• Головна
  • На Полтаву насувається техногенна катастрофа
17:11, 21 серпня 2018 р.
Надійне джерело

На Полтаву насувається техногенна катастрофа

На Полтаву насувається техногенна катастрофа

Цієї осені наше місто цілком реально може спіткати доля затопленого по вуха Києва. Тільки затопить нас не дощовою водою, а каналізацією. Про це попередив Євген Забишний, головний інженер КППОР «Полтававодоканал» на засіданні спеціальної робочої групи Полтавської міської ради. Спеціальна робоча група зібралася 21 серпня під головуванням депутата міськради від "САМОПОМОЧІ" Юрія Бойка, до неї також увійшли депутат від Соціал-демократичної партії Юрій Синяк, Євген Забишний, депутат обласної ради Ігор Горжій, депутат Київської районної у місті Полтава ради Сергій Савенков. Керівник Упрвління житлово-комунального господарства і надійне "плече" Олександра Мамая Сергій Сінельнік, як завжди, проігнорував засідання, надіславши замість себе фахівця ЖЕО 2 Любов Манько. 

– Ситуація з колекторами по всій Полтаві катастрофічна, – повідомив Євген Забишний. – Якщо минулого року весною ми ремонтували 10-15 провалів і проривів, то цього року їх було більше 50. І восени, коли почнуться дощі, ситуація може бути ще гірша, ніж у Києві. І всі наші вистраждані нові дороги просто попливуть. Я не можу передбачити усіх наслідків, але це дуже серйозно. Глибина пролягання каналізаційних колекторів по місту – до 11 метрів. Це означає, що половина міста може просто піти у провалля. 90% каналізаційної системи по місту – в страшному стані, труби «проїли» стічні гази, які руйнують залізобетон. У не менш жахливому стані водогін від артезіанської свердловини до будинків полтавців: від контакту з відкладеннями у трубах вода забруднюється і її доводиться хлорувати, щоб знезаразити.

За словами депутата Полтавської обласної ради і голови постійної комісії ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія, в Полтавській області та її містах діє ефективна програма «Питна вода Полтавщини» («Питна вода Карлівки», відповідно), за якою поступово відбудовують систему водозабезпечення і каналізації. Лише Полтава не має ані відповідної програми, ані хоч якихось окремих систематичних кроків щодо ремонту аварійних колекторів, насосних станцій та зливових стоків.

      –  Насосна станція у Супрунівці, яка перекачує каналізаційні стоки з усього міста, зараз майже руїна. Стіни будівлі можуть просто «скластися» у будь-який момент, – розповів Євген Забишний. – З цією проблемою ми звернулися до міської ради, але питання фінансування цього ремонту так і не вирішилося.

Усі ремонтні роботи «Полтававодоканал» виконує за кошти, отримані від споживачів послуг. Додаткового фінансування від міста він не отримує. Щороку підприємство має у розпорядженні лише 30 мільйонів гривень на усі ремонти. А щоб відремонтувати 400 кілометрів зруйнованих 30-100 річної давнини труб та замінити аварійні колектори, треба, за приблизними підрахунками, 1 мільярд гривень.

На засіданні робочої групи вирішили доручити «Полтававодоканалу» розробити приблизний план дій на зразок «Питна вода Полтавщини», звернутися до мера Полтави Олександра Мамая з проханням приділити увагу стану каналізаційної системи міста та розглянути питання «лівньовок», до яких незаконно врізаються тисячі МАФів, ресторанів та інших користувачів, щоб зливати каналізацію. У майбутньому, якщо програму затвердять депутати міської ради, зливову каналізацію можуть об’єднати з загальною каналізаційною системою міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#полтававодоканал #каналізація #стоки #стічніводи #колектор #аварія #фінансування #реконструкція #забишний #горжій
Оголошення
live comments feed...