14:45, 9 червня 2018 р.
Надійне джерело
«Галушки з усіх країн єднайтеся!»: у Полтаві відкрили фестиваль «Полтавська галушка» (оновлено з відео)
Більше тисячі полтавців та гостей міста зібралися на Івановій горі, аби скуштувати справжніх полтавських галушок, послухати троїстих музик, відпити п’янкого меду й заїсти все те джемом з карпатських ягід. Сьогодні у Полтаві масштабний, яскравий, символічний фестиваль «Полтавська галушка».
«Ми проводимо фестиваль під девізом «Галушки з усіх країн єднайтеся!», бо ж галушку не можна вважати суто українською, а тим більше, полтавською стравою. За подібним рецептом та формою страви готують у Китаї, Канаді, Франції, Грузії. Саме сьогодні полтавці матимуть унікальну можливість не тільки скуштувати особливі галушки, а й зробити їх власними руками на майданчиках для майстер-класів», - каже голова оргкомітету фестивалю Лариса Семеняга.
І справді, неподалік від головної сцени вже почали готувати «родичів полтавської галушки» - цзяоцзи. Полтавці із задоволенням ліплять трохи незвичні дрібненькі варенички-торбинки, тим часом як шеф-кухар китайською розповідає:
«Насправді, в Китаї ця страва вже відома більше 2000 років. У якості начинки ми використовуємо фарш зі свинини, а також додаємо капусту. Саме ж слово «цзяоцзи» перекладається як пельмені трикутної форми».
Кому ж було не до снаги ліпити «китайських побратимів» галушок, мали нагоду навчитися писати китайською, залишивши побажання фестивалю у вигляді ієрогліфів. Чудовою була імпровізація й від гостей з Грузії: «залицяння грузинського хінкалі до полтавської галушки» - грузинська гостинність впереміш з полтавським традиційним гумором створила гарний настрій тим, хто мав нагоду бути присутнім на цих «вечорницях».
Утім, самими галушками фестиваль не обмежується: продають дуже смачні пироги, булки, штруделі, медовуху, навіть джем із лохини, малини та ожини. Господар ятки, Олександр Кучеренко, каже:
«Ми все це збираємо у високогір’ї Карпат. Ягоди майже не проходять термічної обробки. Максимально натуральний джем, майже без додавання цукру, з повним набором корисних речовин, сьогодні презентуємо полтавцям».
Фестиваль має дві сцени: головну (в парку поблизу Свято-Успенського собору) та біля заквітчаної у вінок Білої Альтанки. Протягом дня тут будуть виступати з театральними мініатюрами актори театру ім.. М. Гоголя («Наталка-Полтавка»), танцювальні колективи Полтави, області, та Канади. Можна буде взяти участь у театральному дійстві «Весілля Галушки і Вареника» (смт Велика Багачка) та Борщу і Галушки (за кого вже та Галушка заміж на сходить протягом фесту, але ж це свято, значить, треба відпочити від душі!), засіяти Іванову гору насінням різнотрав’я у запальному танці, та навчитися танцювати справжній гопак, під керівництвом артистів Полтавської обласної філармонії.
Ще однією цікавинкою цьогорічного фестивалю стане спецпогашення маркованого конверту «Брендова страва місто Полтава». Уже під час фестивалю з ятки «Укрпошти» можна буде відправити листівки в різні куточки України та світу. Ну й на завершення, визначать переможця конкурсу на кращу полтавську галушку. Обиратимуть кращих люди з прізвищем Галушка та похідними від нього.
Гості свята задоволені тим, що Полтава, врешті, має власний, брендів фестиваль, такого масштабу, культурної потужності. Утім, зазначають, що є й прикрі моменти, на які варто звернути увагу наступного разу:
«На таку кількість людей дуже мало туалетів. А ті, що є, працюють на платній основі. Це якось ображає мене, як учасника фестивалю, це не гостинно. Окрім того, смітників дуже мало, ті що є в центрі міста, переповнені вже після другої години святкування. Що ж буде, коли свято скінчиться? Іванова гора перетвориться на смітник?».
Зробити свої власні висновки кожен полтавець та гість міста ще може встигнути. Фестиваль «Полтавська Галушка» триватиме до 20 години.
Ольга Гладченко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
17:01, 23 грудня 2024 р.
09:59, 9 січня
16
10:00, 9 січня
17
live comments feed...