08:32, 4 лютого 2019 р.
Надійне джерело
35 тисяч полтавців хворіють на рак
Четверте лютого – Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. Питання боротьби з раком в Україні є надзвичайно болючим. За статистикою, у нашій державі діагностують 18 нових випадків раку щогодини, а щороку 90 тисяч онкохворих помирає. З початку року на диспансерному обліку в області перебуває 35 тисяч осіб. За рік у Полтавському онкологічному диспансері проліковують 12,5 тисяч громадян.
Сучасна наука не стоїть на місці, і тому, стверджує головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру Орест Вовк , рак – це зовсім не вирок, головне виявити його на ранніх стадіях:
"-Виділяють серед раків «лідерів». Це – легені , печінка, товста кишка , та молочна залоза. Для жінок найбільш притаманний рак молочної залози. Для чоловіків –рак легенів, передміхурової залози, підшлункової залози, товстого кишечника. Але, що хочеться відмітити, із значного позитиву, який вважається здобутком онкології на сьогоднішній день, ми частіше стали виявляти рак на ранніх стадіях, коли його можна подолати . У полтавському онкологічному диспансері скоро мають завершити ремонт відділення хіміотерапії, вперше там з*являться 8 крісел для амбулаторної хіміотерапії. Тобто, хворий виконуватиме процедуру і повертатиметься додому. Саме так роблять у передових країнах світу. У найближчих планах також – побудова радіологічного центру. Там буде знаходитися приміщення для лінійних прискорювачів, сучасна лабораторія" - розповідає Орест Вовк
Лікарі поки що не мають єдиної думки щодо причин виникнення раку, втім усі погоджуються, що тут грає роль погана екологія, шкідливі звички, не в останню чергу – спадковість. Тобто, до особливої групи ризику потрапляють ті люди, у кого на рак хворіли найближчі родичі. Слід пам*ятати і про правильне харчування: у всьому знати міру, надавати перевагу продуктам, багатим на клітковину. На жаль, дуже часто громадяни нехтують щорічними профоглядами, а це надзвичайно важливо особливо для жінок. Вони після трицяти п*яти років повинні обстежуватися не тільки у гінеколога, а ще й робити мамограму. Одне з перших місць у сумному рейтингу захворюваності посідає рак шкіри. Поки що українкам бракує розважливості , і тому вони продовжують нещадно засмагати на сонці і в соляріях, не розуміючи настільки це небезпечно. Адже меланоми – один із найагресивніших видів новоутворень. Продовжує Орест Вовк:
" - Рак шкіри виходить на одне з перших місць по захворюваності і в Україні, і у світі, але в Україні особливо. Не хотілось би проводити якусь антирекламу, але зловживання солярієм на сьогоднішніх день являється однією з причин підвищення захворюваності . Якщо щось не зрозуміле на тілі з*являється , якогось дивного кольору , утворення якісь не характерні , кольором і рисами , треба обов*язково показатися спеціалісту.
Не в останню чергу на виникнення злоякісних новоутворень впливає емоційний стан людини. Стреси і депресія - сприятливе підґрунтя для хвороби. Орест Вовк також застерігає громадян: не вірте обіцянкам шарлатанів та спритних ділків, які обіцяють вилікувати рак за допомогою диво – зборів та приладів незрозумілого походження, а також БАДів та навіть гіпнотичного навіювання. Надзвичайно багато людей, купившись на гучну рекламу, потрапляють до онкологічного відділення вже тоді, коли втрачено дорогоцінний час. То ж будьте розважливими, дотримуйтеся міри у всьому і будьте здорові!
Фото Ольга Ружицька
Раніше ми розповідали У Полтаві збирають кров для дівчинки, яку важко травмувала льодяна брила
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...