17:50, 14 вересня 2018 р.
У Полтаві може «отаборитися» КіноДок
Вже сьогодні ввечері в Полтаві стартує ІІ Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок2018». З цієї нагоди у приміщенні ОДА відбулася прес-конференція журі фестивалю.
В ній взяли участь засновник фестивалю «КіноДОК» Ганна Левківська , голова журі фестивалю, голова Національної спілки кінематографістів України, кінокритик, сценарист, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка Сергій Трамбач , український кінорежисер, сценарист, актор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка Михайло Іллєнко , український режисер-документаліст, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки кінематографістів України, лауреат премії імені Я. Галана, Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, лауреат Літературної премії імені Михайла Чабанівського Валентин Сперкач , письменниця, лауреат Національної премії України імені Т.Г. Шевченка, народний депутат України Марія Матіос і голова комісії по відбору фільмів до конкурсної програми Володимир Войтенко.
Цього року до участі у конкурсній програм відібрали 22 фільми з 56 заявлених. Це стрічки «Стіна», «Бій на Грушевського №4», «Мрійники з Зінківщини», «Серце мами Гонгадзе», «Музика наша зброя», «Сором», «Кода», «Хороший. Поганий. Злий», «Після смерті», «Авдіївка», «Мій друже єдиний», «Ленінопад», «Волонтери війни», «Богданчик». «Бій за фасад», «Додому», «Українські голови в Баварії», «Історія зимового саду» «Паралелі» та «Дума про піхотинця». У позаконкурсній програмі представили три фільми. Відбирали навіть з тих фільмів, які автори не подавали у заявках. Чому так робили, розповів Михайло Ільєнко: «Наразі українцям потрібно створити спільний міф, або ту ж саму національну ідею. Для того щоб «достукатися» до українців потрібні коди, паролі і спільний міф. Бійці на сході не хочуть дивитися депресивне кіно. Вони хочуть позитивного кіно. Щоб там був герой. Не важливо хто, може бути навіть пес. Як кожна книга шукає свого читача, фільм має знайти свого глядача. Кіно дихає часом. Час дихає кіно».
«Певний час документальні фільми не показувалися в українських кінотеатрах. Здавалося, що це вже назавжди. Не повернуться вони в кінотеатри. Зараз все змінилося. Фільми почали показувати в кінотеатрах. Зазвичай ті, які мають глядацький ресурс. Фестиваль це такий спосіб навести фокус на якесь явище і показати якість тенденції у певній галузі. Ну і звісно, це засіб комунікації з глядачами» - доповнив його С. Тримбач.
Програма фестивалю різнопланово насичена. Вже цього вечора на театральні площі( 19:00) гостей вітатиме військовий оркестр і співак Вова ГЕЙЗЕР / гурт «ШАБЛЯ» (Київ) Гурт «ОНЕЙРОЇД» (Полтава). Також відбудеться акція на підтримку Олега Сенцова. У суботу на Театральній площі пройде велопробіг , автовиставка, містечко майстрів народної творчості, майстер-класи, Всеукраїнський туристичний салон «ВІДПОЧИВАЄМО НА ПОЛТАВЩИНІ», концерт кращих колективів Полтавщини, турнір майстрів бойових мистецтв. У неділю продемонструють фільм переможець ІІ Міжнародного фестивалю документального патріотичного кіно «КіноДок-2018» та виступить гурт «МАЙОР ПРОНІН» (Полтава) і Співачка Е.К.А. (Київ).
Перегляд документального кіно проходитиме у Кінотеатрі «Візорія Колос» 15-16 вересня з 10 до 18 години за адресою вулиця Гоголя, 22. Вхід вільний .
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
live comments feed...