• Головна
  • Кондиціонер у приміщенні: ворог чи друг?
09:15, 7 червня 2018 р.
Надійне джерело

Кондиціонер у приміщенні: ворог чи друг?

Взимку хочеться тепла, влітку – прохолоди. Так вже влаштований організм людини, що оптимальна температура навколишнього простору, у якій він може функціонувати без збоїв – 18-22 градуси за Цельсієм. Природньо, що саме зараз, на початку червня, шалено зріс попит на обладнання для створення комфортної атмосфери у приміщенні. Яку клімат-систему краще обрати? Чи й справді вони всі безпечні для здоров’я? Про які нюанси мовчать продавці?

Принцип роботи кондиціонера. На що звернути увагу?

Перше, на що варто звернути увагу обираючи кондиціонер - об’єм повітря, який він здатен охолодити. Через охолоджуючі й очисні фільтри проходить один і той же повітряний потік, в результаті чого на виході ми маємо охолоджену і більш суху повітряну масу.

Кондиціонер у приміщенні: ворог чи друг?, фото-1

«Купуючи кондиціонер, як правило, споживачі орієнтуються на ціну, на дизайн внутрішнього блоку, на встановлення зовнішнього з мінімальним пошкодженням фасаду будинку. Але мало хто питає про тип фреону, про потужність охолодження, про рівень шуму. І це дуже часто стає приводом для розчарувань», - пояснює фахівець з продажу та монтажу клімат-техніки Дмитро Лаптєв.

Потужність охолодження кондиціонера визначається із співвідношення 1кВт на 10 кв.м. площі кімнати. Але є ще один нюанс: це розрахунок для порожнього помешкання. Обов’язково враховувати також джерела тепла: кількість людей у кімнаті, роботу побутової техніки, що теж виділяє тепло. Значення має також висота стелі та орієнтація вікон відносно сторін світу. Як правило, для кімнати у 15 кв.м. досить буде кондиціонера потужністю 2кВт.

«Надпотужний кондиціонер, встановлений у малому приміщенні – це зло. Бо споживає багато електроенергії у процесі запуску обладнання, окрім того, надто охолоджує приміщення, наражаючи мешканців на купу застудних захворювань. Такий кондиціонер буде часто вмикатися і вимикатися – це ненормальний режим роботи для кондиціонера, прилад клімат-контролю має працювати в постійному режимі, дуже тихо, підтримуючи температуру не нижчу за 10 градусів, аніж зовні», - каже Д. Лаптєв.

Малий кондиціонер у великому приміщенні – теж не кращий варіант. Він точно не задовольнить потреб споживача у прохолодному та чистому повітрі, буде постійно перегріватися.

Спліт-система чи мобільний кондиціонер?

Класичний побутовий кондиціонер (спліт-система) складається з двох блоків: внутрішнього та зовнішнього (де стоїть компресор). Мобільні кондиціонери – не мають зовнішнього блоку, в них внутрішній та зовнішній блоки з’єднані в моноблок. Невід’ємною частиною такого кондиціонера є гофрована труба, для відведення гарячого повітря. Ефективність охолодження буде залежати від типу кондиціонера та способу монтажу.

Переваги такої системи: зручне транспортування, простота монтажу, функціональність.

Недоліки: підвищений рівень шуму, великий розмір, обмежена потужність охолодження.

Цей варіант підходить для гуртожитків, дач, офісів та зйомних квартир.

Чи потрібен фільтр?

Про чистоту кондиціонованого повітря можна вести окрему дискусію. Утім, найчастіше додаткові фільтри просто привід підвищити загальну вартість та привабливість товару. Чого тільки не навигадують маркетологи: біофільтр, фотокаталітичний, плазмовий, вугільний фільтри. Біофільтр покликаний гіпотетично боротися з бактеріями та вірусами. Плазмовий – очищує повітря від пилу, сторонніх запахів, алергенів. Є ще іонізуючий фільтр, що також має сприяти додатковому очищенню повітря.

«Моя особиста думка: значення додаткових фільтрів перебільшено. Вважаю, що тут більше маркетингу, ніж реальної користі для здоров’я», - аргументує Д. Лаптєв.

Кондиціонер у приміщенні: ворог чи друг?, фото-2

На що варто звернути увагу, якщо в гаманці є зайві гроші?

Wi-Fi-модуль. Ця функція дозволить керувати температурою в приміщенні за допомогою смартфона, планшета чи комп’ютера. Це дозволить економити енергоносії не втрачаючи на якості роботи кондиціонера.

Функція I feel . Допомагає підтримувати потрібну температуру повітря саме в тому місці, де знаходиться пульт керування.

«Переплата за бренд за різноманітними дослідженнями складає близько 30%. Кондиціонер вже давно не предмет розкоші, а просто річ, що робить комфортнішим наш побут. Часто українські та навіть китайські моделі можуть мати гарну якість, при тому, що про них мало відомо пересічному споживачу. Однакові компресори, однакова гарантія, схожий дизайн з відомими брендами світу техніки. Утім, більшість полтавців віддають перевагу при купівлі відомій марці. При цьому в якості не виграють. Переплачувати немає жодного сенсу », - каже Д. Лаптєв.

Чим може бути шкідливий кондиціонер?

Сьогодні, охолоджувальні спліт-системи, навіть обладнані найдосконалішими фільтрами і іонізаторами не є абсолютно безпечними. Чим більший перепад температур між вулицею і офісом (квартирою, будинком), тим важче організму забезпечувати захисну функцію. А зниження імунітету в свою чергу тягне за собою захворювання верхніх дихальних шляхів, а також шийного та плечового відділів. Працювати в комфортних умовах, коли за вікном нестерпна спека, звичайно набагато приємніше, але якщо ви не хочете піти додому застудженим, варто дотриматись таких правил.

1.Намагайтеся не сидіти під прямим повітряним потоком. А краще відрегулюйте жалюзі кондиціонеру таким чином, щоб повітря взагалі було спрямоване на стелю.

2.Носіть речі з натуральних матеріалів, які добре всотують вологу. Ця хитрість може зберегти м’язи спини і шиї здоровими і неушкодженими.

3.Перед виходом з офісу вимкніть кондиціонер і дочекайтеся поки температура у кімнаті не підніметься до вуличної. Так вашому організму буде простіше підлаштовуватися під температурний режим.

4.Те ж саме правило стосується і включення охолоджуючої спліт-системи в перші робочі години: спочатку прийдіть на роботу, а потім увімкніть кондиціонер (таймер, що дозволяє починати роботу охолоджуючого приладу без вашої присутності, тільки нашкодить).

Варто звернути особливу увагу на систему фільтрів. Ці елементи очищення повітря здатні ефективно працювати протягом трьох місяців. Весь цей час вони будуть накопичувати мікроби і бактерії, що знаходяться в повітрі. Дуже важливо ці фільтри вчасно міняти, інакше є велика ймовірність, що вони знову потраплять у повітря, і стануть причиною захворювання. Крім того, кондиціонери відомі здатністю висушувати повітря, тому, якщо ви використовуєте кондиціонер в квартирі, то краще додатково придбати зволожувач повітря.

Ольга Гладченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кондиціонер #шкода #гроші
Оголошення
live comments feed...