09:55, 6 липня 2018 р.
Шалені мандрівники з полтавським корінням розказали, як об’їхати весь світ на блакитній мрії та дали кілька порад туристам-екстремалам
В дитинстві ми всі мріємо проподорожі. З дорослішанням цим мріям зраджуємо і стаємо практичнішими, раціональнішими і на нашу власну думку – об’єктивнішими. Лише деяким людям чи родинам вдається втілювати своїмрії про навколосвітні подорожі в реальність. Серед таких родин – подорожувальники зі стажем Гриненки, які не лише зібралися об’їхати весь світ, а й робитимуть це на раритетній «Волзі», яку назвали «блакитною мрією».
Голова родини Вадим народився під Полтавою. А свою дружину Анну зустрів уже в Києві. Коли родина не в подорожах, вона проживає у столиці. А всі зароблені кошти витрачає на оглядини екзотичних країн. Цього року вони вперше зібралися у кругосвітню подорож разом з із сином Любомирчиком на блакитній Волзі. До старту поїздки у екстремалів ще цілий місяць, тож зараз родина випробовує металевого коня на міцність та влаштувала автопробіг по всій Україні. Таким чином, опинилася вчора і на Полтаві. Спілкувалися з шаленцями і журналісти «Полтава 0532».
Як розповів Вадим, розпочинати кругосвітку будуть у Києві. Спочатку вирушать на Білорусь, потім Скандинавію та Норвегію. Закінчуватимуть її в Малайзії. Триватиме подорож рік. Про її перебіг Анна писатиме у власному блозі та на сайті, який родина веде вже близько двох років. Готові витримати в дорозі будь-які побутові умови, аби лишень здійснити свою мрію і оглянути світ. Обоє зазначають, що любов до подорожей у них в крові.
До того ж, Гриненки звичайна родина без особливих фінансових статків.Ми запитали, як можливо об’їхати весь світ без грошей та знань кількох іноземних і записали поради мандрівників для наших читачів:
1.Не економити на медичному страхуванні європейського зразка. Так можна отримати лікарняну допомогу у будь-якій країні світу.
2.Заробляти в дорозі можна у будь-якій країні. Свого часу Вадиму довелося охороняти елітну яхту у Панамі і таким чином родина економила кожного дня 30 доларів на житлі. У Нікарагуа українець допомагав з ремонтом місцевим жителям і працював один за трьох.
3.Не знаєш мови – жестикулюй! Хоча Анна за освітою і філолог англійської мови, нерідко саме жестикуляція допомагала їй пояснити іноземцям свої потреби.
4. Заручитися певною базою знань про країну подорожі. Звісно, зустріти у сучасних умовах канібалів не так і легко, але щоб не виникало конфліктів з місцевими жителями, краще знати їх звичаї.
5.Бути готовим до найекстремальніших побутових умов. Нерідко родині доводилося ночувати у палатках, але траплялося, щозапрошували до себе на гостину місцеві жителі. Попри звичку витримувати всі побутові негаразди,сім’я не втрачає мрії зупинитися колись на ніч не в економному хостелі, а в люксовому п’ятизірковому готелі.
6.Безпека в першу чергу! Втрата необхідного скелелазного обладнання колись завадила Гриненкам покорити одну з гірських вершин, але зараз вони не жалкують,що відмовилися від сходження.
7.Подорожувати легше і дешевше у теплих країнах. Тут овочі та фрукти дешеві, тож можна певний час прожити лише на них та рисові. М’ясні вироби є дорогими скрізь, тому для родини м’ясне меню у подорожах є швидше виключенням, ніж правилом.
Попри, на перший погляд, відкриті кордони, українці не спішать покидати рідну землю і вирушати за мріями у подорожі. Причина – страх що не вистачить грошей та страх, що в дорозі щось може стати непередбачуване. Проте, як наголосили неймовірні українці, життя варто прожити, накопичуючи не матеріальні статки, а позитивні враження. А для цього варто подорожувати і розширювати свої світоглядні горизонти.
Юлія Самозвон.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
11:17, 26 січня
live comments feed...