17:00, 13 грудня 2018 р.
Надійне джерело
У Полтаві дадуть друге життя промисловій зоні у Київському районі
2016 року у Полтаві, Вінниці, Чернівцях та Житомирі, стартував Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні». В цілому він спрямований на підготовку пілотних міст до посилення повноважень органів місцевого самоврядування та їх інституційної спроможності в рамках подальшої реформи децентралізації. Створення Концепції розвитку міст належить до найкращих європейських і світових практик. В процесі вироблення цього документу, міська влада разом з громадськістю провели десятки майстерень, на яких обговорювали, як має змінитися місто протягом наступних 10 років і що для цього потрібно зробити. Загалом створили близько ста проектів для просторових, інфраструктурних, культурних та інших змін міста. В інтерв'ю нашому виданню керівник Полтавського проекту інтегрованого розвитку міст України Ірина Брижань розповіла, зокрема про задум вдихнути нове життя у промислову зону, що розташована у Київському районі:
" - Полтава має стати містом з диверсифікованим екологічним виробництвом. Цього можна, зокрема, досягти, вдихнувши нове життя в промислову зону , що розташована у Київському районі. Це - досить велика територія, раніше вона процвітала, там була величезна кількість робочих місць. Був ріст підприємств, заробітна плата тамтешніх працівників. На сьогодні туди йдуть порожні тролейбуси, там , практично, не задіяні великі площі. Уявіть, якби там діяли підприємства? Спільно з власниками, науковцями та владою необхідно вирішити - якою може бути ця територія, які види підприємств там можуть бути? Бізнес парки, технопарки. І тоді вже вести роботу з інвесторами. А паралельно з цим створювати умови для сприятливих умов ведення бізнесу, роблячи наголос на тому , що Полтава, перш за все, це екологічно чиста зона. І ми маємо перш за все сприяти таким видам підприємництва - це айтішники, креативна індустрія, харчова промисловість. Це конкретика в цій сфері, в нас їх шість".
Концепція інтегрованого розвитку Полтави до 2030 року – це базовий план розвитку та просторових змін на території міста на найближче десятиліття. Велику увагу звернули на розвиток туризму та культури, продовжує Ірина Брижань:
" - Полтава є регіональним центром. Але вона має бути потужним регіональним центром, з привабливим центром і привабливим підцентром міста. Привабливими територіями на місці нинішнього ринку. Наступна сфера розвитку - туризм. Що необхідно зробити? Розробити програму розвитку туризму, Осучаснити наші музеї, налагодити тісну співпрацю з іншими закладами культури. Крім того, розроблений план сталої мобільності міста , який розроблений за шістьма напрямками і включає понад сто заходів. Ми працювали над Концепцією понад три роки під керівництвом німецького ментора, з використанням досвіду європейських колег за програмою «Інтегрований розвиток міст Україні» (який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH»). Залучали понад шістдесят місцевих експертів".
Раніше ми розповідали До нової Ради підприємців увійшли колишній губернатор та голова ТВК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
08:07, 4 січня
10:06, Вчора
08:41, 3 січня
10:33, 10 січня
live comments feed...