!» - поліцейська із Полтави розповіла про патрулювання у місті

«Водій «під наркотиками» кидався на нас! Потім у суді плакав і каявся!» - поліцейська із Полтави розповіла про патрулювання у місті

Можна по-різному ставитися до 8-го Березня. Хтось святкує його день як Міжнародний жіночий день. Хтось сприймає його як свято Жіночості та весни. Ми ж вирішили з нагоди 8-го Березня розповісти вам про жінок. Абсолютно різних – поліцейських, політиків, релігійних лідерів. Про жінок у погонах і жінок у владі. Знаєте, що всіх їх об’єднує? Вони абсолютно не схожі на шаблонні книжні образи еталонної жінки. Кожна з них – індивідуальність, із якою цікаво спілкуватися. 

Почнемо із історії Анастасії Паладійчук – капрала поліції, поліцейського роти 4-го батальйону управління патрульної поліції у Полтавській області. У поліції вона працює із 2017-го року. Вирізняється дисциплінованістю, налаштованістю на результат та безкомпромісністю у ставленні до порушників закону.

«Водій «під наркотиками» кидався на нас! Потім у суді плакав і каявся!» - поліцейська із Полтави розповіла про патрулювання у місті, фото-1

Про прихід до патрульної поліції

Я сама із Вінниччини. Приїхала до Полтави навчатися, полюбила це місто і залишилася. Чому пішла працювати до поліції? З дитинства хотіла носити форму. Ми мешкали на кордоні із Молдовою. Фактично – я жила у Молдові, а до школи ходила в Україні. Постійно бачила митників, прикордонників у формі, мріяла, що колись і сама зможу служити. Але після школи здобула іншу освіту, працювала у сфері ресторанного бізнесу. Коли зявилася патрульна поліції у Полтаві, у 2015-му, я ходила на відбір, але тоді не пройшла співбесіду. Не розчарувалася і прийшла на новий набір вже у 2017-му. Пройшла.

Про враження від роботи патрульною

Коли я приходила у патрульну поліцію, то думала – чому поліцейські часто не допомагають людям у звичайних, здавалося б, ситуаціях? Тоді я не знала усіх юридичних нюансів. Зараз вже розумію, що поліцейські не завжди можуть допомогти. Не тому, що не бажають – так прописане законодавство. Часто хочеться, щоб у нас було більше повноважень, щоб ми могли ефективніше виконувати свою роботу. Хочеться, щоб люди більше нас поважали. Коли ми заступаємо, на чергування, то не знаємо, чи повернемося додому, із чим зіткнемося під час патрулювання. Натомість люди часто неприховано висловлюють свою неповагу. Буває, не сприймають нас серйозно. Але ми своєю роботою поступово це змінюємо. Борімося – то й поборемо!.

Про «користь» профілактичних бесід

Чимало колег зі мною не погоджуються, але я, наприклад, не вірю у ефективність профілактичних бесід. Вважаю, що людину потрібно карати "копійкою", тоді вона починає усвідомлювати. У нас є адмінкодекс, є статті кодексу про правопорушення. І є види стягнення – штраф, адміністративне затримання. Якщо нам законодавець дозволив використовувати ці інструменти – їх потрібно використовувати.

Поліцейський, приміром, не повинен проходити повз п’яну людину, яка спить на лавочці посеред міста. Тут ж ходять дітки! Підійди, поясни йому, що це не краще місце для сну. Нехай вирушає спати додому.

Про «алкопарки» Полтави

Вживання алкоголю – це найбільший «біч» суспільства. Більшість викликів, які нам надходять, так чи інакше пов’язані із вживанням алкоголю і їх наслідками. Від цього потім йдуть бійки, хуліганство, порушення громадського порядку.

Чому не завжди складаємо протоколи на молодь, яка п’є у, так званих, «алкопарках»? Знову ж таки – особливості законодавства. Скласти адмінматеріал можна тоді, коли у людини є паспорт. А не завжди людина, яка йде до «алкопарку», бере із собою документи. Підлітки часто поводяться дуже зухвало, але якщо він неповнолітній, по закону я навіть не маю право із ним розмовляти без присутності його батьків.

Про ризики під час роботи

Ризики, як правило, пов’язані із випадками, коли люди вживають наркотики та алкоголь. Тоді нам доводиться застосовувати спецзасоби. Кілька разів доводилося застосовувати газ. Це було на славнозвісному «Робін Гуді». Ти повторюєш неодноразово: «Припиніть! Не штовхайтеся! Не бийтеся!» Не чують до того часу, доки не використаєш газ. Це одразу приводить до тями. Майже на кожному чергуванні доводиться застосовувати адміністративне затримання. Робимо це у випадках, коли людина агресивно себе поводить, може завдати шкоду собі, оточуючим або нам. Знову ж таки, людина дуже змінюється: коли у стані сп’яніння і коли твереза. Одного разу водій у стані наркотичного сп’яніння кидався на нас, намагався завдати пошкоджень. Потім я приходила до нього на суд. І тверезим він був зовсім іншою людиною. Плакав і каявся. Суд позбавив його прав на рік і призначив штраф у 10 200 гривень.

Про найбільш дивні виклики

Виклики бувають абсолютно різні. Часто прикро, що люди роблять хибні виклики. Ми їдемо туди, а в цей час хтось дійсно потребує допомоги. Одного разу нас викликала жінка, яка стверджувала, що сусіди хочуть її вбити. Коли ми приїхали, розповіла, що вони через електричну розетку запускають у її квартиру газ.

Про зміну життя після роботи у поліції

У мене є життя До поліції і життя Після. І життя Після мені подобається. Я змінилася. Стала більш зібрана. Завжди думаю – що я роблю, що кажу, як виглядаю.

Я люблю свою роботу. На кожне чергування виїжджаю із настроєм, із думкою, що можу комусь допомогти. Навіть попри недосконалість законодавства.

Про роботу жінки у поліції

У родині проти був налаштований батько – чотири місяці зі мною не розмовляв. Мама і бабуся підтримують, але все сподіваються, що я перейду кудись на спокійнішу роботу, у апарат, до паперів.

Із упередженістю ніколи не стикалася. Я просто поліцейський – так само, як і хлопці, які служать разом зі мною. Ми із напарником доповнюємо одне одного – я сильна, а він швидко бігає.

А поза роботою ми усі, звичайно ж, залишаємося жінками. Хочемо уваги, ніжності, хочемо бути красивими і жіночними. Єдине, що у поліції немає слабачок, тому біля такої жінки має бути справжній чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #Полтава #жінка #історія #патрульні
Оголошення
live comments feed...