
08:01, 28 червня 2018 р.
Полтавці, вітаємо з Днем Конституції! Цікаві факти про Конституцію України
Наша Конституція – одна з найдемократичніших у світі. Так каже світове співтовариство
Генетичне прагнення українського народу до справедливості всю нашу історію вирізняло українців з-поміж інших народів, віками спонукало до творення держави, де усі зможуть жити за власними справедливими законами. Це прагнення, врешті, спонукало до створення спочатку унікального державницького утворення – Війська Запорізького і Гетьманату, а потім і до події світового масштабу – появи першої у світі конституції. У 1710 році гетьман Війська Запорізького Пилип Орлик склав Договір гетьмана зі старшиною і козацтвом, який вперше в історії світових держав визначав права і обов’язки усіх членів Війська Запорізького.
Цікаві факти про Конституцію України:
- Сучасна поширена в усьому світі назва «конституція» походить від дослівного перекладу латинської назви конституції Пилипа Орлика: PactaetConstitutioneslegumlibertatumqueexercituszaporoviensis(Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького).
- День Конституції України 28 червня – це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.
- В незалежній Україні продовжувала діяти Конституція Української РСР 1978 року. У 1995-му прийняли Конституційний Договір між Верховною радою та президентом. У ньому не було важливого розділу, який регулював би права, свободи та обов’язки людини і громадянина.
- Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.
- В статті 10 закріплено, що державною мовою в Україні є українська. Однак в тій самій статті окремо виділяється захист російської мови. Це надає їй трохи вищий статус за інші іноземні.
- Права, свободи та обов’язки людини і громадянина містяться в розділі 2 Конституції України, в статтях з 21-ї по 68-у. Тут перелічено такі вкрай важливі права, як право на життя, здоров’я, повагу до гідності, особисту недоторканість, на житло та інші. Саме цей розділ відіграє найважливішу роль для пересічного громадянина, і саме його слід знати в першу чергу.
- Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо, а також через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Тому не забуваймо: лише кожен з нас і всі ми разом відповідальні за те, що відбувається в нашій країні – це написано в головному законі. Усі органи влади походять від народу і тільки ми надаємо їм їх владу і вирішуємо, кому далі працювати для нас, а кому час піти!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
13:48, 2 травня
15:34, 27 квітня
14:39, 2 травня
10:22, 3 травня
16
live comments feed...