11:30, 8 липня 2018 р.
День рибалки - свято всенародне! Неймовірні історії, звичаї та повір'я від полтавських рибалок
У календарі професійних свят це чи не єдине, яке з суто професійногоперетворилося на день народного єднання та братання. Започаткували його щеза часів Радянського Союзу, у 1965 році. В незалежній Україні відзначається з1995 року. У відповідному Указі Президента говориться «…на підтримку ініціативи працівників рибного господарства, а також професійних спілок…».
Але суха мова документу, звісно, не відображає справжньої суті. Адже це –своєрідний день солідарності усіх любителів рибальства.З плином часу умільці вдосконалюють риболовні снасті та інші атрибути дляцього заняття, а армія рибалок множиться .
Риболовля спонукає до філософських роздумів
Так стверджує Сергій Пелех, працівник ринку .Чоловік не може пригадати, відколи риболовля з'явилася у його житті. Вчили премудростям прадід , дідусь та батько. «Всі були азартні рибалки, вони просто таки інтуїтивно відчували рибні місця. Для мене риболовля – спосіб життя. Це хоббі, це спосіб для релаксу. Рибалю будь якої пори року. На риболовлы мені краще думається. От треба прийняти якесь складне рішення, скажімо. Закидаєш вудку, сидиш на березі, і рішення приходить само собою» - говорить пан Сергій . Пригадує, як впіймав першу рибину: « Це була щука, десь близько кілограма.Мій дідусь тоді наказав випустити її. Така прикмета: першу « серйозну» здобич треба випустити, аби задобрити водяників».
«Справжній риболов не повинен бути жадібним»
Так вважає Микола Мельниченко, житель Полтавського району, рибалка збагаторічним стажем. Стверджує : рибка тільки тоді йде до тебе на гачок, коли ти не ставишся до цього фанатично. Пригадує Микола Петрович випадок зі своєї молодості . «Моя теща страх полюбляла сома . І от якось « виносила мозок»тестеві : « Хочу сома, злови! ». Поїхали ми з тестем на рибалку, і таки пощастило – спіймав він його. Вдоволена теща почала чистити. І раптом чуємо – крик. Збігаємося і мало не зомліли. Бо з розрізаного черева сома випав …наручний годинник. Хто зна, як він потрапив до ставка, але відтоді теща заріклася їсти сома».
Полтавці Андрій Фільчак та Олег Горошко також вважають, що справжній рибалка має бережно ставитися до природи. Ті, хто рибалить з електровудкою, надумку Андрія та Олега – справжні варвари.
Рибальство відоме ще з біблійних часів.
Зокрема, рибалками були апостоли Петро і Андрій. Про це нам розповідає Ігор Убий-вовк, пастор церкви «Сяйво Божої слави», магістр богослів'я і капелан..
Ігор говорить, що для нього риболовля – спосіб медитації, нагода вимкнутися з суцільного негативу, що його так багато навкруги. Водночас, пастора обурює величезна кількість сміття поблизу водойм. Іноді, аби розташуватися на березі, доводиться прибирати.
Під час відряджень на передову, Ігор спостерігав картини тяжких реалій, у яких опинилися тамтешні водойми. « Буває, снаряд втрапляє у ставок, і тоді риба в ньому гине. ЇЇ виловлюють солдати, і це добрий додаток до раціону польової кухні. Загалом, на сході чудові водойми, до війни риболовлею там займалася величезна кількість людей. Зараз, звісно, не до цього. Дуже часто з одного берегу – наші позиції, з іншого – противник. «Природа Донбасу вражає» - підсумову єпастор. Нещодавно після повернення зі сходу Ігор взяв участь у змаганнях з риболовлі і посів третє місце.
День рибалки – нагода що привернути увагу до екологічнихпроблем
Нинішнього року в рамках проведення операції « Нерест», що тривала 1 квітня по 10 червня, на водоймах Полтавщини спільними силами поліції, Держрибохорони та Державної екологічної служби було проведено понад 1400 рейдів та понад 500 перевірок продовольчих ринків, повідомляє прес-служба Національної поліції в Полтавській області.
За період операції викрито 52 кримінальних правопорушення, пов’язаних з незаконним рибним промислом (ст. 249 Кримінального кодексу України). За виявленими фактами вилучено понад 2,5 тонни незаконного улову, 39 човнів та 385 заборонених знарядь лову (серед них, зокрема: сітки, “пауки”, “раколовки” та інші риболовецькі снасті)
На думку правоохоронців, відповідні закони слід зробити більш жорсткими, а штрафи, передбачені за такі порушення, потрібно однозначно збільшувати. То ж День рибалки – це добрий привід, аби не тільки відзначити це свято у колі друзів і однодумців, а ще привернути увагу суспільства до проблем збереження наших водойм .
Рибальські приказки, прикмети, жарти:
Найбільшими з спійманих риб завжди бувають ті, що зірвалися з гачка.
Дай людині рибу – і вона буде сита один день. Навчи людину ловити рибу – івона весь день сидітиме в човні і питиме пиво.
Рибалці похвалитися – все одно що карасю хвостом вильнути.
Риба дрібна, та уха солодка.
Дехто заздрить сардинам, вважаючи, що ті купаються в маслі.
Чим довші руки у рибалки, тим менше віри його розповідям.
Краще поганий день на риболовлі, ніж хороший на роботі.
Справжні рибалки ухи не їдять. Вони нею закусують!
Записала розповіді Алла Широкова.
Також нещодавно пройшов Кубок Полтавської області зі спортивної ловлі риби фідером.Подробиці тут!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...