• Головна
  • Бракон’єрство чи рибний промисел? На Полтавщині сперечаються про рибну ловлю у ландшафтному парку (ВІДЕО)
08:25, 20 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Бракон’єрство чи рибний промисел? На Полтавщині сперечаються про рибну ловлю у ландшафтному парку (ВІДЕО)

Бракон’єрство чи рибний промисел? На Полтавщині сперечаються про рибну ловлю у ландшафтному парку (ВІДЕО)

Цього тижня наші журналісти побували у Кобеляцькому районі – на території ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» - і спробували розібратися – можна чи ні ловити у парку рибу промисловим способом?

Рибу ловити у «Нижньоворсклянському» - не можна!

Створений у 2002-му році парк має площу понад 23 тисячі гектарів, з них 17 000 гектарів займає вода. При створенні у 2011-му році Положення про парк своє погодження дали представники п’ятьох сільських рад, на території яких він знаходиться.

А от при встановленні в натурі меж парку одна із рад, а саме – Світлогірська – свого рішення не винесла. Через це межі парку, які є де-факто, де-юре досі не залишаються встановленими. Це і викликає суперечки та конфлікти між дирекцією «Нижньоворсклянського» та промисловими рибалками, які займаються виловом риби на території Кам’янського водосховища. Керівництво парку стверджує, що відповідно до Положення на території «Нижньоворсклянського» промисловий вилов риби заборонений.

-На території парку заборонений промисловий лов. Він взагалі створений для відпочинку, для спортивного і любительського рибальства. Парк створений, щоб люди сюди приїжджали і відпочивали, - говорить Олександр Шуліка, директор регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський».

Незважаючи на заборону, на водну територію парку періодично заїжджають рибалки, які займаються промисловим виловом риби. Інспектори «Нижньоворсклянського» їх затримують, вилучають сітки та рибу. За інформацією інспекторів парку лише за останній час за участю поліції тричі вилучали улов на сотні тисяч гривень: у одному випадку – на 226 тисяч була кримінальна справа, у другому – на 126 тисяч, у третьому – на 24 тисячі. У рибалок під час затримання забрали човни та засоби лову, тобто, сітки.

Рибу ловити у «Нижньоворсклянському» - можна!

У цьому нас запевнили представники управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області. Керівник управління, Оксана Кулинич, телефоном повідомила, що промислове рибальство дозволене на окремих ділянках парку, які визначені та вказані на спеціальній карті. Також Оксана Анатолівна зауважує – навіть коли у парка встановлять межі в натурі, не можна буде заборонити промисловий вилов на усій його території.

Через це в управлінні Державного агентства рибного господарства вважають неправомірним затримання рибалок інспекторами ландшафтного парку. Оскільки рибалки-промисловці мають дозволи на рибну ловлю, погоджені на територію усього Камянського водосховища, у тому числі – деяких ділянок у межах парку.

Рибалки самі толком не знають. Орієнтуються – по двох кущах

На межі «Нижньоворсклянського» парку ми зустрічаємо лише один човен рибалок, які ловлять рибу сітками. Двоє чоловіків мають дозвільні документи і знають, що ловити на території парку – не можна. Щоправда, дуже приблизно уявляють – де ця сама територія завершується. Орієнтуються, за їх словами, по двох кущах.

Раніше промислові рибалки запливали углиб території парку і, часом, перегороджували сітками усе русло – від берега до берега.

Про такі випадки розповідає житель Кишеньок Сергій Олексійович, який стверджує, що за осанні роки риби на території парку стало набагато менше.

Чоловік говорить, що зараз на спінінг часто можна зловити лише маленьких судаків чи щук, все крупне – виловили. Щоб риба знову розплодилася та встигла вирости, потрібно заборонити років на п’ять увесь промисловий вилов на водосховищі – говорить наш співрозмовник.

Любителі «за» активний відпочинок і «проти» ловлі сітками

Також впродовж мандрівки водною акваторією парку ми зустрічаємо рибалок-любителів, які приїхали із різних міст – Харкова, Дніпра, Полтави, Кам’янського. Деякі із них роками приїжджають до парку, щоб половити рибу та відпочити. Одні говорять, що риби дійсно стало менше, інше – що не помічають різниця, але усі спільні у одному – до лову сітками ставляться вкрай негативно.

-Треба запретить років на п’ять! Риби ж нема! – говорить військовий пенсіонер із Камянського, підсумовуючи причини негативного ставлення до промислових рибалок.

 За словами інспекторів "Нижньоворсклянського" щодня на риболовлю та відпочинок до парку приїздять десятки рибалок із різних міст та областей України. Більшість із них їдуть, щоб помилуватися природою, посидіти із вудкою чи спіннінгом на воді та, звісно, зловити рибу. Але чи буде що ловити у водоймі завтра, якщо рибу і далі виловлюватимуть промислово?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ландшафтний #парк #риболовля #інспектор #сітки
Оголошення
live comments feed...