• Головна
  • Стрітення: традиції і звичаї полтавців
08:00, 15 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Стрітення: традиції і звичаї полтавців

Стрітення: традиції і звичаї полтавців

Сьогодніза православним календарем - Стрітення Господнє. Свято започатковано в Єрусалимі в другій половині IV ст.

Історія

Слово «стрітення» можна перекласти з церковнослов'янської як «зустріч». Стрітення Господнє вважається святом зустрічі Старого та Нового Заповітів.  За старозавітним законом Мойсея старшого сина в сім'ї необхідно було посвятити Богу. За народження первістка було прийнято вносити в Єрусалимський храм символічну жертву - однорічне ягня, голуба або горлицю. На 40-й день після народження Іісуса,  Йосип Обручник та Пресвята Богородиця з немовлям попрямували до Єрусалиму, аби виконати припис закону. У Храмі сім'ю зустрів 360-літній старець Симеон Богоприємець, якому було обіцяно, що він не помре, поки не побачить Спасителя людства, обіцяного пророцтвом Ісаї. Взявши немовля Ісуса Христа на руки, Симеон проголосив його Месією.

Таким чином, Стрітення Господнє стало сполучною ланкою між Старим і Новим Заповітом, моментом зустрічі людей зі Спасителем. Стрітення Господнє – одне з найдавніших християнських свят, яке відзначалося вже в IV столітті.  Стрітення належить до числа двунадесятих свят, тому служби у хамах особливо урочисті. У народі  вважають що саме на стрітення зима зустрічається із весною, а тому прогнозували погоду. Казали: «Як на Стрітення холодно, то весна буде ранньою».

Традиції

У слов'ян вважалося, що стрітенські свічки допомагають захистити будинок від блискавки та пожеж. Їх зберігали весь рік і запалювали лише під час домашньої молитви. Ще одна традиція на Стрітення – освячення води. При цьому, воду не приносили святити в храм, а збирали прямо з бурульок, які тануть. Така свята вода зберігалася нарівні з хрещенською. Останні зимові морози в народі називали стрітенськими. Після свята наші предки приступали до «весняних» справ у господарстві. Водночас, у дні після Стрітення молодь влаштовувала гуляння.
У цей день слід уникати важкої фізичної роботи або служби, небажано починати нові справи або вирушати у далеку дорогу.


Раніше ми розповідали Сьогодні - день Тетяни, покровительки студентів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #вітання #звичаї
Оголошення
live comments feed...