• Головна
  • Олександр Мамай розповів про майбутнього секретаря, розподіл бюджету по-новому та своє "дітище" для Полтави
07:31, 6 вересня 2018 р.
Надійне джерело

Олександр Мамай розповів про майбутнього секретаря, розподіл бюджету по-новому та своє "дітище" для Полтави

Олександр Мамай розповів про майбутнього секретаря, розподіл бюджету по-новому та своє "дітище" для Полтави

Політична криза у Полтавській міській раді триває. Впродовж кількох місяців депутати звільнили трьох заступників міського голови. 31 серпня рада (чи то законно, чи то незаконно) проголосувала за звільнення секретаря міської ради. Чим закінчиться криза, хто прийде на зміну Оксані Деркач і чи стане можливим відкликання мера - про усе це ми поговорили із міським головою Полтави Олександром Мамаєм.

Олександр Мамай розповів про майбутнього секретаря, розподіл бюджету по-новому та своє "дітище" для Полтави, фото-1

Про секретаря міської ради: Оксана Деркач може сама написати заяву на звільнення

-Чи визнаєте Ви рішення сесії від 31 серпня?

-У регламенті написано: сесію веде міський голова, якщо його немає на сесії – секретар, якщо і його немає, депутати вибирають головуючого. Я на сесію зявився, тому мав вести сесію, як міський голова.

У тому ж регламенті, який, до речі, писав Шамота, написано, що письмову реєстрацію проводить апарат міськради. Так було і на початку цієї сесії. Проте потім прийшов Шамота, забрав листок у дівчат і вони вже не проводили реєстрацію.

Чому проводять письмову реєстрацію? Тому що раніше не було системи «Рада», всі депутати реєструвалися письмово. Зараз вже можна, по суті, письмово не реєструватися – у кожного депутата є картка і ми проводимо електронну реєстрацію. Так, як письмова реєстрація 31-го серпня не відбулася, я запропонував провести електронну реєстрацію. Зареєструвалися лише 3 депутати – цього недостатньо було, щоб відкрити сесію. Тому я її не відкрив. Якби назбиралася необхідна кількість, я б відкрив сесію і надав би слово голові ТВК.

- Чи означає це, що на засідання сесії від 21 вересня ви знову запросите голову ТВК Ніколаєнка?

-21 вересня прийдуть депутати – я певен, що буде кворум. Я відкрию сесію і перше, що зроблю – надам слово голові ТВК. Він зачитає прізвища нових депутатів, вони отримають картки і зможуть голосувати.

-Чи стоїть у порядку денному питання звільнення секретаря міськради Оксани Деркач?

-Я, як міський голова, офіційно не знаю – що відбувається у міській ТВК, тому що вона засідає не у міськраді, а в ОДА. Коли голова ТВК зачитає прізвища нових депутатів і рішення про складення повноважень їх попередниками, виникне ситуація, коли Оксана Деркач вже не повинна бути секретарем. Тому що секретар міської ради має бути депутатом. Але ця ситуація – перша в Україні. І по закону секретаря мають знімати таємним голосуванням. Для цього потрібно, щоб міський голова вніс таке питання у порядок денний. Я сам вносити не буду. Але депутати мають право зібрати 21 підпис і передати мені. Тоді я буду зобов’язаний на наступне чергове засідання сесії внести це питання. І якщо депутати таємним голосуванням віддадуть за звільнення 22 голоси чи більше – я можу це рішення заветувати. Одразу скажу – я цього робити не буду.

Є, до речі, третій варіант розвитку ситуації. Коли секретар міської ради пише заяву на звільнення – депутати голосують відкрито, а не таємно. На 90 відсотків я впевнений, що можливий саме такий варіант.

-Як ви далі плануєте знаходити більшість у міській раді?

-Я кілька місяців тому прийняв рішення про створення коаліції із 42 депутатів. У наступний вівторок планую провести погоджувальну раду із головами фракцій. Тут, у моєму кабінеті, за закритими дверима будемо приймати рішення. Чи буду я руками і ногами триматися за секретаря? Якщо буде рішення на погоджувальній раді – я поспілкуюся особисто із Оксаною Антонівною, щоб вона написала заяву на звільнення. Тоді лишиться їй подякувати, вручити квіти і відправити у «вільне плавання».

Про того, хто змінить Деркач: новим секретарем може стати Матвійчук або Нестуля

-Чи маєте ви кандидата, який може змінити Оксану Деркач на посаді секретаря міської ради?

-Поки що не маю. Стосовно кандидата – я маю право на наступну чергову сесію внести кандидатуру. Якщо я не внесу, або моя кандидатура не набере необхідної кількості голосів, то на наступну чергову сесію депутати можуть внести свою кандидатуру, якщо зберуть 21 підпис. Якщо ця кандидатура під час голосування набере 22 голоси «за», то я маю право або підписати рішення про обрання, або ветувати його. Не скажу – хто буде секретарем, але скажу – хто не буде. Матковський? Точно, ні. Із фракції БПП я взагалі нікого не бачу на цій посаді. Ямщиков? Теж ні. Матвійчук? Якщо його підтримає одна із великих фракцій – БПП чи «Рідне місто», то не виключення, що це буде Матвійчук. Але для цього я на погоджувальній раді хочу побачити, що він на голосуванні набере 28+ голосів – тому що хочу, щоб секретар об’єднував раду. Якщо Матвійчук відмовиться, то можливо це буде Нестуля – у неї є необхідні якості.

Про політичне майбутнє Олександра Мамая: відкликання, вибори до ВР чи реалізація задуманих планів

-Як діятимете, якщо депутати висловлять вам недовіру?

-У законі чорним по білому написано, що підставою для висловлення недовіри може бути порушення закону, яке підтверджене рішенням суду. Таких рішень суду не було. Але якщо рада збере за це рішення 28 голосів – навіть, без рішення суду – я встану і піду. Судитися не буду. Якщо не буде співпраці, то немає сенсу у поновленні через суд.

-Чи правда, що ви плануєте продовжити політичну кар’єру у Верховній Раді?

-Як би я не говорив, що міський голова – це, насамперед, двірник у місті, але зараз ця посада все ж таки напівполітична. Тобто я вже є напівполітиком. Щодо виборів до Верховної Ради. Якщо буде гідна кандидатура по 144 округу – я буду підтримувати цю кандидатуру. Чому? Вважаю, що Сергій Каплін, як лідер СДП, має йти першим номером по списку партії, а не обиратися по мажоритарні. Якщо у цьому окрузі не буде кандидата, я піду сам. Планую йти як самовисуванець, але все залежить від законодавства, яке діятиме на момент виборів.

-Ви – вже вісім років міський голова Полтави. І якщо вам не висловлять недовіру, будете працювати іще два роки. Що із того, що планували, ви хочете реалізувати до кінця каденції?

-Кожен хоче лишити після себе якесь «дітище». У планах – добудувати басейн на Петра Юрченка, збудувати школу для боротьби. Також хотілося б, щоб «Свобода» хоча б на 50 відсотків змогла реалізувати плани по Кадетському корпусу. Також, наприклад, фракція «Самопомочі» постійно говорить про Прирічковий парк. Хоча можуть прийти і сказати – давайте виділимо пару мільйонів гривень, зробимо проект, презентуємо його. Так, на це піде півроку, але якщо ми розпочнемо зараз, то на весну зможемо виділити кошти під певні роботи. Я б хотів щоб кожна фракція взяла на себе якийсь напрямок і виконала його.

Про роботу без заступників, скандальну газетну арку, присвоєння адрес МАФам та боротьбу із амброзією

-Як ви працюєте без заступників?

-Одне із питань на погоджувальній раді буде якраз стосуватися питання заступника з питань ЖКГ. У спілкуванні із головами фракцій я хочу  запропонувати механізм визначення кандидатури. А саме – запропоную оголосити конкурс. А у конкурсну комісію включити міського голову, голів фракцій та начальника ЖКГ.

-Дозвіл на забудову газетної арки був помилковим?

-Там була арка навпроти. Її зробили гарно, красиво, ніхто нічого не казав. Чому? Я думаю, що із цією аркою – це був конкретний піар-хід партій. І що зараз із цієї арки? До того ж, перед прийняттям того рішення я проводив консультації – і Удовіченко підтримав, і Матковський також підтримав.

-Ваші опоненти говорять про відміну рішення про присвоєння адрес МАФам. Чи можливо це?

-Присвоєння адрес МАФам назад відкрутити не можна. Є рішення судів, де ці МАФИ визнані капітальними спорудами. Рішення набули законної сили. І ми, на виконання цих рішень, прийняли суто технічне питання – присвоїли адреси цим МАФам.

-Чому у місті не виконується програма боротьби із амброзією?

-Були проведені торги. Була структура-переможець, яка мала бішофітом цю амброзію труїти. Антимонопольний комітет ці торги заблокував. Потім ми їх скасували. І сьогодні проводити торги, щоб у жовтні чи листопаді труїти амброзію – ніхто нас розумними не назве. Ми зробимо висновки, що торги на амброзію потрібно проводити навесні. Провина міської ради була у тому, що торги потрібно було проштовхнути раніше.

Про два варіанти розвитку подій у міській раді 

-Ви говорите про коаліцію із 42 депутатів. Чи запропонуєте ви головам фракцій міжфракційну угоду?

-Чи буде така угода? Щось на зразок протоколу про наміри? Якщо треба запропонувати – я запропоную. Ми можемо обговорити це на погоджувальній раді. До речі, цю раду я хочу провести так, як пропонував Сенчакович. Ми запросимо начальника фінансового управління, вона повідомить цифри змін до бюджету. Розглянемо пропозиції управлінь і порахуємо – яка сума лишається. І зберемо пропозиції від фракцій – куди витратити ці кошти. За тиждень ми зберемося на раду іще раз, уже із пропозиціями фракцій, і визначимося разом - що зараз найбільш актуальне. І поставимо крапку.  

Зараз у депутатів є два варіанти розвитку подій. Перший – зібрати 28 голосів і відправити мене у вільне плавання. Другий – обєднатися навколо міського голови, можливо, десь приструнити його, і працювати далі. Третього варіанту просто не існує.

Розмову вів Володимир Паршевлюк

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мамайолександр #міськрада #сесія #відкликання #секретар #рада #голосування #депутати
Оголошення
live comments feed...